piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Uczniowie z Rakoszyc w Warszawie w ramach programu „Poznaj Polskę”
W dniach 1-3 grudnia 45 uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Rakoszycach wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.  Wyjazd zorganizowano w ramach dofinansowania z drugiego naboru rządowego programu MEiN „Poznaj Polskę”.


Podczas trzydniowego pobytu w stolicy uczniowie mieli okazję poznać jej największe atrakcje. Zwiedzili Zamek Królewski i Łazienki Królewskie. Spacerowali Traktem Królewskim w stronę Pałacu Prezydenckiego i Starego Miasta. Podziwiali przepiękny pałac i ogrody w Wilanowie. Byli również w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieli możliwość interaktywnie zwiedzić to miejsce pamięci. W Centrum Nauki Kopernia mieli okazję prowadzić eksperymenty.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła obecność i honorowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczniowie z Rakoszyc poznali historie wybitnych Polaków w czasie zwiedzania Cmentarza na Powązkach. Warszawa i jej zabytki zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie. Oprócz pamiątek, uczniowie przywieźli z tej wycieczki wiele miłych wspomnień. Opiekunami podczas wycieczki byli Lucyna Andruszków, Alicja Kroczak, Jolanta Król i Andrzej Partyka.

Wycieczkę zorganizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”. To przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki programowi  możliwe było poznanie dziedzictwa narodowego i kulturowego Polski oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie w ramach ww. programu ministerialnego pokryło w  60%  koszty przejazdu, bilety wstępu, przewodnika, zakwaterowanie, wyżywienie  i ubezpieczenie uczestników wyjazdu.

(prg)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…