poniedziałek 04.07.2022

Imieniny: Malwiny Odona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Podróżniczka ze Środy Śląskiej dotarła do Meksyku
25-letnia Kasia Zemlik ze Środy Śląskiej, w internecie znana jako Kate Sparrow, od ponad pięciu lat zwiedza świat autostopem. Kilkanaście dni temu dotarła do Ameryki Północnej.

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne


Z Kasią rozmawialiśmy już kilka miesięcy temu. Wówczas wiele planów młodej podróżniczki uległo zmianie przez pandemię, więc z niecierpliwością oczekiwała na powrót “do normalności”.

Bilet w jedną stronę kupiony!

- Cztery miesiące temu stwierdziłam, że czas kupić bilet w jedną stronę! - mówi Kasia. Wybór padł na Amerykę Łacińską. - Tamte strony całe życie przyciągały mnie jak magnes, więc zaczęłam szukać tanich lotów. W ten sposób znalazłam bilet do jednego z najbardziej obleganych turystycznie miast - do Cacun w Meksyku. Po przylocie zaczęłam łapać autostop, aby jak najszybciej uciec od turystycznego zgiełku. Pierwszy złapałam po 30 sekundach, a podczas drugiego zostałam zaproszona do hotelu w środku dżungli - opowiada młoda podróżniczka. W hotelu Kasia spędziła dwie noce i zaprzyjaźniła się z sympatycznymi właścicielami.

Pierwsze wrażenia 

- Jak na razie uważam ten naród za bardzo szczęśliwy i pomocny. Oczywiście do wielu kwestii należy podchodzić z dystansem. W Tulum na przykład zapytałam się pana policjanta o to, czy mogę bezpiecznie spać na plaży. Zgodził się i przekonywał mnie o bezpieczeństwie. Jak się później okazało, policjant kłamał. Gdy rozkładałam się ze swoim dobytkiem podbiegł do mnie ochroniarz, który powiedział mi, że mam uciekać, ponieważ w krzakach czają się ludzie chcący mnie okraść lub zaatakować - przestrzega Kasia. W Meksyku należy mieć na uwadze, że policja często współpracuje z lokalną mafią.

Plany na Meksyk 

Aktualnie Kasia zatrzymała się w Chetumal, gdzie pomaga w schronisku dla zwierząt. Ponieważ miasto, mimo że znajduje się na półwyspie Jukatan, nie jest zbyt turystyczne, 25-latka ma okazję lepiej poznać kulturę jego mieszkańców. W najbliższym czasie opuści jednak Chetumal, aby udać się w środkową, południową i zachodnią część Meksyku. - Mam zamiar spędzać jak najwięcej czasu z ludźmi lokalnymi. Odwiedzać nie tylko duże miasta, ale i małe mieściny, wulkany, góry. Z pewnością nie raz wejdę do dżungli, która skrywa wiele sekretów. Chciałabym zobaczyć wioski Majów i Indian, spróbować różnorodnych i często dziwnych lokalnych dań - wylicza młoda podróżniczka. Przez większą część podróży Kasia będzie przemieszczać się autostopem i pieszo. - A nocleg? No cóż, tak jak zawsze - ja, namiot i gwiaździste niebo nade mną. W większych miastach wybiorę najtańsze hostele, bo bez plecaka łatwiej będzie mi odwiedzić wiele miejsc. 

Samotne święta?

To nie pierwszy raz, kiedy Kasia spędzi święta poza Polską. - Dla mnie święta to tylko święta. Ze swoją najbliższą rodziną jestem bardzo blisko, często jemy razem obiady i odwiedzamy się nawzajem. Jestem już przyzwyczajona do świąt osobno - opowiada 25-latka. Jak spędzi tegoroczne Boże Narodzenie? - Wyląduję w wyjątkowym, pełnym tradycji regionie Meksyku. Uważam, że czymś niesamowitym jest zobaczenie, jak różnorodnie można celebrować wydarzenia. Dużo bywam w drodze i właśnie ta ciekawość świata, kultury i nowych doznań pcha mnie, aby robić więcej i więcej. Przy okazji wszystkim życzę Wesołych Świąt i ładnego śniegu, a nie ciapy!

Oglądajcie na youtube!

Od roku Kasia działa z własnym kanałem na YouTube. “Tam gdzie dredy poniosą” to kanał przygodowo-podróżniczo-rozrywkowy, który powstał z potrzeby dzielenia się swoimi przygodami z różnych krajów. W najbliższym czasie możemy spodziewać się na nim kilku filmów z Meksyku. - Myślę, że każdy fan podróży lub tego regionu świata będzie zadowolony. Niczego nie zabraknie! Ja nigdy nie mam planu na podróż, bo wszystko dzieje się samo. Na pewno będzie mnóstwo przygód, multum historii, tysiące miejsc i ludzi, zjeżdżanie na sankach z wulkanu…Spodziewajcie się po prostu wszystkiego - mówi Kasia i dodaje, że jej kanał to dobre miejsce dla osób, które zastanawiają się jak zacząć swoją podróż z plecakiem, namiotem i niskim budżetem. Odcinki pojawiają się w każdą sobotę o 10.00. 

Oprócz prowadzenia kanału na YouTube Kasia na bieżąco relacjonuje swoje przygody na facebooku i instagramie.

Co dalej?

Młoda podróżniczka nie zamierza zakończyć zwiedzania tej części świata wyłącznie na Meksyku. Chciałaby skorzystać z okazji i “przeautostopować” dużą część Ameryki Centralnej, przez Gwatemalę, Salwador, Honduras i Belize. Następnie planuje przepłynąć jachtostopem do Panamy i kierować się w stronę Ameryki Południowej, do Kolumbii, Ekwadoru i Peru. - Plany to plany, ale rzeczywistość często zaskakuje, szczególnie, gdy poznaje się ludzi. Bardzo możliwe, że w trakcie tej podróży osiądę gdzieś na dłużej. Data powrotu jest mi zupełnie nieznana, a ja nie liczę ani dni ani godzin - kończy Kasia. 

OLO

  • Edmund powiedział(a) Więcej
    A czy gdzieś to było nagłaśniane w mediach , też był przyjechał skosztował tych pyszności nauczył się czegoś nowego może a nie te same... 22 godziny temu.
  • Pucio powiedział(a) Więcej
    Przestępstwo w cieniu Radia M. Mimo jego ułomności, szkoda gościa. 1 dzień temu
  • z obu stron rzeki powiedział(a) Więcej
    Mówi. Jest rok 2022. A ponadto historia nie dzieje się bez przyczyny. Poczytaj, zrozum, to zobaczysz, że przyczyny tragedii nie są jednoznaczne. 2 dni temu

Lokalne ogłoszenia drobne

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…