piątek 25.09.2020

Imieniny: Aurelii Ładysława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

UWAGA! Oszust grasuje po mieście

UWAGA! Oszust grasuje po mieście

22.08. 2018

Wczoraj dyżurny średzkiej komendy policji został powiadomiony o oszustwie. Mężczyzna podający się za pracownika gazowni okradł starszą panią...

21 sierpnia około południa do mieszkania 83-letniej mieszkanki Środy Śląskiej zapukał mężczyzna podający się z pracownika gazowni. Twierdził, że jego wizyta wynika z konieczności wymiany licznika i pod pozorem rzekomej wymiany urządzenia zażądał od starszej pani zaliczkę w kwocie 2000 złotych, po czym wyszedł. Kiedy 83-latka zorientowała się, że została oszukana, było już za późno.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren oraz przyległe do miejsca zdarzenia ulice. Niestety bez skutku.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają, czy nie doszło do innych podobnych zdarzeń.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu średzkiego o ostrożność. Każda wizyta osób podających się za przedstawicieli danej instytucji, czy firmy powinna zostać potwierdzona telefonicznie w ich siedzibie/urzędzie. Szczególnie naszą czujność powinno wzbudzić twierdzenie tych osób o  konieczności przekazania jakichkolwiek pieniędzy na poczet zaliczki, czy dokonania opłaty, a także nakłanianie do podpisywania nowych umów. W takich sytuacjach stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Jeżeli nie jesteśmy w stanie skontaktować się z pracodawcą odwiedzającej nas osoby, zadzwońmy do członka rodziny, który pomoże nam we właściwej ocenie sytuacji.

BARDZO WAŻNE!
Każdy przypadek oszustwa lub chociażby nieudanej próby wyłudzenia od nas pieniędzy, należy zgłaszać na nr alarmowy 997 lub 112. Daje to szansę na szybką reakcję Policji oraz możliwość ustalenia, a następnie zatrzymania bezwzględnych przestępców.

(ms) fot. policja

 

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Oby dziada dorwała policja ale podejrzewam że już się przeniósł w nowe rejony. Najgorsze że pomimo ostrzeżeń starsze osoby dają się jeszcze naciągnąć na takie sztuczki.

This comment was minimized by the moderator on the site

Cwaniaczek i tak już pewnie znikł bo się zrobił dym więc szukaj wiatru w polu. A ludzie niech nie wierzą w żadne obietnice cudów i niczego nie podpisują. Nawet nie wiecie ile trzeba się namęczyć żeby później odkręcić tak podpisane umowy.

This comment was minimized by the moderator on the site

A o nie ten sam koleś który oferował jakieś podejrzane umowy przyłączania do sieci? Było jakiś czas temu w naszej gazecie. Ile razy trzeba powtarzać żeby nie wpuszczać i nawet nie zaczynać rozmowy z tego typu osobami?! Naprawdę ludzie dają się ogłupić.

This comment was minimized by the moderator on the site
This comment was minimized by the moderator on the site

Na pewno ten sam bo się kręcił szukał i w końcu kogoś oszukał. Pewnie już zniknął z okolicy i zmienił rejon. Ludzie powinni kategorycznie gonić takich domokrążców tym bardziej że firmy dostarczające media nie wysyłają swoich przedstawicieli w teren!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

W życiu żaden turysta nie trafi do CKA. Bo i po co?
Nim przyjezdni w tym turyści ,trafią do Centrum Kultury Alternatywnej , to najpierw pooglądają.sobie...
Po co z Suwałk. Najlepsi specjaliści są z Oczyszczalni Czajka. Oni znają się na g...e
Szkoda, że, my, zwykli ludzie cierpimy z powodu chorej wybujałej ambicji powiatowych włodarzy do któ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.