wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //W Jastrzębcach uczczono rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
W sobotę 31 lipca mieszkańcy Jastrzębiec i zaproszeni goście spotkali się przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie upamiętnić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


Uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 18.00 widowiskiem słowno-muzycznym w wykonaniu Pawła Wenderskiego. Lokalny artysta razem z Mieczysławem Dąbrowskim zaprezentowali kilkanaście piosenek patriotycznych, m.in. “Czerwone maki na Monte Cassino”, “Warszawskie dzieci” czy “Rozszumiały się wierzby płaczące”.

Następnie głos zabrał burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, który podziękował sołtysowi Jastrzębiec Danielowi Padewskiemu za wspólną organizację obchodów. - Jastrzębce to jedno z takich miejsc w Polsce, które zawsze pamiętają. Pamiętają o rocznicy tego wielkiego, heroicznego zrywu. Na tym właśnie polega patriotyzm. Pamiętajmy o tych, którzy 77 lat temu tę walkę podjęli. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy się tutaj dzisiaj spotkać - powiedział burmistrz. Po przemowie odbył się jeszcze koncert kapeli ludowej “Polanie” z Proszkowa. O poczęstunek w trakcie wydarzenia zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jastrzębcach.

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Jastrzębcach odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego. Organizatorami wydarzenia byli: sołtys wioski Daniel Padewski, przewodnicząca KGW “Jastrzębianki” Stanisława Hałdaś, radna Powiatu Średzkiego Judyta Partyka-Basa, radny Gminy Środa Śląska Arkadiusz Hibner oraz Gmina Środa Śląska i Dom Kultury w Środzie Śląskiej. 

OLO

  • Filip powiedział(a) Więcej
    Mamy nadzieję, że to nie koniec i z roku na rok będzie się rozkręcać. Panie Burmistrzu musowo wpisać to wydarzenie do kalendarza imprez. Miejsce petarda! 14 minut temu.
  • Daga powiedział(a) Więcej
    Impreza rewelacja, miejsce, muzyka. Minuta ciszy dla tych co nie byli. Oby tak dalej 22 minut temu
  • Tomek powiedział(a) Więcej
    Ty tak poważnie? Ahahahahahaha 35 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…