wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. UM Fot. UM

W Środzie Śl. odbiór gabarytów częściej, niż w innych gminach

Cz, 13.01.2022 10:11
 •  

Gmina Środa Śląska wyróżnia się spośród gmin subregionu wrocławskiego pod kątem częstotliwości odbioru odpadów wielkogabarytowych. W innych gminach odbiór prowadzony jest najczęściej raz lub dwa razy do roku.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do porównania częstotliwości odbioru gabarytów analizie poddano 8 gmin: Środa Śląska, Miękinia, Malczyce, Wisznia Mała, Długołęka, Brzeg Dolny, Wołów i Strzelin. Z analizy jednoznacznie wynika, że większość gmin, takich jak np. Miękinia, Długołęka, czy Wołów, zapewnia mieszkańcom odbiór odpadów wielkogabarytowych tylko raz lub dwa razy w roku. W przypadku Gminy Strzelin, odbiór tego rodzaju odpadów możliwy jest tylko na zgłoszenie do gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

W średzkiej gminie gabaryty odbierane są z terenów miejskich raz w miesiącu oraz z terenów wiejskich co 2 miesiące. Z kolei w Gminie Brzeg Dolny funkcjonuje podział na zabudowę jednorodzinną – co 2 miesiące oraz wielorodzinną – 2 razy w miesiącu. Szczegółowe informacje w tabeli poniżej.

Z powyższej analizy jasno widać, że Gmina Środa Śląska zapewnia mieszkańcom możliwie częsty odbiór odpadów wielkogabarytowych. Zwłaszcza porównując dane z gmin około wrocławskich, będących w sąsiedztwie dużej aglomeracji i poddawanych nieustannej rozbudowie i migracjom. – Mamy ponadprzeciętny standard częstotliwości odbioru gabarytów, co jest dobre dla mieszkańców miasta i gminy – puentuje burmistrz Adam Ruciński.

(prg)

Gmina

Częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych

Długołęka

1 raz w roku

Miękinia

1 raz w roku

Wisznia Mała

2 razy w roku

Środa Śląska (tereny miejskie)

1 raz w miesiącu

Środa Śląska (tereny wiejskie)

co 2 miesiące

Brzeg Dolny (zabudowa jednorodzinna)

co 2 miesiące

Brzeg Dolny (zabudowa wielorodzinna)                  

2 razy w miesiącu

Malczyce

2 razy w roku

Wołów

2 razy w roku

Strzelin

odbiera PSZOK - na zgłoszenie

 • 3
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 13 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 42 minut temu
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…