poniedziałek 04.07.2022

Imieniny: Malwiny Odona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wakacje z Salezjanami
Kreatywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie przyrody i siebie nawzajem, przybliżanie się do Boga oraz propozycje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin – tak w skrócie można opisać akcje, które podczas wakacji zorganizowane były przez Księży Salezjanów w Środzie Śląskiej.


Półkolonie

Przełom czerwca i lipca to już tradycyjnie w średzkim oratorium czas zarezerwowany na półkolonie. W tym roku z tej propozycji podczas dwóch turnusów skorzystało w sumie 70 osób – najpierw uczniów klas 7-8, a następnie 1-4. Te dwa tygodnie spędzone były na dobrej zabawie, połączonej z tematycznymi warsztatami oraz wycieczkami. Uczestnicy uczyli się również współpracy, a wspierali ich w tym nie tylko wychowawcy, ale również animatorzy Oratorium św. Jana Bosko. Na organizację półkolonii Towarzystwo Salezjańskie otrzymało dotację w wysokości 7900 zł z budżetu Gminy Środa Śląska, co stanowi 63,45% wartości zadania.

Dla zaangażowanych

- z pewnością tak można określić adresatów trzech następnych akcji wakacyjnych. Każda z nich bowiem wymagała od uczestników „czegoś więcej”, poświęcenia czasu, energii, a nierzadko i wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Grupy młodzieżowe wyjechały kolejno: na obóz rekolekcyjno-rozwojowy do Marianówki, na rekolekcje do Częstochowy oraz obóz integracyjny do Mysłakowic. Podczas dwóch pierwszych wyjazdów organizatorzy położyli nacisk na wymiar duchowy, choć nie brakło również zwiedzania i aktywności fizycznej. Natomiast wyjazd integracyjny skupiony był na budowaniu relacji pomiędzy uczestnikami, w formie wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji w podziale na drużyny.

Rodzinna formuła

Po raz czwarty Salezjanie Współpracownicy ze Środy Śląskiej zorganizowali rodzinny wyjazd na wczaso-rekolekcje, tym razem do Sosnówki, k. Karpacza. Formuła odpoczynku połączonego z rozwojem duchowym, skierowana do całych rodzin, ponownie się sprawdziła. Około 90 osób wspólnie poznawało sakrament Eucharystii, modlitwę uwielbienia, a w wolnym czasie także i okoliczne atrakcje. Stałym punktem dnia było również indywidualne rozważanie Słowa Bożego, a następnie dzielenie się swoimi doświadczeniami podczas spotkań w grupach.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, pełen wyzwań i radości z ich podejmowania oraz wolontariuszom i darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie – podsumowuje ks. Mikołaj Wyczałek SDB, kierownik średzkiego oratorium.

Oratorium / fot. archiwum organizatorów

  • Edmund powiedział(a) Więcej
    A czy gdzieś to było nagłaśniane w mediach , też był przyjechał skosztował tych pyszności nauczył się czegoś nowego może a nie te same... 22 godziny temu.
  • Pucio powiedział(a) Więcej
    Przestępstwo w cieniu Radia M. Mimo jego ułomności, szkoda gościa. 1 dzień temu
  • z obu stron rzeki powiedział(a) Więcej
    Mówi. Jest rok 2022. A ponadto historia nie dzieje się bez przyczyny. Poczytaj, zrozum, to zobaczysz, że przyczyny tragedii nie są jednoznaczne. 2 dni temu

Lokalne ogłoszenia drobne

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…