wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Wakacje z Salezjanami

Wakacje z Salezjanami

Pn, 30.08.2021 10:34

Kreatywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie przyrody i siebie nawzajem, przybliżanie się do Boga oraz propozycje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin – tak w skrócie można opisać akcje, które podczas wakacji zorganizowane były przez Księży Salezjanów w Środzie Śląskiej.


Półkolonie

Przełom czerwca i lipca to już tradycyjnie w średzkim oratorium czas zarezerwowany na półkolonie. W tym roku z tej propozycji podczas dwóch turnusów skorzystało w sumie 70 osób – najpierw uczniów klas 7-8, a następnie 1-4. Te dwa tygodnie spędzone były na dobrej zabawie, połączonej z tematycznymi warsztatami oraz wycieczkami. Uczestnicy uczyli się również współpracy, a wspierali ich w tym nie tylko wychowawcy, ale również animatorzy Oratorium św. Jana Bosko. Na organizację półkolonii Towarzystwo Salezjańskie otrzymało dotację w wysokości 7900 zł z budżetu Gminy Środa Śląska, co stanowi 63,45% wartości zadania.

Dla zaangażowanych

- z pewnością tak można określić adresatów trzech następnych akcji wakacyjnych. Każda z nich bowiem wymagała od uczestników „czegoś więcej”, poświęcenia czasu, energii, a nierzadko i wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Grupy młodzieżowe wyjechały kolejno: na obóz rekolekcyjno-rozwojowy do Marianówki, na rekolekcje do Częstochowy oraz obóz integracyjny do Mysłakowic. Podczas dwóch pierwszych wyjazdów organizatorzy położyli nacisk na wymiar duchowy, choć nie brakło również zwiedzania i aktywności fizycznej. Natomiast wyjazd integracyjny skupiony był na budowaniu relacji pomiędzy uczestnikami, w formie wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji w podziale na drużyny.

Rodzinna formuła

Po raz czwarty Salezjanie Współpracownicy ze Środy Śląskiej zorganizowali rodzinny wyjazd na wczaso-rekolekcje, tym razem do Sosnówki, k. Karpacza. Formuła odpoczynku połączonego z rozwojem duchowym, skierowana do całych rodzin, ponownie się sprawdziła. Około 90 osób wspólnie poznawało sakrament Eucharystii, modlitwę uwielbienia, a w wolnym czasie także i okoliczne atrakcje. Stałym punktem dnia było również indywidualne rozważanie Słowa Bożego, a następnie dzielenie się swoimi doświadczeniami podczas spotkań w grupach.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, pełen wyzwań i radości z ich podejmowania oraz wolontariuszom i darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie – podsumowuje ks. Mikołaj Wyczałek SDB, kierownik średzkiego oratorium.

Oratorium / fot. archiwum organizatorów

 • 7
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…