środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Wakacje z Salezjanami

Wakacje z Salezjanami

Pn, 30.08.2021 10:34

Kreatywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie przyrody i siebie nawzajem, przybliżanie się do Boga oraz propozycje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin – tak w skrócie można opisać akcje, które podczas wakacji zorganizowane były przez Księży Salezjanów w Środzie Śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Półkolonie

Przełom czerwca i lipca to już tradycyjnie w średzkim oratorium czas zarezerwowany na półkolonie. W tym roku z tej propozycji podczas dwóch turnusów skorzystało w sumie 70 osób – najpierw uczniów klas 7-8, a następnie 1-4. Te dwa tygodnie spędzone były na dobrej zabawie, połączonej z tematycznymi warsztatami oraz wycieczkami. Uczestnicy uczyli się również współpracy, a wspierali ich w tym nie tylko wychowawcy, ale również animatorzy Oratorium św. Jana Bosko. Na organizację półkolonii Towarzystwo Salezjańskie otrzymało dotację w wysokości 7900 zł z budżetu Gminy Środa Śląska, co stanowi 63,45% wartości zadania.

Dla zaangażowanych

- z pewnością tak można określić adresatów trzech następnych akcji wakacyjnych. Każda z nich bowiem wymagała od uczestników „czegoś więcej”, poświęcenia czasu, energii, a nierzadko i wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Grupy młodzieżowe wyjechały kolejno: na obóz rekolekcyjno-rozwojowy do Marianówki, na rekolekcje do Częstochowy oraz obóz integracyjny do Mysłakowic. Podczas dwóch pierwszych wyjazdów organizatorzy położyli nacisk na wymiar duchowy, choć nie brakło również zwiedzania i aktywności fizycznej. Natomiast wyjazd integracyjny skupiony był na budowaniu relacji pomiędzy uczestnikami, w formie wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji w podziale na drużyny.

Rodzinna formuła

Po raz czwarty Salezjanie Współpracownicy ze Środy Śląskiej zorganizowali rodzinny wyjazd na wczaso-rekolekcje, tym razem do Sosnówki, k. Karpacza. Formuła odpoczynku połączonego z rozwojem duchowym, skierowana do całych rodzin, ponownie się sprawdziła. Około 90 osób wspólnie poznawało sakrament Eucharystii, modlitwę uwielbienia, a w wolnym czasie także i okoliczne atrakcje. Stałym punktem dnia było również indywidualne rozważanie Słowa Bożego, a następnie dzielenie się swoimi doświadczeniami podczas spotkań w grupach.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, pełen wyzwań i radości z ich podejmowania oraz wolontariuszom i darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie – podsumowuje ks. Mikołaj Wyczałek SDB, kierownik średzkiego oratorium.

Oratorium / fot. archiwum organizatorów

 • 7
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  To jednostki powiatu to normalne...  3 minut temu
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 4 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…