środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Wicemistrz Polski w maratonie

Wicemistrz Polski w maratonie

N, 15.03.2020 12:05
 •  

26 lutego na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań i gratulacji dla średzkich gołębiarzy za bardzo udany występ na Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Sosnowcu, która miała miejsce 11 stycznia br.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas tegorocznego turnieju Polski Związek Gołębi Pocztowych – sekcja Środa Śląska wrócił z tytułem wicemistrza Polski w kategorii maraton, który zdobył gołąb pana Jacka Rusa. Równie udany występ zaliczył zaprezentowany w kategorii standard- saniczek gołąb pana Krzysztofa Morawskiego, co też jest wyróżnieniem w skali kraju.

- Sam udział w wystawie to jest dla hodowcy spełnienia marzeń. Ten puchar, również był kiedyś w sferze marzeń, a dziś jest mój. Taki prezent sprawiły mi gołąbki na 30-lecie działalności – komentuje wicemistrz Polski Jacek Rus.

- To wyjątkowe osiągnięcie, z którego my również jesteśmy dumni. Już sam udział w tak wyjątkowej wystawie jest nobilitacją, z której my również wyrażamy satysfakcję, gdyż są Panowie członkami średzkiej społeczności – zwraca się do gości burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. - Panów działalność społeczna na rzecz podnoszenia i doskonalenia poziomu hodowli gołębi rasowych w gminie Środa Śląska jednoczy członków związku i kształtuje koleżeńską wspólnotę wśród hodowców, integrując środowisko gołębiarzy oraz wspiera działania na rzecz rozwoju lokalnego klubu. Podziwiamy zaangażowanie hodowców i cenimy udział w promocji naszej gminy, a to zasługa nie do przecenienia – podsumowuje włodarz.

(um) / fot. um

pzgp 2wicemistrz

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…