niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Biblioteka, też Kobieta

Biblioteka, też Kobieta

N, 15.03.2020 12:59

Zorganizowany przez Dział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej „Wieczór małych Kobiet” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jak podkreśla opiekun działu Karolina Załęska – Błądek, listę uczestniczek zapełniono zaledwie w ciągu jednego dnia, a udział w wydarzeniu wzięło 20 dziewczynek.Spotkanie poświęcone najmłodszym kobietom rozpoczęło się o godzinie 18:00. Dziewczynki świętowanie zaczęły od słodkiego poczęstunku, by następnie stawić czoło plastycznym wyzwaniom.

Uczestniczki warsztatów miały za zadanie przedstawienie w sposób plastyczny damskich zawodów, które w przyszłości będą chciały wykonywać i tak na plakacie pojawiły się obrazki przedstawiające karierę muzyczną, zawód kosmetyczki, fryzjerki oraz wiele innych.

Kolejnym punktem spotkania było długo wyczekiwane przez dziewczynki studio wizażu. Bibliotekarki tego dnia spełniły marzenia wielu z nich farbując im włosy na wiele odważnych kolorów oraz wykonując manicure.

Wieczorem nie zabrakło kolacji, na stoły podano pizzę oraz polędwiczki z kurczaka. Następnie młode kobiety, wzięły się za wyszywanie koszulek. Ozdobne materiały, koronki, frędzle oraz naszywki spowodowały, że każdy t-shirt był jedyny i wyjątkowy w swoim rodzaju. Dziewczęta wykonały też własnoręcznie bransoletki z muliny

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło także dyskusji przy herbacie, podczas których m.in. wspominano biografie sławnych kobiet. 

Spotkanie zakończono o godzinie 23:00. Jak podkreślały uczestniczki, było super i na nudę nie narzekały, a ten wieczór pełen wrażeń na długo zapisze się w ich pamięci.

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 24 minut temu
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 45 minut temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 2 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 2 godziny temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM