wtorek 25.06.2024

Imieniny: Łucji Wilhelma

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wieczornica Pieśni Patriotycznej w szkole w Rakoszycach

SkomentujW Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, bogatym i znakomicie przygotowanym programem, uczniowie i nauczyciele wraz z gośćmi, uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Wydarzenie rozpoczęły klasy gimnazjalne, które występ sceniczno – muzyczny zapoczątkowały polonezem. Następnie, lekcję historii przypomniały trzy uczennice, a każde wydarzenie podkreślał utwór zaśpiewany przez chór klas 4 i 5. Przedstawienie nie obyłoby się bez szkolnych talentów, solistów śpiewu, występów najmłodszych klas oraz gry na instrumentach, którą urzekł Szymon.  

Uczestnicy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Uczniowie klasy 2 i 4 zaprezentowali taniec z szarfami, występ sceniczno - muzyczno "Biała róża" prezentowała klasa 3, taniec zaborców "Biały Orzeł" przedstawiły uczennice klasy 4.

Julia, absolwentka, która nie może "rozstać" się z murami szkoły, zaśpiewała "Miejcie nadzieję" oraz "Jest taki kraj". Na szkolnej scenie wystąpili również podopieczni Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

Całą uroczystość podkreślił występ Angeliki Dominiak, która swoim głosem zaskakuje podczas wielu uroczystości. Tym razem zaśpiewała utwór "Mury".

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, który podziękował wszystkim uczniom za wspaniały program oraz przypomniał, że święto obchodzone 11. listopada, w tym roku jest szczególnie ważnym wydarzeniem, gdyż przypadało w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdeczne podziękowania złożył również wszystkim nauczycielom, opiekunom, którzy wytrwale wspierali młodych i utalentowanych wykonawców i pomogli w realizacji fantastycznej akademii szkolnej. 

(kb) / foto. i wideo: kb


Media
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ekogroszek baner

handlo

Nie przegap tych artykułów.