niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

Cz, 05.09.2019 12:40

2 września rozpoczął się rok szkolny 2019-2020. W Gminie Środa Śląska, w czterech szkołach podstawowych w miejscowościach: Ciechów, Szczepanów, Środa Śląska i Rakoszyce naukę rozpoczęło 1 877 uczniów.Nowy rok szkolny niesie ze sobą nie tylko kolejne 10 miesięcy nauki i nowych możliwości, ale także zmiany kadrowe, które nastąpiły w gminnych szkołach. Największa zmiana zaszła w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, gdzie stanowisko dyrektora objęła Pani Emilia Latos, a wicedyrektorami zostały: dotychczasowa Dyrektor Pani Alina Kargol, Pani Magdalena Ryniewicz oraz Pani Sylwia Kasprzycka-Żuk. W Szkole Podstawowej w Szczepanowie ze względu na urlop zdrowotny Pani Elżbiety Rzeszowskiej powołano nowego wicedyrektora Panią Martę Bartosiewicz. W Rakoszycach i w Ciechowie pozostaje dotychczasowa kadra zarządzająca.

Burmistrz Adam Ruciński wziął udział w trzech uroczystych apelach w Środzie Śląskiej i Rakoszycach. W pierwszym spotkaniu władze gminy reprezentował również Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński. W uroczystościach w Szczepanowie Burmistrza reprezentowała pani Pełnomocnik Maria Zachary, jednocześnie Radna Powiatu. Na rozpoczęciu kl. IV-VI w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Gminę reprezentował Sekretarz Marcin Nowakowski, zaś w Szkole Podstawowej w Ciechowie Pan Dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga.

 Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej na rozpoczęciu roku dla klas VI-VII oraz I-III nie tylko powitała uczniów, rodziców i gości, ale także nową dyrektor placówki Emilię Latos. – Ciepłe słowa kieruję w stronę nowej pani dyrektor Emilii Latos, która zasłużenie wygrała rywalizację w konkursie na to stanowisko przeprowadzonym w dniu 19 sierpnia – mówił na apelu Burmistrz Adam Ruciński – Zaprezentowała najbardziej innowacyjną koncepcję funkcjonowania i rozwoju tej szkoły. Życzę pani powodzenia i zapewniam o wsparciu dla Pani Dyrektor.- podsumował Adam Ruciński. Pod koniec obchodów rozpoczęcia roku szkolnego klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej prawie 150 uczniów zostało pasowanych na uczniów szkoły przez nową panią dyrektor Emilię Latos.

Równie okazale Zespół Szkół im. Sybiraków w Rakoszycach rozpoczął swój 10-miesięczny okres edukacji. Proboszcz tamtejszej parafii ks. Paweł Stypa, który przed apelem odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.– Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich. Najserdeczniej witam oczywiście uczniów, cieszę się, że nareszcie jest gwar na korytarzu – powiedziała na powitanie apelu dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach Pani Jadwiga Cielińska. Z uśmiechem przyglądam się tym maluszkom, które po raz pierwszy przystępują w progi naszej szkoły. Zapewniam Was, że w naszej szkole jest miło i przyjemnie. – dodała dyrektor Cielińska.

Na każdym uroczystym apelu wspomniano o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Prezentowano różne formy upamiętniającej poległych w największej z wojen. 1 września nie zawsze wyglądał równie radośnie jak obecnie … – „Miał 15 lat, był najlepszym uczniem z polskiego. Biegł z pistoletem na wroga. Zobaczył oczy człowieka, powinien był strzelić w te oczy. Zawahał się. Leży na bruku. Nie nauczyli go na lekcjach polskiego strzelać w oczy człowieka”. Starsi uczniowie recytowali wiersze, a młodsi zaprezentowali taniec nowoczesny. A wszystko to po to, by oddać pamięć poległym.

Korzystając z okazji Burmistrz Adam Ruciński zachęcał uczniów do jak najlepszych wyników w nauce informując ich o zmianach dot. zasad przyznawania Stypendiów Burmistrza jakie Rada Miejska uchwaliła na sesji 12 lipca br. na jego wniosek. Obecnie stypendium przyznawane będzie na okres 10 miesięcy, dla uczniów – kl. V-VI w kwotach od 100 zł do 250 zł, dla uczniów kl. VII-VIII od 150 zł do 300 zł. Dla szczególnie wyróżniających się uczniów kl. VIII przewidziano jednorazowe stypendium na zakończenie szkoły w kwocie od 300 zł do 500 zł.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w roku szkolnym 2019 -2020 oraz jak największej liczby laureatów stypendium Burmistrza Środy Śląskiej. Malujcie swój obraz życia, poprzez poszerzanie horyzontów i zgłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności i waszych talentów. Trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

(um)
powrót na górę
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Ponoć to już koniec jego kadencji. Przegrał wszystkie procesy z policją. Malczyce żegnają go bez żalu.... 28 minut temu.
 • Arek powiedział(a) Więcej
  Gdzie znajduje się  noclegownia dla mieszkańców Środy Śląskiej? 3 godziny temu.
 • Eivor powiedział(a) Więcej
  No i super, nareszcie koniec śmiesznych półprzyłbic i tego szajsu na samą brodę :) 6 godzin temu.
 • Wyborca powiedział(a) Więcej
  Może zorganizujemy komitet przygotowania głosowania nad odwołaniem Pana A.Rucinskiego z funkcji... 8 godzin temu.
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Półtora kadencji A nasz wójt dalej nic nie rozumie. Dopiero gość z Warszawy musi mu tłumaczyć. Kończ... 12 godzin temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Przy takiej p wójt to raczej zwijać gminę nie rozwijać. 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM