poniedziałek 06.07.2020

Imieniny: Dominiki Gotarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

05.09. 2019

2 września rozpoczął się rok szkolny 2019-2020. W Gminie Środa Śląska, w czterech szkołach podstawowych w miejscowościach: Ciechów, Szczepanów, Środa Śląska i Rakoszyce naukę rozpoczęło 1 877 uczniów.

Nowy rok szkolny niesie ze sobą nie tylko kolejne 10 miesięcy nauki i nowych możliwości, ale także zmiany kadrowe, które nastąpiły w gminnych szkołach. Największa zmiana zaszła w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, gdzie stanowisko dyrektora objęła Pani Emilia Latos, a wicedyrektorami zostały: dotychczasowa Dyrektor Pani Alina Kargol, Pani Magdalena Ryniewicz oraz Pani Sylwia Kasprzycka-Żuk. W Szkole Podstawowej w Szczepanowie ze względu na urlop zdrowotny Pani Elżbiety Rzeszowskiej powołano nowego wicedyrektora Panią Martę Bartosiewicz. W Rakoszycach i w Ciechowie pozostaje dotychczasowa kadra zarządzająca.

Burmistrz Adam Ruciński wziął udział w trzech uroczystych apelach w Środzie Śląskiej i Rakoszycach. W pierwszym spotkaniu władze gminy reprezentował również Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński. W uroczystościach w Szczepanowie Burmistrza reprezentowała pani Pełnomocnik Maria Zachary, jednocześnie Radna Powiatu. Na rozpoczęciu kl. IV-VI w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Gminę reprezentował Sekretarz Marcin Nowakowski, zaś w Szkole Podstawowej w Ciechowie Pan Dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga.

 Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej na rozpoczęciu roku dla klas VI-VII oraz I-III nie tylko powitała uczniów, rodziców i gości, ale także nową dyrektor placówki Emilię Latos. – Ciepłe słowa kieruję w stronę nowej pani dyrektor Emilii Latos, która zasłużenie wygrała rywalizację w konkursie na to stanowisko przeprowadzonym w dniu 19 sierpnia – mówił na apelu Burmistrz Adam Ruciński – Zaprezentowała najbardziej innowacyjną koncepcję funkcjonowania i rozwoju tej szkoły. Życzę pani powodzenia i zapewniam o wsparciu dla Pani Dyrektor.- podsumował Adam Ruciński. Pod koniec obchodów rozpoczęcia roku szkolnego klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej prawie 150 uczniów zostało pasowanych na uczniów szkoły przez nową panią dyrektor Emilię Latos.

Równie okazale Zespół Szkół im. Sybiraków w Rakoszycach rozpoczął swój 10-miesięczny okres edukacji. Proboszcz tamtejszej parafii ks. Paweł Stypa, który przed apelem odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.– Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich. Najserdeczniej witam oczywiście uczniów, cieszę się, że nareszcie jest gwar na korytarzu – powiedziała na powitanie apelu dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach Pani Jadwiga Cielińska. Z uśmiechem przyglądam się tym maluszkom, które po raz pierwszy przystępują w progi naszej szkoły. Zapewniam Was, że w naszej szkole jest miło i przyjemnie. – dodała dyrektor Cielińska.

Na każdym uroczystym apelu wspomniano o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Prezentowano różne formy upamiętniającej poległych w największej z wojen. 1 września nie zawsze wyglądał równie radośnie jak obecnie … – „Miał 15 lat, był najlepszym uczniem z polskiego. Biegł z pistoletem na wroga. Zobaczył oczy człowieka, powinien był strzelić w te oczy. Zawahał się. Leży na bruku. Nie nauczyli go na lekcjach polskiego strzelać w oczy człowieka”. Starsi uczniowie recytowali wiersze, a młodsi zaprezentowali taniec nowoczesny. A wszystko to po to, by oddać pamięć poległym.

Korzystając z okazji Burmistrz Adam Ruciński zachęcał uczniów do jak najlepszych wyników w nauce informując ich o zmianach dot. zasad przyznawania Stypendiów Burmistrza jakie Rada Miejska uchwaliła na sesji 12 lipca br. na jego wniosek. Obecnie stypendium przyznawane będzie na okres 10 miesięcy, dla uczniów – kl. V-VI w kwotach od 100 zł do 250 zł, dla uczniów kl. VII-VIII od 150 zł do 300 zł. Dla szczególnie wyróżniających się uczniów kl. VIII przewidziano jednorazowe stypendium na zakończenie szkoły w kwocie od 300 zł do 500 zł.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w roku szkolnym 2019 -2020 oraz jak największej liczby laureatów stypendium Burmistrza Środy Śląskiej. Malujcie swój obraz życia, poprzez poszerzanie horyzontów i zgłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności i waszych talentów. Trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

(um)

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Właściwy człowiek na właściwym stanowisku -GRATULACJE

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Czaskalski z wielkiej miłości do Izraelitów, chce im dać odszkodowanie 200 miliardów złotych.To są...
Trochę *******..... I głupoty parę razy chciałem dojechać autobusem z miekini i nie było tego busa! ...
Wolność w Internecie to gwarancja Andrzeja Dudy. Wy z Playformy Obywayelskiej chcecie nam Polakom ...
Wiekszosc dzieci komunistów i Tajnych współpracowników reżimu komunistycznego, ksztalcilo się na zac...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…