środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

Cz, 05.09.2019 12:40

2 września rozpoczął się rok szkolny 2019-2020. W Gminie Środa Śląska, w czterech szkołach podstawowych w miejscowościach: Ciechów, Szczepanów, Środa Śląska i Rakoszyce naukę rozpoczęło 1 877 uczniów.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy rok szkolny niesie ze sobą nie tylko kolejne 10 miesięcy nauki i nowych możliwości, ale także zmiany kadrowe, które nastąpiły w gminnych szkołach. Największa zmiana zaszła w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, gdzie stanowisko dyrektora objęła Pani Emilia Latos, a wicedyrektorami zostały: dotychczasowa Dyrektor Pani Alina Kargol, Pani Magdalena Ryniewicz oraz Pani Sylwia Kasprzycka-Żuk. W Szkole Podstawowej w Szczepanowie ze względu na urlop zdrowotny Pani Elżbiety Rzeszowskiej powołano nowego wicedyrektora Panią Martę Bartosiewicz. W Rakoszycach i w Ciechowie pozostaje dotychczasowa kadra zarządzająca.

Burmistrz Adam Ruciński wziął udział w trzech uroczystych apelach w Środzie Śląskiej i Rakoszycach. W pierwszym spotkaniu władze gminy reprezentował również Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński. W uroczystościach w Szczepanowie Burmistrza reprezentowała pani Pełnomocnik Maria Zachary, jednocześnie Radna Powiatu. Na rozpoczęciu kl. IV-VI w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Gminę reprezentował Sekretarz Marcin Nowakowski, zaś w Szkole Podstawowej w Ciechowie Pan Dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga.

 Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej na rozpoczęciu roku dla klas VI-VII oraz I-III nie tylko powitała uczniów, rodziców i gości, ale także nową dyrektor placówki Emilię Latos. – Ciepłe słowa kieruję w stronę nowej pani dyrektor Emilii Latos, która zasłużenie wygrała rywalizację w konkursie na to stanowisko przeprowadzonym w dniu 19 sierpnia – mówił na apelu Burmistrz Adam Ruciński – Zaprezentowała najbardziej innowacyjną koncepcję funkcjonowania i rozwoju tej szkoły. Życzę pani powodzenia i zapewniam o wsparciu dla Pani Dyrektor.- podsumował Adam Ruciński. Pod koniec obchodów rozpoczęcia roku szkolnego klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej prawie 150 uczniów zostało pasowanych na uczniów szkoły przez nową panią dyrektor Emilię Latos.

Równie okazale Zespół Szkół im. Sybiraków w Rakoszycach rozpoczął swój 10-miesięczny okres edukacji. Proboszcz tamtejszej parafii ks. Paweł Stypa, który przed apelem odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.– Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich. Najserdeczniej witam oczywiście uczniów, cieszę się, że nareszcie jest gwar na korytarzu – powiedziała na powitanie apelu dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach Pani Jadwiga Cielińska. Z uśmiechem przyglądam się tym maluszkom, które po raz pierwszy przystępują w progi naszej szkoły. Zapewniam Was, że w naszej szkole jest miło i przyjemnie. – dodała dyrektor Cielińska.

Na każdym uroczystym apelu wspomniano o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Prezentowano różne formy upamiętniającej poległych w największej z wojen. 1 września nie zawsze wyglądał równie radośnie jak obecnie … – „Miał 15 lat, był najlepszym uczniem z polskiego. Biegł z pistoletem na wroga. Zobaczył oczy człowieka, powinien był strzelić w te oczy. Zawahał się. Leży na bruku. Nie nauczyli go na lekcjach polskiego strzelać w oczy człowieka”. Starsi uczniowie recytowali wiersze, a młodsi zaprezentowali taniec nowoczesny. A wszystko to po to, by oddać pamięć poległym.

Korzystając z okazji Burmistrz Adam Ruciński zachęcał uczniów do jak najlepszych wyników w nauce informując ich o zmianach dot. zasad przyznawania Stypendiów Burmistrza jakie Rada Miejska uchwaliła na sesji 12 lipca br. na jego wniosek. Obecnie stypendium przyznawane będzie na okres 10 miesięcy, dla uczniów – kl. V-VI w kwotach od 100 zł do 250 zł, dla uczniów kl. VII-VIII od 150 zł do 300 zł. Dla szczególnie wyróżniających się uczniów kl. VIII przewidziano jednorazowe stypendium na zakończenie szkoły w kwocie od 300 zł do 500 zł.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w roku szkolnym 2019 -2020 oraz jak największej liczby laureatów stypendium Burmistrza Środy Śląskiej. Malujcie swój obraz życia, poprzez poszerzanie horyzontów i zgłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności i waszych talentów. Trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

(um)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…