środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. UM Fot. UM

Witaj szkoło w średzkiej „trójce”

Pt, 03.09.2021 14:42

Pierwszy dzwonek tradycyjnie wybrzmiał 1 września w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej. To szczególny dzień zwłaszcza dla pierwszoklasistów i uczniów klas IV, którzy rozpoczęli swoją przygodę z nauką w SP nr 3 przy ul. Górnej. Najmłodsi składali też ślubowanie.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jako pierwsi z nową szkołą przywitali się uczniowie klas IV na apelu o godz. 8.30. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali dla młodszych kolegów krótki program artystyczny. O godz. 10.45 odbył się apel dla klas I, których w tym roku w średzkiej „trójce” jest pięć. Wychowawcami pierwszoklasistów zostali: Małgorzata Demczuk (Ia), Agnieszka Ambroszko (Ib), Judyta Łyczko (Ic), Agata Stańczyk (Id) oraz Barbara Glazer (Ie). Na najmłodszych uczniów również czekał krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich.

Zarówno pierwszaki, jak i czwartoklasiści, uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny w obecności Burmistrza Adama Rucińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Krycińskiego, Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztofa Perygi, Dyrektor Emilii Latos oraz ks. Jana Walów, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, a także Rady Rodziców i nauczycieli.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię covid-19, uczniowie klas pierwszych zamiast tradycyjnego pasowania, uroczyście ślubowali na sztandar szkoły – wyjaśnia Dyrektor SP nr 3, Emilia Latos. – Nie zapomnieliśmy także o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o czym uczniowie także mówili. Dla pozostałych klas, również ze względu na obowiązujące obostrzenia, rok szkolny rozpoczął się z wychowawcami w klasach – dodaje Dyrektor Emilia Latos.

(prg)

 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 3 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…