wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Dożynki gminne w Rakoszycach pełne atrakcji [fotorelacja]

Dożynki gminne w Rakoszycach pełne atrakcji [fotorelacja]

Pn, 06.09.2021 20:22

W sobotę na boisku w Rakoszycach odbyły się dożynki Gminy Środa Śląska. Na wydarzeniu dopisała pogoda oraz frekwencja.


Święto Plonów rozpoczęło się o godz. 14.00 mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie utworzony korowód skierował się w stronę boiska. Tam zespół Polanie przeprowadził obrzęd dożynkowy oraz odbyło się tradycyjne obtańcowywanie wieńca. Zgromadzonych gości przywitał burmistrz Adam Ruciński, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński oraz sołtys Rakoszyc Władysław Błach.

O godz. 16.00 scenę przejęły kapele ludowe. Oprócz Polan pojawili się również Kulinianie, Kostomłocianie, Dolnoślązacy i Biesiadni. Tuż po nich rozpoczął się najbardziej oczekiwany koncert tego wieczoru - zespołu discopolowego MIG, którzy swoim występem zainaugurowali 7. Galę Disco Polo. W  trakcie jej trwania wystąpili także: Red Queen, Capitan Folk, Avangarde oraz Atest. 

Na uczestników tegorocznych dożynek czekały stoiska z najróżniejszymi potrawami. Koła Gospodyń Wiejskich serwowały krokiety, bigos, gołąbki, placki ziemniaczane i pierogi. Nie zabrakło także przepysznych ciast. Na stoisku z grillem przez godzinę można było bezpłatnie poczęstować się kiełbaską lub karkówką. Na dzieci czekała wata cukrowa, popcorn i frytki.

Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych, koncertów disco-polo i stoisk wystawienniczych przygotowano także inne atrakcje. Dzieci chętnie korzystały z wielu dmuchańców na terenie imprezy. Odbyły się również warsztaty malowania eko-toreb oraz tworzenia lasu w słoiku na stoisku Chemeko-System.

Na terenie imprezy działał mobilny punkt szczepień oraz loteria z nagrodami ufundowanymi przez Gminę Środa Śląska. O dowóz zadbała Średzka Komunikacja Publiczna. Dodatkowo można było spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Za aktywne uczestnictwo w dożynkach burmistrz Środy Śląskiej wręczył podziękowania oraz nagrody finansowe dla każdego sołectwa, a także wyróżnienia w konkursach dożynkowych.

OLO

 • 8
 • 5
 • 2
 • 0
 • 2
 • 2

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.




Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 24 minut temu
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 53 minut temu
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…