Wydrukuj tę stronę
Włamywacze i złodzieje w rękach policji

Włamywacze i złodzieje w rękach policji

28.11. 2018

Średzcy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu, dokonywanymi na terenie całego powiatu średzkiego.

- W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, a następnie zatrzymali trzy młode osoby podejrzewane o szereg włamań i kradzieży, do jakich doszło br. na terenie powiatu średzkiego. Do policyjnego aresztu trafili mężczyźni w wieku od 17 do 20 lat - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci udowodnili zatrzymanym m.in. włamanie do świetlicy wiejskiej, skąd ukradli sprzęt muzyczny oraz grzejniki. Łupem mężczyzn padły również rowery, motorower, akumulatory, agregat prądotwórczy oraz paliwo. Sumę strat, jaką swoim działaniem spowodowali zatrzymani, oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

- Jak ustalono, zatrzymani dopuszczali się czynów przestępczych na terenie całego powiatu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im łącznie 10 zarzutów. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - podkreśla policjantka.

(rol/ms) fot. policja / zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł: