niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

Pt, 22.05.2020 13:56

Włamywali się i kradli części maszyn, narzędzia oraz elementy metalowe … wszystko, co tylko nadawało się, aby sprzedać w punkcie skupu złomu. Dokonując przestępstw dewastowali i niszczyli budynki oraz maszyny rolnicze.Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie uzyskanych informacji ustalili sprawców włamania do hal magazynowych, do jakiego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Dwaj mężczyźni w wieku 34 lat jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w swoim miejscu zamieszkania. Byli kompletnie zaskoczeni „wizytą” funkcjonariuszy.

Początkowo obaj twierdzili, że nie mają nic wspólnego z przestępstwem. Jednak funkcjonariusze nie dali temu wiary. Tym bardziej, że obaj byli dobrze im znani z uwagi na wcześniejsze zdarzenia.

34-latkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszych czynności operacyjnych śledczy szybko ustalili kolejne cztery osoby, które wspólnie z zatrzymanymi w różnych odstępach czasu i w różnych konfiguracjach dokonywali na terenie powiatu średzkiego przestępstw przeciwko mieniu.

W związku ze sprawą zatrzymano łącznie 6 osób w wieku od 28 do 39 lat, w tym dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego.

Policjanci ustalili, iż sprawcy kilkukrotnie w okresie od kwietnia do maja br. włamywali się do hal magazynowych położonych na terenie powiatu średzkiego. Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy udowodnili zatrzymanym również czyny, do jakich doszło pod koniec ubiegłego i na początku 2020 roku.

Sprawcy włamywali się do hal magazynowych, do świetlicy wiejskiej, a nawet do przyczepy campingowej, skąd następnie zabierali różnego rodzaju przedmioty, części i elementy metalowe, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu.

Realizując swój przestępczy proceder zatrzymani dewastowali budynki i uszkadzali maszyny rolnicze. Ich łupem padły m in. akumulatory do kombajnu i ciągników rolniczych, ładowarka do wózka widłowego, elektronarzędzia, metalowe płyty ogrodzeniowe i przewody elektryczne. Swoim działaniem spowodowali ogromne straty, których wartość oszacowano na kwotę ponad 200 000 złotych.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstw. Część skradzionego mienia odnaleźli na terenie pola, gdzie sprawcy po dokonaniu przestępstwa ukryli fanty. Łączna wartość odzyskanego przez policjantów mienia to około 35 000 złotych.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym łącznie sześć zarzutów. Sprawcy odpowiedzą za włamania i kradzieże.

Wobec jednego z zatrzymanych, 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  2 godziny temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 7 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 8 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 8 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…