niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

4 CommentsWłamywali się i kradli części maszyn, narzędzia oraz elementy metalowe … wszystko, co tylko nadawało się, aby sprzedać w punkcie skupu złomu. Dokonując przestępstw dewastowali i niszczyli budynki oraz maszyny rolnicze.Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie uzyskanych informacji ustalili sprawców włamania do hal magazynowych, do jakiego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Dwaj mężczyźni w wieku 34 lat jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w swoim miejscu zamieszkania. Byli kompletnie zaskoczeni „wizytą” funkcjonariuszy.

Początkowo obaj twierdzili, że nie mają nic wspólnego z przestępstwem. Jednak funkcjonariusze nie dali temu wiary. Tym bardziej, że obaj byli dobrze im znani z uwagi na wcześniejsze zdarzenia.

34-latkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszych czynności operacyjnych śledczy szybko ustalili kolejne cztery osoby, które wspólnie z zatrzymanymi w różnych odstępach czasu i w różnych konfiguracjach dokonywali na terenie powiatu średzkiego przestępstw przeciwko mieniu.

W związku ze sprawą zatrzymano łącznie 6 osób w wieku od 28 do 39 lat, w tym dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego.

Policjanci ustalili, iż sprawcy kilkukrotnie w okresie od kwietnia do maja br. włamywali się do hal magazynowych położonych na terenie powiatu średzkiego. Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy udowodnili zatrzymanym również czyny, do jakich doszło pod koniec ubiegłego i na początku 2020 roku.

Sprawcy włamywali się do hal magazynowych, do świetlicy wiejskiej, a nawet do przyczepy campingowej, skąd następnie zabierali różnego rodzaju przedmioty, części i elementy metalowe, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu.

Realizując swój przestępczy proceder zatrzymani dewastowali budynki i uszkadzali maszyny rolnicze. Ich łupem padły m in. akumulatory do kombajnu i ciągników rolniczych, ładowarka do wózka widłowego, elektronarzędzia, metalowe płyty ogrodzeniowe i przewody elektryczne. Swoim działaniem spowodowali ogromne straty, których wartość oszacowano na kwotę ponad 200 000 złotych.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstw. Część skradzionego mienia odnaleźli na terenie pola, gdzie sprawcy po dokonaniu przestępstwa ukryli fanty. Łączna wartość odzyskanego przez policjantów mienia to około 35 000 złotych.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym łącznie sześć zarzutów. Sprawcy odpowiedzą za włamania i kradzieże.

Wobec jednego z zatrzymanych, 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.