czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

22.05. 2020

Włamywali się i kradli części maszyn, narzędzia oraz elementy metalowe … wszystko, co tylko nadawało się, aby sprzedać w punkcie skupu złomu. Dokonując przestępstw dewastowali i niszczyli budynki oraz maszyny rolnicze.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie uzyskanych informacji ustalili sprawców włamania do hal magazynowych, do jakiego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Dwaj mężczyźni w wieku 34 lat jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w swoim miejscu zamieszkania. Byli kompletnie zaskoczeni „wizytą” funkcjonariuszy.

Początkowo obaj twierdzili, że nie mają nic wspólnego z przestępstwem. Jednak funkcjonariusze nie dali temu wiary. Tym bardziej, że obaj byli dobrze im znani z uwagi na wcześniejsze zdarzenia.

34-latkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszych czynności operacyjnych śledczy szybko ustalili kolejne cztery osoby, które wspólnie z zatrzymanymi w różnych odstępach czasu i w różnych konfiguracjach dokonywali na terenie powiatu średzkiego przestępstw przeciwko mieniu.

W związku ze sprawą zatrzymano łącznie 6 osób w wieku od 28 do 39 lat, w tym dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego.

Policjanci ustalili, iż sprawcy kilkukrotnie w okresie od kwietnia do maja br. włamywali się do hal magazynowych położonych na terenie powiatu średzkiego. Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy udowodnili zatrzymanym również czyny, do jakich doszło pod koniec ubiegłego i na początku 2020 roku.

Sprawcy włamywali się do hal magazynowych, do świetlicy wiejskiej, a nawet do przyczepy campingowej, skąd następnie zabierali różnego rodzaju przedmioty, części i elementy metalowe, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu.

Realizując swój przestępczy proceder zatrzymani dewastowali budynki i uszkadzali maszyny rolnicze. Ich łupem padły m in. akumulatory do kombajnu i ciągników rolniczych, ładowarka do wózka widłowego, elektronarzędzia, metalowe płyty ogrodzeniowe i przewody elektryczne. Swoim działaniem spowodowali ogromne straty, których wartość oszacowano na kwotę ponad 200 000 złotych.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstw. Część skradzionego mienia odnaleźli na terenie pola, gdzie sprawcy po dokonaniu przestępstwa ukryli fanty. Łączna wartość odzyskanego przez policjantów mienia to około 35 000 złotych.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym łącznie sześć zarzutów. Sprawcy odpowiedzą za włamania i kradzieże.

Wobec jednego z zatrzymanych, 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Chłopaki są z Malczyc, jeżdżą srebrną Mazdą. Wiecie kto to jest...

This comment was minimized by the moderator on the site

Tzw. tępi wlamywacze... Zamiast brac drogie maszyny rolnicze to je rozkrecali? Hahaha banda idiotow. Co zrobisz

This comment was minimized by the moderator on the site

Tu nie ma co komentować...Kula do nogi i... kamieniołom

This comment was minimized by the moderator on the site

Kamieniołomy już nie działają ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

głowa boli o tych komentarzy skomentował/a Śniadanie Biznesowe w Centrum Kultury Alternatywnej
Boże, jakie te komentarz tępe i z brakiem jakiegokolwiek zrozumienia tematu sama zawiść, zazdrość ni...
No patrząc na twarze, to sami urzędnicy tam byli. A gdzie ci "biznesmeni"??? Widać jakie problemy ma...
No wlasnie pol roku robia placyk z betonu i skonczyc nie moga gdzie oni szpital uruchomia zapomnijci...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.