poniedziałek 25.05.2020

Imieniny: Borysława Grzegorza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

Włamywali się i kradli, dewastowali i niszczyli - straty to kilkaset tys. zł

22.05. 2020

Włamywali się i kradli części maszyn, narzędzia oraz elementy metalowe … wszystko, co tylko nadawało się, aby sprzedać w punkcie skupu złomu. Dokonując przestępstw dewastowali i niszczyli budynki oraz maszyny rolnicze.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie uzyskanych informacji ustalili sprawców włamania do hal magazynowych, do jakiego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Dwaj mężczyźni w wieku 34 lat jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w swoim miejscu zamieszkania. Byli kompletnie zaskoczeni „wizytą” funkcjonariuszy.

Początkowo obaj twierdzili, że nie mają nic wspólnego z przestępstwem. Jednak funkcjonariusze nie dali temu wiary. Tym bardziej, że obaj byli dobrze im znani z uwagi na wcześniejsze zdarzenia.

34-latkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszych czynności operacyjnych śledczy szybko ustalili kolejne cztery osoby, które wspólnie z zatrzymanymi w różnych odstępach czasu i w różnych konfiguracjach dokonywali na terenie powiatu średzkiego przestępstw przeciwko mieniu.

W związku ze sprawą zatrzymano łącznie 6 osób w wieku od 28 do 39 lat, w tym dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego.

Policjanci ustalili, iż sprawcy kilkukrotnie w okresie od kwietnia do maja br. włamywali się do hal magazynowych położonych na terenie powiatu średzkiego. Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy udowodnili zatrzymanym również czyny, do jakich doszło pod koniec ubiegłego i na początku 2020 roku.

Sprawcy włamywali się do hal magazynowych, do świetlicy wiejskiej, a nawet do przyczepy campingowej, skąd następnie zabierali różnego rodzaju przedmioty, części i elementy metalowe, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu.

Realizując swój przestępczy proceder zatrzymani dewastowali budynki i uszkadzali maszyny rolnicze. Ich łupem padły m in. akumulatory do kombajnu i ciągników rolniczych, ładowarka do wózka widłowego, elektronarzędzia, metalowe płyty ogrodzeniowe i przewody elektryczne. Swoim działaniem spowodowali ogromne straty, których wartość oszacowano na kwotę ponad 200 000 złotych.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstw. Część skradzionego mienia odnaleźli na terenie pola, gdzie sprawcy po dokonaniu przestępstwa ukryli fanty. Łączna wartość odzyskanego przez policjantów mienia to około 35 000 złotych.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym łącznie sześć zarzutów. Sprawcy odpowiedzą za włamania i kradzieże.

Wobec jednego z zatrzymanych, 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Tzw. tępi wlamywacze... Zamiast brac drogie maszyny rolnicze to je rozkrecali? Hahaha banda idiotow. Co zrobisz

This comment was minimized by the moderator on the site

Tu nie ma co komentować...Kula do nogi i... kamieniołom

This comment was minimized by the moderator on the site

Kamieniołomy już nie działają ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Bredzisz bo jest zupełnie odwrotnie tylko zawiść cie zżera
Tak tak dowożi temu z Ruska i temu do Malczyc chłopak pracuje cza z czegoś Życ nie stety to jest to ...
Z niekłamaną zazdrością patrze jak nasza sąsiednia Gmina się rozwija. Viva Miękinia. A w Środzie od ...
Bravo - Gratulacje. Tyle co Boguś dobrego zrobił z naszą młodzieżą - toż to medal jemu się należy i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…