piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Własność przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych - Spółka Średzka Woda wyjaśnia
W związku z pojawiającymi się często pytaniami mieszkańców odnośnie własności przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie gminy Środa Śląska, Spółka Średzka Woda pragnie wyjaśnić nurtujące zagadnienia.


Zagadnienie własności przyłączy reguluje Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Zgodnie ze wskazaną ustawą przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne są własnością właścicieli nieruchomości. Realizację budowy przyłączy zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci.

Przyłącze wodociągowe jest definiowane jako odcinek pomiędzy siecią wodociągową (początek przyłącza to wpięcie do sieci wraz zasuwą przyłączeniową), a zaworem za wodomierzem (rysunek nr 1 kolor niebieski).

Przyłącze kanalizacyjne jest definiowane jako  odcinek pomiędzy siecią kanalizacji sanitarnej (początek przyłącza to wpięcie przez trójnik / tzw. siodło lub wpięcie do studni kanalizacji sanitarnej), a studnią rewizyjną, która  znajduje  się  najbliżej nieruchomości właściciela (rysunek nr 1 kolor czerwony) lub, w przypadku braku studni rewizyjnej, przyłącze kończy się na granicy nieruchomości (rysunek nr 2).

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym właściciele nieruchomości powinni zabezpieczyć odpowiednio przyłącza, zwłaszcza wodociągowe, przed  uszkodzeniami mechanicznymi jak i niskimi temperaturami poniżej 0 stopni. Brak zabezpieczenia może skutkować uszkodzeniem przyłącza  pod wpływem niskiej temperatury. Koszty naprawy będzie ponosił właściciel nieruchomości.

Pragniemy również przypomnieć, że Spółka nie odpowiada za kanalizację deszczową. Kanalizacja ta jest w zarządzie Gminy Środa Śląska. Spółka może dokonać wymiany naprawy kanalizacji deszczowej tylko na podstawie zlecenia złożonego przez Gminę Środa Śląska.

Średzka Woda Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej

Rysunek nr 1

rysnr1

Rysunek nr 2

rysnr2

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 5 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…