poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Wrocławski krasnal zamieszkał w Komornikach

Wrocławski krasnal zamieszkał w Komornikach

Śr, 13.02.2019 10:33

Na początku lutego na terenie firmy HMT Heldener Metalltechnik Polska w Komornikach zamieszkał wrocławski krasnal.


Jest to pierwszy wrocławski krasnal, który zamieszkał w gminie Środa Śląska. Na razie jeszcze bezimienny, ale już niedługo pracownicy wraz z rodzinami, będą mogli wziąć udział w konkursie i zaproponować dla niego imię. Krasnal montuje części samochodowe, bo właśnie produkcją części samochodowych zajmuje się firma HMT Heldener Metalltechnik Polska, która swoje wyroby dostarcza do największych firm motoryzacyjnych na całym świecie.

- Jesteśmy dumnie z faktu, iż pierwszy wrocławski krasnal w gminie Środa śląska zamieszkał na terenie naszej firmy.  Chcemy być pracodawcą pierwszego wyboru dla mieszkańców gminy i temu też służą nasze działania personalne.  W styczniu zaczął też działać na terenie naszej firmy pierwszy zakładowy klub honorowych dawców krwi – wyjaśnia Radosław Dąbrowski członek zarządu firmy.

Figurka krasnala została zaprezentowana pracownikom na spotkaniu w średzkim kinie, które organizowane jest corocznie przez zarząd firmy dla pracowników w celu podsumowania minionego roku oraz poinformowaniu o planach na przyszłość.

- W roku 2019 rozpoczynamy rozbudowę hali produkcyjnej oraz dokonamy zakupu kolejnych maszyn produkcyjnych, które powiększą nasze zdolności produkcyjne – dlatego już dziś rozpoczynamy rekrutację, nie tylko na stanowiska produkcyjne ale i na stanowiska w dziale utrzymania ruchu, logistyce i  magazynie – podkreśla Radosław Dąbrowski, członek Zarządu firmy.

Firma HMT Heldener MEtalltechnik Polska istnieje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komornikach od roku 2006. Zajmuje się produkcją metalowych części do przemysłu samochodowego i specjalizuje się w technice łączenia części metodą, zgrzewania, spawania, toxowania etc. Zatrudnia już ponad 260 osób. W roku 2019 rozpoczyna rozbudowę zakładu o kolejne 1100 m kw. Ze względu na wzrost zamówień od klientów oraz zdobyciu nowych klientów. W roku 2020 firma zamierza zwiększyć sprzedaż o około 5 %.

(mj)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 4 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 4 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 4 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…