Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wycieczka do lasu w Mrozowie

Wycieczka do lasu w Mrozowie

17.10. 2018

Dzieci z grupy Misie i Rybki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, 11 października udały się na bardzo interesującą wycieczkę do lasu w Mrozowie, gdzie poznawały przyrodę nie tylko patrząc, ale także słuchając i dotykając.

Przedszkolaki podziwiały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt, przechadzając się po leśnej ścieżce edukacyjnej, po której oprowadzał je pan leśniczy Jan Dudycz. Pan leśniczy przybliżył najmłodszym swoją pracę, pokazał różne okazy przyrodnicze: liście, korę drzew, rośliny, owady, mrowisko i wiele innych. Pokazał, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego.

Misie i Rybki miały też okazję zobaczyć różne grzyby, przed zbieraniem których przestrzegał je pan leśniczy. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane oraz zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Spacerując po lesie, dzieci zbierały „skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Zebrane dary lasu po powrocie do przedszkola zostały umieszczone w kącikach przyrody.

W trakcie wycieczki przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie tak, by nie ucierpiała leśna przyroda oraz doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły dzieciom wiele radości, a otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w nich zachwyt. Zwieńczeniem wyprawy były wesołe zabawy przy ognisku i pieczenie kiełbasek.

Wycieczka ta była doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dla pana leśniczego Jana Dudycza za profesjonalną opiekę nad młodymi przyrodnikami oraz pozostałym pracownikom Nadleśnictwa Miękinia za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej wycieczce.

Małgorzata Raszewska

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

dzieci zobaczyły las to wydarzenie :-) bo na co dzień widzą go tylko w tv niestety

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

"Średzka woda" zamontowała wodomierz o dużej przepustowości, wody nie brakuje, gruz jest na bieżąco ...
Czaskowski Rafale- łżesz na mityngach stale.Teflonowa facjata, wzrok jak u wariata.Gówno wybiło z cz...
Oi nieszczęście było wielkie bo prądu zabrakło w Biedronce :-)
Ciąg faje kataniego miękka fajurko

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…