niedziela 11.06.2023

Imieniny: Barnaby Radomiła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wycieczka do lasu w Mrozowie

2 CommentsDzieci z grupy Misie i Rybki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, 11 października udały się na bardzo interesującą wycieczkę do lasu w Mrozowie, gdzie poznawały przyrodę nie tylko patrząc, ale także słuchając i dotykając.


'


Przedszkolaki podziwiały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt, przechadzając się po leśnej ścieżce edukacyjnej, po której oprowadzał je pan leśniczy Jan Dudycz. Pan leśniczy przybliżył najmłodszym swoją pracę, pokazał różne okazy przyrodnicze: liście, korę drzew, rośliny, owady, mrowisko i wiele innych. Pokazał, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego.

Misie i Rybki miały też okazję zobaczyć różne grzyby, przed zbieraniem których przestrzegał je pan leśniczy. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane oraz zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Spacerując po lesie, dzieci zbierały „skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Zebrane dary lasu po powrocie do przedszkola zostały umieszczone w kącikach przyrody.

W trakcie wycieczki przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie tak, by nie ucierpiała leśna przyroda oraz doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły dzieciom wiele radości, a otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w nich zachwyt. Zwieńczeniem wyprawy były wesołe zabawy przy ognisku i pieczenie kiełbasek.

Wycieczka ta była doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dla pana leśniczego Jana Dudycza za profesjonalną opiekę nad młodymi przyrodnikami oraz pozostałym pracownikom Nadleśnictwa Miękinia za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej wycieczce.

Małgorzata Raszewska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

eko006

ogrody pawlowski trawniki www