poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wygasła kadencja dotychczasowego Prezesa Średzkiej Komunikacji Publicznej

Skomentuj28 lutego br. wygasła kadencja dotychczasowego Prezesa ŚKP Pana Jaromira Stawireja. Pełnił on funkcję Prezesa Zarządu przez ponad 5 lat, tj. od 2 listopada 2017. Przez ponad 3,5 roku był też jednocześnie osobą zarządzająca transportem w ŚKP.Fakt wygaśnięcia kadencji dotychczasowego Prezesa ŚKP był ściśle związany z zakończeniem obrad Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki, gdzie rozpatrywano m.in. kwestie sprawozdań z działalności i sytuacji finansowej Spółki oraz głosowano ws. absolutorium dla członków organów Spółki za ostatni rok obrotowy kadencji.

Mimo nieuzyskania absolutorium przez Prezesa Jaromira Stawireja i tym samym braku pełnego zaufania od organów Spółki  – zarówno na poziomie wniosku Rady Nadzorczej, jak i głosowania Zgromadzenia Wspólników (wszystkie głosy wstrzymujące się), Rada Nadzorcza 28 lutego zaproponowała Panu Jaromirowi Stawirejowi powołanie na funkcje Prezesa na okres 2 kolejnych miesięcy, z jednoczesnym podniesieniem jego wynagrodzenia stałego o ponad 11%.

1 marca Pan Jaromir Stawirej oświadczył, iż nie przyjmuje w/w propozycji Rady Nadzorczej, a jednocześnie zaproponował powołanie go na Prezesa na okres 6 miesięcy z jednoczesną podwyżką wynagrodzenia stałego o prawie 53%. Na takie warunki ze strony dotychczasowego Prezesa Stawireja nie zgodziła się Rada Nadzorcza, jak i Zgromadzenie Wspólników. Tym samym misja Pana Jaromira Stawiereja w Spółce ŚKP dobiegła końca.

Dotychczasowy Prezes Spółki Pan Jaromir Stawirej, wskazany na tę funkcję w 2017 roku przez Zgromadzenie Wspólników tj. Burmistrza, wniósł niewątpliwie znaczący wkład w uruchomienie i rozwój oraz wyniki Średzkiej Komunikacji Publicznej, która była inicjatywą programową liderów Stowarzyszenia RAZEM dla Ziemi Średzkiej, jeszcze z wyborów samorządowych 2014.

Mimo postępującej erozji zaufania ze strony organów nadzorczych i właścicielskich Spółki, za cały wkład Pana Prezesa Jaromira Stawireja w rozwój, wyniki i za dotychczasowe zaangażowanie bardzo dziękujemy oraz życzymy powodzenia na dalszych etapach aktywności zawodowej. Od 1 marca Spółką ŚKP zarządza Prokurent, powołany przez dotychczasowego Prezesa na początku grudnia ub.r.

W ciągu kilku dni zbierze się Rada Nadzorcza celem powołania nowego Prezesa na najbliższe miesiące i przygotowania procesu zakupu nowych autobusów elektrycznych na przełomie lat 2024/2025, co wynika m.in. z potrzeby częściowej wymiany taboru i zamierzeń uruchomienia nowych połączeń, skorelowanych z planowanym rozwojem podstrefy LSSE w obrębach Święte, Komorniki i Juszczyn.

Rada Nadzorcza oraz Zgromadzenie Wspólników
Spółki Średzka Komunikacja Publiczna sp.  z  o. o.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.