środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Zagrali u siebie - rapowy koncert w Przedmościu

Zagrali u siebie - rapowy koncert w Przedmościu

Śr, 18.09.2019 15:20

Gramy u siebie, to nazwa koncertu rapowego, który dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób został zorganizowany w Przedmościu w gminie Środa Śląska 13 września. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie pod wspomnianą nazwą powstało dzięki Mateuszowi i Sebastianowi Wołkowskim założycielom zespołu Geny Zdolnego Śląska, którzy przylecieli z Anglii, w której  na co dzień mieszkają, do swojej małej ojczyzny, by wystąpić przed jej mieszkańcami i gośćmi.

Impreza nie przyciągnęła zbyt dużej ilości fanów rapu, być może w naszych skromnych progach ten styl muzyki nie rozpowszechnił się jeszcze na tyle mocno co disco polo. Dlatego właśnie sołtys wsi Przedmoście Sabina Wereszczyńska, mieszkańcy, organizacje oraz stowarzyszenie przygotowali piątkowy koncert, aby promować ten styl muzyki, wychodzić na wprost stereotypom, a przede wszystkim popularyzować młodych lokalnych artystów.

Kulminacją tego wieczoru był występ pełen pozytywnej energii chłopaków z zespołu Geny Zdolnego Śląska. Bracia Bolo i Mat zaśpiewali wiele ciekawych piosenek o różnorodnym przekazie. Chłopaki nie zapomnieli o ojczyźnie, rodzinie, przyjaciołach oraz kumplach.  Dedykowana specjalnie dla ich mamy piosenka urzekła publiczność. Podobnie emocjonujące  było odśpiewanie wspólnie z zawodnikiem specjalnie napisanej piosenki dla Klubu Skorpion Krępice. Słowa utworu podkreślały, że wszystkie zdobyte przez zawodników osiągnięcia są zasługą ich determinacji i ciężkiej pracy.

Pomimo niewielkiej frekwencji, sołtys wsi uważa imprezę za udaną i cieszy się z jej organizacji. - Zorganizowanie takiej uroczystości wymagało sporego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w przygotowanie koncertu. Dzięki okazanemu wsparciu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy Przedmościa oraz przybyli goście, mam nadzieję, będą długo wspominać. Słowa podziękowania kieruję na ręce Genów Zdolnego Śląska - Mat i Bolo. Wielki Szacun i Wielkie Ogromne Dzięki... Bez Waszego wsparcia nie udałoby się to przedsięwzięcie. (…) Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że warto wychodzić poza stereotypowe działania, warto próbować czegoś nowego, nie bać się ! Wasz występ był świetnym show! Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy  – podkreśla Sabina Wereszczyńska. 

W koncercie wystąpili: DJ SHL, LIL OJ, BARTOLOMEO, PTYCHU DUCH, PSH INC, AZET & POGO, AVO RECORDS, ERWUES, GENY ZDOLNEGO ŚLĄSKA.

(kb) / fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…