niedziela 11.06.2023

Imieniny: Barnaby Radomiła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Zanieczyszczona droga, paląca młodzież... - raport straży miejskiej

4 CommentsJakie zgłoszenia wpłynęły do Straży Miejskiej w  Środzie Śląskiej od końca września do połowy października? Był ich sporo, a to niektóre z nich.


'


Zanieczyszczona droga

28.09.2018 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do sołectwa Kryniczno w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zanieczyszczenia drogi gminnej.

- Na miejscu wykonano dokumentację fotograficzną. Ustalono że zanieczyszczenie wzięło się z wykonywanych prac ziemnych na terenie pobliskiej fermy. Przeprowadzono rozmowę z odpowiedzialną za to osobą i pouczono z art. 91kw., jak również wyznaczono termin uprzątnięcia zanieczyszczenia do dnia następnego. W dniu następnym przeprowadzono tam kontrolę.  teren został uprzątnięty - informuje pracownica SM, Paulina Pokowiec.

Paląca młodzież

03.10.2018 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze udali się na ul. Św. Andrzeja w Środzie Śl. w związku z otrzymanym zgłoszeniem o zaśmiecaniu terenu przez palącą papierosy młodzież ze szkoły mieszczącej się na tej ulicy.

- Po przybyciu na miejsce zastano grupę uczniów, z których część paliła papierosy. Przebywające tam osoby wylegitymowano i doprowadzono do dyrekcji szkoły, gdzie wobec nich zostaną wyciągnięte konsekwencje – wyjaśnia strażniczka miejska.

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym

05.10.2018 r., w godzinach południowych, funkcjonariusze patrolując teren ul. Mleczarskiej w Środzie Śl. zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol i zaśmiecającego miejsce publiczne poprzez  wyrzucenie butelki po spożytym alkoholu. Po wylegitymowaniu nałożono na niego mandat karny za spożywanie alkoholu i za zaśmiecanie, informując o prawie do odmowy przyjęcia mandatu  z czego ww. skorzystał. Został skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie – informuje Paulina Pokowiec.

Wypalanie opakowań po materiałach budowlanych

09.10.2018 r., w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze patrolując teren sołectwa Wrocisławice zauważyli gęsty czarny dym unoszący nad centrum miejscowości.

- Na miejscu stwierdzono wypalanie plastikowych opakowań po materiałach budowlanych. Osoba za to odpowiedzialna została ukarana mandatem z art. 191 ustawy o odpadach oraz nakazano jej natychmiastowe zagaszenie ogniska – wyjaśnia pracownica SM.

Oznakowanie prac budowlanych

10.10.2018 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze SM udali się na ul. Świdnicką w Środzie Śl. w związku ze zgłoszeniem dotyczącym złego oznakowania prac drogowych prowadzonych na tej ulicy.

- Osobę odpowiedzialną za niedopełnienie obowiązku ukarano mandatem karnym z art. 84kw i nakazano poprawę oznakowania oraz prowadzenie prac zgodnie z projektem - podkreśla P. Pokowiec.

Wypalanie traw

12.10.2018 r., w godz. popołudniowych, funkcjonariusze SM udali się do sołectwa Ciechów w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wypalania odpadów na terenie ogrodu.

- Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali tlące się resztki odpadów roślinnych. Nakazano ugasić tlące się pozostałości roślinne i pouczono sprawcę z art. 191 ustawy o odpadach - informuje pracownica SM.

16.10.2018 r., w godzinach popołudniowych, patrolując teren sołectwa Szczepanów funkcjonariusze zauważyli silne zadymienie na jednej z ulic.

- Na miejscu stwierdzono wypalanie odpadów roślinnych. Przeprowadzono rozmowę z osobą  odpowiedzialną, nakazano natychmiastowe ugaszenie i pouczono ją z art. 191 ustawy o odpadach - podsumowuje strażniczka miejska.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne 
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

baner

handlo

glory baner