czwartek 29.10.2020

Imieniny: Euzebii Wioletty

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Zażynali wraki" w szczytnym celu

"Zażynali wraki" w szczytnym celu

25.08. 2020

Spora dawka adrenaliny, kłęby kurzu, ryk silników i konstrukcje pojazdów, które pozwolą na osiągnięcie lepszego wyniku, przyciągają spore grono chcących sprawdzić swoje umiejętności na "piaszczystej" trasie.

Zorganizowane przez Xtreme Środa Śląska w minioną sobotę (22 sierpnia) „Zażynki wraków” udowodniły, że zainteresowanie tego typu wydarzeniami stale wzrasta. Na tor w Przedmościu przybyło 36 załóg.

Warto podkreślić, że głównym celem imprezy jest doskonalenie technik jazdy, umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach drogowych, czysta rywalizacja sportowa oraz pomoc charytatywna. Utrzymując tradycję "Zażynek Wraków" ich inicjatorzy nie zapominają o najbardziej potrzebujących. Tym razem włączyli się do pomocy pani Beacie Komornickiej ze Środy Śląskiej.

- Beata to spokojna, skromna i bardzo wrażliwa kobieta. Zawsze sobie ze wszystkim radziła sama i trudno jej teraz prosić o wsparcie. Zawsze przecież to ona pomagała... To kobieta z wielkim sercem, zawsze gotowa wyciągnąć pomocną dłoń. Mimo, że dziś sama potrzebuje wsparcia, wciąż troszczy się o innych. Jej facebookowa strona pełna jest udostępnień podobnych, trudniejszych historii ludzi proszących o pomoc. Z wielką skromnością mówi o swoich potrzebach i cudze przedkłada ponad swoje. Cukrzyca, bardzo podstępna choroba doprowadziła do amputacji nogi p. Beaty. Obecnie nie może pracować, porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na poprawę jakości jej życia jest proteza. Koszty jej zakupu są niestety ogromne i kobieta nie jest w stanie im sprostać, a bez niej nie wróci na rynek pracy... – informują organizatorzy, którzy zachęcają do wpłat na jej konto oraz założyli grupę na portalu społecznościowym, gdzie odbywają się licytacje, z których cały dochód przekazywany jest na rzecz pani Beaty, tak bardzo pragnącej powrotu do samodzielności.

Miłośnicy "Zażynek Wraków" będą zapewne zawiedzeni, bo za względu na epidemię koronawirusa była to najprawdopodobniej ostatnia już tego typu impreza zorganizowana przez Xtreme w tym roku.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że mimo niełatwych warunków bawiliście się dobrze i wspomnienia z tymi zawodami będą jak najlepsze. Gratulujemy zwycięzcom, a największe podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się i zaangażowali w organizację tych "Zażynek" - podkreślają organizatorzy.

Zwycięzcami sobotniej edycji zostali:

I miejsce: kierowca Dominik Broszczak, pilot Wiesław Broszczak - Wrak Race Team Ciechów

II miejsce: Radosław Kosmala – Wrak Race Team Ciechów

III miejsce: Marcin Prendota – Jelenie Wraki

(kb) / fot. Marcin Szkwarek, Michał Witkowski i Xtreme Środa Śląska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Super impreza - zapraszam na mój film https://youtu.be/qpIlU-SImBk

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

wieś tańczy wieś śpiewa i te kciuki, żenada
Coś ty narobił Jarku. Zniszczyłeś reputację burmistrza i swoją karierę radnego
Popieram popieram jestem za
Arek na Burmistrza jesteś facetem z ikrą masz haryzmę i my cię widzimy na stanowisku Burmistrza,pami...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.