wtorek 24.05.2022

Imieniny: Joanny ZuzannyZdobądź tytuł Czytelnika Roku 2021!
Jeśli jesteś miłośnikiem książek i sympatykiem bibliotek, ta informacja jest dla Ciebie!

 

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaprasza wszystkich czytelników bibliotek publicznych z terenu miasta i gminy Środa Śląska oraz powiatu średzkiego do udziału z konkursie Rozczytany 2021. Współorganizatorami i partnerami projektu są Gminna Biblioteka Publiczna w Kostomłotach, Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini i Gminna Biblioteka Publiczna w Udaninie.

Konkurs adresowany  jest do wszystkich osób czytających i korzystających z usług bibliotecznych. Polega na wyłonieniu czytelników, którzy do 31 listopada br. wypożyczą i przeczytają jak największą liczbę książek dostępnych w bibliotekach – głównych i ich filiach – biorących udział w projekcie. Czytelnicy z najwyższym wynikiem mogą ubiegać się o nagrody rzeczowe i tytuł honorowy Rozczytany 2021. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest systematyczne wypożyczanie i czytanie książek oraz znajomość regulaminu wypożyczeń biblioteki.

Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, motywacja i zachęcanie do czytania książek, rozbudzanie zainteresowań literaturą, podnoszenie kultury czytelniczej, budowanie przyjaznej relacji biblioteka–czytelnik oraz rozwijanie współpracy między bibliotekami publicznymi z powiatu średzkiego.

Laureaci Roczytanego 2021 zostaną wyłonieni przez Dyrektora każdej z bibliotek biorących udział w konkursie na podstawie rejestru wypożyczeń prowadzonego przez bibliotekarza. Zwycięzcy wybrani zostaną w 3. kategoriach wiekowych: dzieci do 7 lat; młodzież od 8 do 15 i dorośli od 16 roku życia. Ogłoszenie wyników nastąpi w grudniu br.

Szczegóły konkursu, regulamin i zgoda na wykorzystanie wizerunku uczestnika dostępne są w siedzibach Organizatora i Współorganizatorów.

(rw/bp)

rozczytany 2021 00

REKLAMA. Personalizowane,czyli na miarę! Z tekstem dopasowanym do twoich potrzeb, zdjęciami wkomponowanymi w ilustracje, życzeniami i dedykacją. W miękkiej lub twardej oprawie albo na tekturze. Znajdź idealną personalizowaną książkę na prezent, zabawę lub zbliżenie się z dzieckiem.

...kolejna ciekawa oferta to:
 

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  godzinę temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  godzinę temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …