środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

"Zostałem brutalnie pobity! Sprawca cieszy się wolnością, a ja z żoną się ukrywam"

"Zostałem brutalnie pobity! Sprawca cieszy się wolnością, a ja z żoną się ukrywam"

Wt, 26.01.2021 17:26
 •  

- 21 stycznia zostałem brutalnie napadnięty przez sąsiada. Mam złamany bark i rozbitą głowę. Pogotowie zabrało mnie do szpitala. Policja pojawiła się po około 2 godzinach od zajścia i nic poza notatką nie zrobiła. W niedługim czasie napadł mnie znowu, tym razem został zatrzymany, ale nie trwało to nawet 24h. Teraz on bezkarnie dalej sobie chodzi, a ja z żoną w zaawansowanej ciąży musimy się ukrywać. Jak można czuć się bezpiecznie w tym kraju, jak oprawca jest ponad poszkodowanym? - pyta mężczyzna.


O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

- 21 stycznia dyżurny KPP w Środzie Śląskiej został powiadomiony o interwencji w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez sąsiada, a następnie zepchnięty ze schodów. W wyniku czego na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które 33-letniego pokrzywdzonego zabrało do szpitala z obrażeniami, m.in. z podejrzeniem urazu barku. Funkcjonariusze poinformowali osoby zgłaszające o dalszym postępowaniu w sprawie, w tym o konieczności dostarczenia dokumentacji medycznej, która pozwoli na zakwalifikowanie zdarzenia - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska.

Następnego dnia policjanci przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 1 k.k., tj. spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu.

- 27-letni sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut spowodowania obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała powyżej dni 7. Mężczyzna odpowie również za kierowanie wobec pokrzywdzonego gróźb pozbawienia życia - mówi policjantka i przypomina, że przestępstwo spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdaniem policji, zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie dawał podstaw do zastosowania wobec sprawcy izolacyjnych środków karnych, ale został on poinformowany o konsekwencjach, jakie mu grożą w przypadku dalszego zachowania niezgodnego z prawem.

Jak można pomóc osobie, która obawia się o swoje bezpieczeństwo?

- Odpowiadając na pytanie informuję, że każdy obywatel, który obawia się o swoje bezpieczeństwo, który padł ofiarą czynu niezgodnego z prawem lub jest świadkiem takiego czynu, lub też w każdej innej sprawie, ma możliwość zgłoszenia tego faktu pod nr alarmowym 112. Może zgłosić sprawę osobiście w najbliższej jednostce policji, jak również umówić się na rozmowę z dzielnicowym właściwym dla jego miejsca zamieszkania.

Należy podkreślić, że każda sytuacja, choć z pozoru wydaje się oczywista i jednoznaczna, jest inna, dlatego też do każdego zgłoszenia policjanci podchodzą indywidualnie i podejmują czynności adekwatnie do okoliczności zdarzenia - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska.

(rol) / fot. zdj. ilustracyjne (pixabay)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 4 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 5 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…