niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

"Zostałem brutalnie pobity! Sprawca cieszy się wolnością, a ja z żoną się ukrywam"

"Zostałem brutalnie pobity! Sprawca cieszy się wolnością, a ja z żoną się ukrywam"

Wt, 26.01.2021 17:26

- 21 stycznia zostałem brutalnie napadnięty przez sąsiada. Mam złamany bark i rozbitą głowę. Pogotowie zabrało mnie do szpitala. Policja pojawiła się po około 2 godzinach od zajścia i nic poza notatką nie zrobiła. W niedługim czasie napadł mnie znowu, tym razem został zatrzymany, ale nie trwało to nawet 24h. Teraz on bezkarnie dalej sobie chodzi, a ja z żoną w zaawansowanej ciąży musimy się ukrywać. Jak można czuć się bezpiecznie w tym kraju, jak oprawca jest ponad poszkodowanym? - pyta mężczyzna.O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

- 21 stycznia dyżurny KPP w Środzie Śląskiej został powiadomiony o interwencji w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez sąsiada, a następnie zepchnięty ze schodów. W wyniku czego na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które 33-letniego pokrzywdzonego zabrało do szpitala z obrażeniami, m.in. z podejrzeniem urazu barku. Funkcjonariusze poinformowali osoby zgłaszające o dalszym postępowaniu w sprawie, w tym o konieczności dostarczenia dokumentacji medycznej, która pozwoli na zakwalifikowanie zdarzenia - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska.

Następnego dnia policjanci przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 1 k.k., tj. spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu.

- 27-letni sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut spowodowania obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała powyżej dni 7. Mężczyzna odpowie również za kierowanie wobec pokrzywdzonego gróźb pozbawienia życia - mówi policjantka i przypomina, że przestępstwo spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdaniem policji, zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie dawał podstaw do zastosowania wobec sprawcy izolacyjnych środków karnych, ale został on poinformowany o konsekwencjach, jakie mu grożą w przypadku dalszego zachowania niezgodnego z prawem.

Jak można pomóc osobie, która obawia się o swoje bezpieczeństwo?

- Odpowiadając na pytanie informuję, że każdy obywatel, który obawia się o swoje bezpieczeństwo, który padł ofiarą czynu niezgodnego z prawem lub jest świadkiem takiego czynu, lub też w każdej innej sprawie, ma możliwość zgłoszenia tego faktu pod nr alarmowym 112. Może zgłosić sprawę osobiście w najbliższej jednostce policji, jak również umówić się na rozmowę z dzielnicowym właściwym dla jego miejsca zamieszkania.

Należy podkreślić, że każda sytuacja, choć z pozoru wydaje się oczywista i jednoznaczna, jest inna, dlatego też do każdego zgłoszenia policjanci podchodzą indywidualnie i podejmują czynności adekwatnie do okoliczności zdarzenia - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska.

(rol) / fot. zdj. ilustracyjne (pixabay)
powrót na górę
 • Wyborca powiedział(a) Więcej
  Może zorganizujemy komitet przygotowania głosowania nad odwołaniem Pana A.Rucinskiego z funkcji... 26 minut temu.
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Półtora kadencji A nasz wójt dalej nic nie rozumie. Dopiero gość z Warszawy musi mu tłumaczyć. Kończ... 4 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Przy takiej p wójt to raczej zwijać gminę nie rozwijać. 4 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  a zechcesz podać choćby jeden przykład na swoją tezę? Ostatnie rankingi gmin dotyczące rozwoju pokazują... 4 godziny temu.
 • Łysa Loszka powiedział(a) Więcej
  No przecież skoro ten pan/pani nie wraca po północy, to oznacza że nikt nie wraca, nie? Czego nie rozumiesz XD 
  5 godzin temu.
 • Klaudia powiedział(a) Więcej
  Z tych komentarzy widać, że mieszkańcy nie są zadowoleni z pracy straży miejskiej.
  Dlaczego nie widać... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM