poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Bezpiecznie w Internecie – prelekcje dla udanińskiej młodzieży

Bezpiecznie w Internecie – prelekcje dla udanińskiej młodzieży

Śr, 06.11.2019 22:03

Psycholożki współpracujące z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, w dwóch szkołach podstawowych Gminy Udanin przeprowadziły wczoraj Prelekcje Bezpieczny Dolnoślązak, poruszając tematy związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.Pytały uczniów czy korzystają z takich aplikacji  jak: Facebook, Instagram, Twitter lub TikTok. Większość uczniów potwierdziła przynależność do tych portali społecznościowych. Rozmawiano o prywatności kont i zaletach z tym związanych. Uczniowie również doskonale sobie poradzili odpowiadając na pytania testowe w aplikacji kahoot, poprawność każdej odpowiedzi została zweryfikowana i omówiona. Młodzież chętnie dyskutowała i wykazała się ogromną wiedzą dotyczącą cyberprzestrzeni oraz bezpieczeństwa w Internecie. 

Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk zabiegał, by takie zajęcia odbyły się w naszych szkołach, ponieważ należy uświadamiać uczniom jakie niebezpieczeństwo czyha na nich w Internecie. W prelekcjach również uczestniczyła dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa UMWD Agnieszka Sokołowska.

Cyberbezpieczeństwo stało się kwestią dotykającą każdego z nas. W celu zwiększenia świadomości i uniknięcia zagrożenia, zamieszczamy poniżej kilka zasad bezpieczeństwa w sieci opracowane przez UMWD na potrzeby programu „Bezpieczny Dolnoślązak”:

 1. Instalowanie i aktualizacja dobrego programu antywirusowego.
 2. Znajomość i stosowanie się do zabezpieczeń na stronach bankowych, czujność przy korzystaniu z bankowości elektronicznej.
 3. Dokonywanie płatności tylko i wyłącznie z własnych urządzeń lub z urządzeń osób zaufanych oraz niekorzystanie z publicznych sieci. Wyszukiwanie strony banku poprzez wpisanie jego nazwy ręcznie w górnym pasku wyszukiwarki, nie poprzez samą wyszukiwarkę.
 4. Nieudostępnianie swoich danych (bank nie pyta o poufne dane, czyli np. kod PIN do karty płatniczej).
 5. Nieinstalowanie nielegalnego oprogramowania.
 6. Nieotwieranie wiadomości i załączników z nieznanych źródeł.
 7. Niewchodzenie na podejrzane strony.
 8. Skanowanie komputera dobrym programem antywirusowym.
 9. Regularna aktualizacja oprogramowania na komputerze, szczególnie oprogramowania przeglądarek internetowych
 10. Regularna zmiana haseł do komputera, konta internetowego itp. (najlepsze hasła są trudne, do każdej usługi internetowej inne).

Gmina Udanin
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 3 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 3 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 4 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 4 godziny temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 5 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM