poniedziałek 27.01.2020

Imieniny: Anieli Jerzego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

05.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

25 października uczniowie klas ósmych ze szkół w Udaninie i w Ujeździe Górnym  po raz pierwszy wzięli udział w Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej we Wrocławiu.

Wyjazd dla uczniów zorganizowany został przez wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zajęcia przeprowadzono w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie uczniowie mogli wysłuchać specjalnie przygotowanej przez pracowników Kancelarii Sejmiku prezentacji o funkcjonowaniu administracji publicznej w województwie w formie około 75-minutowego wykładu multimedialnego.

W ramach zajęć zaprezentowano uczniom kompleksowe informacje dotyczące zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Na ich zakończenie przeprowadzono krótki konkurs z wiedzy o regionie i samorządzie, w którym uczniowie mogli wygrać gadżety z logotypem Dolnego Śląska.

Udział w lekcji stanowił dla naszych uczniów świetną formę edukacyjnego wsparcia w obszarze dotyczącym administracji, wzbogacając uczniów w rzetelną wiedzę oraz przyczyniając się do lepszego zrozumienia nie tylko zasad funkcjonowania administracji w regionie, ale też samej istoty samorządności terytorialnej. W latach następnych postaramy się zapewnić udział w tych zajęciach wszystkim uczniom kończącym naukę w szkołach podstawowych w naszej gminie.

Gmina Udanin

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację