niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

Wt, 05.11.2019 12:56

25 października uczniowie klas ósmych ze szkół w Udaninie i w Ujeździe Górnym  po raz pierwszy wzięli udział w Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej we Wrocławiu.Wyjazd dla uczniów zorganizowany został przez wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zajęcia przeprowadzono w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie uczniowie mogli wysłuchać specjalnie przygotowanej przez pracowników Kancelarii Sejmiku prezentacji o funkcjonowaniu administracji publicznej w województwie w formie około 75-minutowego wykładu multimedialnego.

W ramach zajęć zaprezentowano uczniom kompleksowe informacje dotyczące zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Na ich zakończenie przeprowadzono krótki konkurs z wiedzy o regionie i samorządzie, w którym uczniowie mogli wygrać gadżety z logotypem Dolnego Śląska.

Udział w lekcji stanowił dla naszych uczniów świetną formę edukacyjnego wsparcia w obszarze dotyczącym administracji, wzbogacając uczniów w rzetelną wiedzę oraz przyczyniając się do lepszego zrozumienia nie tylko zasad funkcjonowania administracji w regionie, ale też samej istoty samorządności terytorialnej. W latach następnych postaramy się zapewnić udział w tych zajęciach wszystkim uczniom kończącym naukę w szkołach podstawowych w naszej gminie.

Gmina Udanin
powrót na górę
 • taka jest powiedział(a) Więcej
  Jak patrzę na te komentarze jedno mi się nasuwa - historia jest historią i nie zmienicie jej 8 godzin temu.
 • Pasazer powiedział(a) Więcej
  Dobrze się dogadują tylko autobusów coraz mniej w tym roku nie ma możliwości komunikacji miało być... 9 godzin temu.
 • XD powiedział(a) Więcej
  Synem swojej matki 9 godzin temu.
 • Lipiec powiedział(a) Więcej
  Jak się służy wrogom i okupantom Polski . To jakim jest się synem.? 10 godzin temu.
 • Równowaga powiedział(a) Więcej
  A ty co za dużo na weekend samogonu pokosztowałeś? Pisz wyraźnie o co ci chodzi, bo bełkotu czytać nikt nie chce! 10 godzin temu.
 • Arek powiedział(a) Więcej
  Połowa stacji Tvn to dzieci i wnuki ubeków. To ci nie przeszkadza? . Chodzi o to czy dzieci potępiają złe... 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …