czwartek 09.04.2020

Imieniny: Marii Dymitra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

05.11. 2019

25 października uczniowie klas ósmych ze szkół w Udaninie i w Ujeździe Górnym  po raz pierwszy wzięli udział w Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej we Wrocławiu.

Wyjazd dla uczniów zorganizowany został przez wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zajęcia przeprowadzono w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie uczniowie mogli wysłuchać specjalnie przygotowanej przez pracowników Kancelarii Sejmiku prezentacji o funkcjonowaniu administracji publicznej w województwie w formie około 75-minutowego wykładu multimedialnego.

W ramach zajęć zaprezentowano uczniom kompleksowe informacje dotyczące zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Na ich zakończenie przeprowadzono krótki konkurs z wiedzy o regionie i samorządzie, w którym uczniowie mogli wygrać gadżety z logotypem Dolnego Śląska.

Udział w lekcji stanowił dla naszych uczniów świetną formę edukacyjnego wsparcia w obszarze dotyczącym administracji, wzbogacając uczniów w rzetelną wiedzę oraz przyczyniając się do lepszego zrozumienia nie tylko zasad funkcjonowania administracji w regionie, ale też samej istoty samorządności terytorialnej. W latach następnych postaramy się zapewnić udział w tych zajęciach wszystkim uczniom kończącym naukę w szkołach podstawowych w naszej gminie.

Gmina Udanin

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

kłamiesz i konfabulujesz.To wstyd!
w interesie gminy i przedsiębiorców jest wiele ważniejszych inwestycji np nowa szkoła !!!
Tak masz rację, dlatego siedzę w domu, a do sklepu wychodzę raz na 1,5 tygodnia by zminimalizować ryzyko. Gdy...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…