niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Gmina Udanin: blisko 300 tys. zł dla OSP!

Gmina Udanin: blisko 300 tys. zł dla OSP!

Śr, 18.11.2020 11:08

Prawie 300 tys. zł trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Udanin na zakup sprzętu i wyposażenia.16 listopada wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk poinformował o przyjęciu do realizacji zapisów umowy na dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości dla OSP z terenu gminy. - Jest to już kolejna dotacja dla OSP, która z pewnością wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy – mówi wójt.

Wkład finansowy gminy to jedyne 2 991 zł. Druhowie z: OSP Lusina, OSP KSRG Udanin, OSP Pichorowice, OSP KSRG Ujazd Górny, OSP Ujazd Dolny, OSP Jarosław, OSP Gościsław nie kryją zadowolenia. Dla nich każde wsparcie jest niezwykle ważne i przekłada się na wzrost komfortu służby oraz bezpieczeństwa ludzi i ich dobytku.

Bogusław Szpytma, II wicewojewoda dolnośląski pogratulował gminie Udanin uzyskanego wsparcia w kwocie ponad 296 tys. zł. - Gratuluję i niech sprzęt służy Państwa Gminie! A Pan Wójt zasługuje na szczególne wyrazy uznania za konsekwencję i niezłomne zabieganie o bezpieczeństwo Mieszkańców – pisze na portalu społecznościowym wicewojewoda.

W ramach projektu, zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych jednostek OSP, sfinansowany zostanie zakup m.in.: hydraulicznego zestawu do wyważania drzwi i cięcia, pilarki, agregatu prądotwórczego, detektora prądu przemiennego, zestawu ratowniczego dielektrycznego, nożyc dielektrycznych, bosaka teleskopowego dielektrycznego, narzędzia wielozadaniowego typu tnt-tool, rozpieracza kolumnowego, zestawu łańcuchów, zestawu końcówek do rozpieracza, wspornika progowego, zestawu do stabilizacji, osłony poduszek powietrznych, a także umundurowania.

Lista wnioskowanego – niezbędnego – sprzętu jest naprawdę długa. Umowa o dofinansowanie powinna być zrealizowana do 31 grudnia 2020 roku.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich dwóch lat gmina pozyskała dwa nowe samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Pichorowicach i Udaninie oraz używany dla jednostki w Gościsławiu, które zostały zakupione za kwotę 1,6 mln zł, a do wszystkich OSP, dzięki pozyskanym dotacjom, trafił sprzęt o wartości prawie 500 tys. zł.

(mk) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Ziom powiedział(a) Więcej
  Zmień internet? Albo chociaż na chwilę wyłącz zakładki z czerwonym hubem  B) 41 minut temu.
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... 4 godziny temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 5 godzin temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 6 godzin temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 6 godzin temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …