piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Gmina Udanin: blisko 300 tys. zł dla OSP!

Gmina Udanin: blisko 300 tys. zł dla OSP!

18.11. 2020
 •  

Prawie 300 tys. zł trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Udanin na zakup sprzętu i wyposażenia.

16 listopada wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk poinformował o przyjęciu do realizacji zapisów umowy na dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości dla OSP z terenu gminy. - Jest to już kolejna dotacja dla OSP, która z pewnością wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy – mówi wójt.

Wkład finansowy gminy to jedyne 2 991 zł. Druhowie z: OSP Lusina, OSP KSRG Udanin, OSP Pichorowice, OSP KSRG Ujazd Górny, OSP Ujazd Dolny, OSP Jarosław, OSP Gościsław nie kryją zadowolenia. Dla nich każde wsparcie jest niezwykle ważne i przekłada się na wzrost komfortu służby oraz bezpieczeństwa ludzi i ich dobytku.

Bogusław Szpytma, II wicewojewoda dolnośląski pogratulował gminie Udanin uzyskanego wsparcia w kwocie ponad 296 tys. zł. - Gratuluję i niech sprzęt służy Państwa Gminie! A Pan Wójt zasługuje na szczególne wyrazy uznania za konsekwencję i niezłomne zabieganie o bezpieczeństwo Mieszkańców – pisze na portalu społecznościowym wicewojewoda.

W ramach projektu, zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych jednostek OSP, sfinansowany zostanie zakup m.in.: hydraulicznego zestawu do wyważania drzwi i cięcia, pilarki, agregatu prądotwórczego, detektora prądu przemiennego, zestawu ratowniczego dielektrycznego, nożyc dielektrycznych, bosaka teleskopowego dielektrycznego, narzędzia wielozadaniowego typu tnt-tool, rozpieracza kolumnowego, zestawu łańcuchów, zestawu końcówek do rozpieracza, wspornika progowego, zestawu do stabilizacji, osłony poduszek powietrznych, a także umundurowania.

Lista wnioskowanego – niezbędnego – sprzętu jest naprawdę długa. Umowa o dofinansowanie powinna być zrealizowana do 31 grudnia 2020 roku.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich dwóch lat gmina pozyskała dwa nowe samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Pichorowicach i Udaninie oraz używany dla jednostki w Gościsławiu, które zostały zakupione za kwotę 1,6 mln zł, a do wszystkich OSP, dzięki pozyskanym dotacjom, trafił sprzęt o wartości prawie 500 tys. zł.

(mk) / fot. zdj. ilustracyjne

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... godzinę temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... godzinę temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 3 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 3 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.