niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Parafialny wolontariat

Parafialny wolontariat

Wt, 17.11.2020 19:07
 •  

W czasie trwania pandemii Covid-19 w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach ogłoszona została pomoc osobom starszym lub będącym na kwarantannie. Wolontariat obejmuje siedem miejscowości, które znajdują się pod wezwaniem tej parafii tj. Piekary, Lusina, Udanin, Lasek, Dźwigórz, Bartoszówek oraz Dębnica.


Wsparcie polegało będzie na załatwieniu spraw poza miejscem zamieszkania za osoby starsze, aby nie narażać ich na ryzyko zakażenia wirusem. Parafia prosi o zgłaszanie się osób młodszych w ramach wolontariatu, które chciałyby pomóc. – Pomimo, że akcja trwa dopiero od niedzieli, do tej pory zgłosiło się dziewięciu wolontariuszy, ale mamy nadzieję, że chętnych do pomocy stale będzie przybywać. Na obecną chwilę nikt nie zgłosił się z prośbą o udzielenie wsparcia – mówi ks. Marek Jodko.

W ramach akcji wolontariusze mają za zadanie robienie zakupów, załatwianie spraw w urzędzie, na poczcie itp. dla osób starszych zainteresowanych i potrzebujących pomocy.

Wolontariusze proszeni są o zgłaszanie się telefonicznie na nr plebanii 76 870 92 16 lub bezpośrednio na plebanię w celu uzyskania pomocy.

Przy okazji Organizator akcji ostrzega przed nieuczciwymi ludźmi oferującymi pseudo pomoc. Osoba potrzebująca będzie poinformowana, kto konkretnie przyjdzie pomóc, aby mieć pewność o uczciwych zamiarach wolontariusza.

Do współpracy zaprasza ks. dr Marek Jodko.

(mk) / fot. pixabay

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Opoka powiedział(a) Więcej
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie. godzinę temu.
 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... godzinę temu.
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 2 godziny temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…