niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin środa, 22 czerwiec 2022 10:45


Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójta Gminy UdaninWójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk z absolutorium i wotum zaufania. Radni pozytywnie ocenili jego pracę w 2021 roku.


Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


We wtorek, 21 czerwca 2022 roku, odbyła się uroczysta L sesja Rady Gminy Udanin. Sesja absolutoryjna to zawsze, obok budżetowej, najważniejsza sesja w roku. Absolutorium jest wyrazem akceptacji rady gminy dla sposobu wykonania budżetu w poprzednim roku przez wójta, a tym samym potwierdzeniem prawidłowości finansowego działania samorządu. W jej trakcie radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia wójtowi gminy Udanin absolutorium - jako wyraz pozytywnej oceny realizacji budżetu gminy za rok 2021.

Przed podjęciem decyzji została odczytana opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wydała pozytywną opinię dot. sprawozdania z wykonania budżetu oraz informację o stanie mienia komunalnego. Za przyjęciem ww. uchwały byli wszyscy obecni na sesji radni. Podjęto również uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania dla wójta.

Podczas sesji wójt Gminy Wojciech Płaziuk podziękował wszystkim radnym, sołtysom, pracownikom urzędu i podległych jednostek gminy za realizację budżetu w 2021 roku. Słowa podziękowania skierował również do mieszkańców za aktywne uczestnictwo w życiu gminy.

- Pracujemy na to, aby w Gminie Udanin żyło się lepiej i wygodniej. Najważniejsze cyfry roku 2021:

 • Budżet zrealizowany na poziomie 31 mln zł
 • Nadwyżka budżetowa prawie 8 mln zł
 • Spłata kredytu ponad 1 mln zł i zmniejszenie zadłużenia do 27%
 • Pozyskane dotacje ponad 15 mln zł

Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy na czele z Panią skarbnik i sekretarzem za zaangażowanie i wdrażanie w życie naszego programu, radnym gminy za zaufanie i wsparcie, sołtysom i mieszkańcom gminy za cierpliwość i wyrozumiałość, wszystkim instytucjom i osobom współpracującym z naszą gminą.

Z roku na rok realizujemy nasze założenia inwestując w przyszłość gminy - podkreśla wójt Wojciech Płaziuk.

(rol/mpr)
 • Łojeny powiedział(a) Więcej
  Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 2 godziny temu.
 • bch powiedział(a) Więcej
  To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 2 godziny temu.
 • mati powiedział(a) Więcej
  Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…