niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin poniedziałek, 20 czerwiec 2022 22:09


“Pieje Kur Pieje” - piętnaście kapel na dziesięciolecie przeglądu! [zdjęcia]W sobotę 18 czerwca w Udaninie odbył się X Przegląd Zespołów Ludowych “Pieje Kur Pieje” połączony z jubileuszem XV-lecia miejscowego zespołu „Cicha Woda”.Wspólne koncertowanie było okazją do złożenia życzeń i wręczenia upominków. Wójt Wojciech Płaziuk wraz z posłem Pawłem Hreniakiem przekazali na ręce kierowniczki zespołu Grażyny Teleszko okolicznościowy bon z okazji jubileuszu, pamiątkowe gratulacje oraz bukiet kwiatów. Wójt podkreślił, jak istotną rolę odgrywa Zespół Ludowy “Cicha Woda” w Gminie Udanin. 

Były wspomnienia, wzruszenia i wspólne śpiewanie pieśni ludowych. Długa kolejka ustawiła się przed sceną, gdzie jubilaci odbierali same ciepłe słowa i okolicznościowe prezenty.  Pośrodku części artystycznej przyszedł czas na zaśpiewanie „Sto lat” i skosztowanie pysznego tortu. 

Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Udanin, Gminna Biblioteka Publiczna w Udaninie oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. O pyszny poczęstunek zadbali członkowie Klubu Seniora w Konarach. Z kolei druhowie OSP Lusina, OSP Udanin i OSP Pichorowice przygotowali strażackie atrakcje dla najmłodszych.  

W trakcie X Przeglądu Zespołów Ludowych “Pieje Kur Pieje” na scenie zaprezentowali się: “Cicha Woda” z Udanina, Olszaniacy, “Izerskie Bogdanki”, Woliborzanki, Uciechowianki, “Złotokłose”, “Kądziołeczka”, Szymanowianie, Kostomłocianie, Mirkowianie, Żarowianie, Goczałkowianie, “Radośni” z Wróblowic, Jaworzynianie i “Dolnoślązacy” z Ciechowa. 

OLO/Gmina Udanin
 • Łojeny powiedział(a) Więcej
  Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy godzinę temu.
 • bch powiedział(a) Więcej
  To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 2 godziny temu.
 • mati powiedział(a) Więcej
  Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…