wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Gminy Udanin

Wt, 29.06.2021 18:55

W imieniu własnym i całego zespołu pracowników Urzędu Gminy składam serdeczne podziękowania Radnym Gminy Udanin za udzielone absolutorium i wotum zaufania.


Dziękuję bardzo za okazałe wsparcie i pomoc w realizacji naszych projektów i zadań które wykonaliśmy w 2020 roku. Rok ten był bardzo trudny pod wieloma względami ponieważ przyjmując budżet nikt z nas nie spodziewał się, że dotknie nas pandemia mająca bardzo negatywny skutek na gospodarkę gminną , krajową a nawet światową.

W tym trudnym roku 2020 pomimo problemów związanych z pandemią zrealizowaliśmy wiele zadań inwestycyjnych zwiększając wpływy do budżetu przy jednoczesnej spłacie kredytów.

Nasze zadłużenie w przeciągu dwóch lat względem budżetu zmalało z prawie 50% do 31%. Ważnym elementem polityki finansowej były przeprowadzone zmiany, które pozwoliły nam zwiększyć wpływy do budżetu za pośrednictwem pozyskanych dotacji. Nasza działalność pozwoliła nam na zamknięcie roku 2020 z ponad 6 milionową nadwyżką.

Zrealizowaliśmy wiele zadań mających znaczący wpływ na poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa. Po wielu latach został odtworzony na terenie gminy Posterunek Policji, został zakupiony nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP Udanin, pozyskaliśmy sprzęt z Ministerstwa Sprawiedliwości, przebudowaliśmy część dróg gminnych i powiatowych. W tym trudnym okresie pozyskaliśmy dotację na utworzenie żłobka oraz przedszkola w Udaninie.

Najważniejsze zadanie to przygotowanie projektów i pozwoleń dających nam możliwość bycia gotowym do ogłaszanych konkursów. To właśnie te nasze działania zasługują na szczególną uwagę. Pozyskana dotacja w kwocie prawie 5 mln zł na budowę Centrum Usług Społeczno-Zdrowotnych jest największą dotacją w dotychczasowej historii gminy.

Kolejna ważna dotacja w kwocie 1 mln 550 tys. zł na uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej rozwiązuje problem z dostawą wody dla 1/3 mieszkańców gminy. Były też mniejsze projekty, które zostały pozytywnie ocenione takie, jak drogi transportu rolnego, odnowa wsi dolnośląskiej, melioracje, zdalna szkoła, kolorowe przedszkole i wiele innych. Te wszystkie działania są dzięki pracy nas wszystkich, dzięki wizji gminy, która została nakreślona ponad dwa lata temu, dzięki determinacji mojej, radnych i pracowników urzędu gminy.

Mamy wiele planów i wiele wspólnych pomysłów, które będą realizowane w najbliższych miesiącach, a są efektem pracy w roku 2020. Jest tak też, że czasami się różnimy w pewnych sprawach, ale zawsze dochodzimy do porozumienia dla dobra naszych mieszkańców, dla dobra naszej gminy.

Jeszcze raz dziękuję za współpracę radnym, sołtysom, pracownikom urzędu, władzom powiatu, województwa oraz stronie rządowej. Działamy nadal dla dobra naszej gminy!

Wójt Gminy Udanin
Wojciech Płaziuk

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 4 godziny temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 5 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…