środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Gminy Udanin

Wt, 29.06.2021 18:55

W imieniu własnym i całego zespołu pracowników Urzędu Gminy składam serdeczne podziękowania Radnym Gminy Udanin za udzielone absolutorium i wotum zaufania.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękuję bardzo za okazałe wsparcie i pomoc w realizacji naszych projektów i zadań które wykonaliśmy w 2020 roku. Rok ten był bardzo trudny pod wieloma względami ponieważ przyjmując budżet nikt z nas nie spodziewał się, że dotknie nas pandemia mająca bardzo negatywny skutek na gospodarkę gminną , krajową a nawet światową.

W tym trudnym roku 2020 pomimo problemów związanych z pandemią zrealizowaliśmy wiele zadań inwestycyjnych zwiększając wpływy do budżetu przy jednoczesnej spłacie kredytów.

Nasze zadłużenie w przeciągu dwóch lat względem budżetu zmalało z prawie 50% do 31%. Ważnym elementem polityki finansowej były przeprowadzone zmiany, które pozwoliły nam zwiększyć wpływy do budżetu za pośrednictwem pozyskanych dotacji. Nasza działalność pozwoliła nam na zamknięcie roku 2020 z ponad 6 milionową nadwyżką.

Zrealizowaliśmy wiele zadań mających znaczący wpływ na poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa. Po wielu latach został odtworzony na terenie gminy Posterunek Policji, został zakupiony nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP Udanin, pozyskaliśmy sprzęt z Ministerstwa Sprawiedliwości, przebudowaliśmy część dróg gminnych i powiatowych. W tym trudnym okresie pozyskaliśmy dotację na utworzenie żłobka oraz przedszkola w Udaninie.

Najważniejsze zadanie to przygotowanie projektów i pozwoleń dających nam możliwość bycia gotowym do ogłaszanych konkursów. To właśnie te nasze działania zasługują na szczególną uwagę. Pozyskana dotacja w kwocie prawie 5 mln zł na budowę Centrum Usług Społeczno-Zdrowotnych jest największą dotacją w dotychczasowej historii gminy.

Kolejna ważna dotacja w kwocie 1 mln 550 tys. zł na uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej rozwiązuje problem z dostawą wody dla 1/3 mieszkańców gminy. Były też mniejsze projekty, które zostały pozytywnie ocenione takie, jak drogi transportu rolnego, odnowa wsi dolnośląskiej, melioracje, zdalna szkoła, kolorowe przedszkole i wiele innych. Te wszystkie działania są dzięki pracy nas wszystkich, dzięki wizji gminy, która została nakreślona ponad dwa lata temu, dzięki determinacji mojej, radnych i pracowników urzędu gminy.

Mamy wiele planów i wiele wspólnych pomysłów, które będą realizowane w najbliższych miesiącach, a są efektem pracy w roku 2020. Jest tak też, że czasami się różnimy w pewnych sprawach, ale zawsze dochodzimy do porozumienia dla dobra naszych mieszkańców, dla dobra naszej gminy.

Jeszcze raz dziękuję za współpracę radnym, sołtysom, pracownikom urzędu, władzom powiatu, województwa oraz stronie rządowej. Działamy nadal dla dobra naszej gminy!

Wójt Gminy Udanin
Wojciech Płaziuk

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 2 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  4 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 4 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…