wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin wtorek, 29 czerwiec 2021 18:55


Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Gminy Udanin
W imieniu własnym i całego zespołu pracowników Urzędu Gminy składam serdeczne podziękowania Radnym Gminy Udanin za udzielone absolutorium i wotum zaufania.

Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


Dziękuję bardzo za okazałe wsparcie i pomoc w realizacji naszych projektów i zadań które wykonaliśmy w 2020 roku. Rok ten był bardzo trudny pod wieloma względami ponieważ przyjmując budżet nikt z nas nie spodziewał się, że dotknie nas pandemia mająca bardzo negatywny skutek na gospodarkę gminną , krajową a nawet światową.

W tym trudnym roku 2020 pomimo problemów związanych z pandemią zrealizowaliśmy wiele zadań inwestycyjnych zwiększając wpływy do budżetu przy jednoczesnej spłacie kredytów.

Nasze zadłużenie w przeciągu dwóch lat względem budżetu zmalało z prawie 50% do 31%. Ważnym elementem polityki finansowej były przeprowadzone zmiany, które pozwoliły nam zwiększyć wpływy do budżetu za pośrednictwem pozyskanych dotacji. Nasza działalność pozwoliła nam na zamknięcie roku 2020 z ponad 6 milionową nadwyżką.

Zrealizowaliśmy wiele zadań mających znaczący wpływ na poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa. Po wielu latach został odtworzony na terenie gminy Posterunek Policji, został zakupiony nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP Udanin, pozyskaliśmy sprzęt z Ministerstwa Sprawiedliwości, przebudowaliśmy część dróg gminnych i powiatowych. W tym trudnym okresie pozyskaliśmy dotację na utworzenie żłobka oraz przedszkola w Udaninie.

Najważniejsze zadanie to przygotowanie projektów i pozwoleń dających nam możliwość bycia gotowym do ogłaszanych konkursów. To właśnie te nasze działania zasługują na szczególną uwagę. Pozyskana dotacja w kwocie prawie 5 mln zł na budowę Centrum Usług Społeczno-Zdrowotnych jest największą dotacją w dotychczasowej historii gminy.

Kolejna ważna dotacja w kwocie 1 mln 550 tys. zł na uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej rozwiązuje problem z dostawą wody dla 1/3 mieszkańców gminy. Były też mniejsze projekty, które zostały pozytywnie ocenione takie, jak drogi transportu rolnego, odnowa wsi dolnośląskiej, melioracje, zdalna szkoła, kolorowe przedszkole i wiele innych. Te wszystkie działania są dzięki pracy nas wszystkich, dzięki wizji gminy, która została nakreślona ponad dwa lata temu, dzięki determinacji mojej, radnych i pracowników urzędu gminy.

Mamy wiele planów i wiele wspólnych pomysłów, które będą realizowane w najbliższych miesiącach, a są efektem pracy w roku 2020. Jest tak też, że czasami się różnimy w pewnych sprawach, ale zawsze dochodzimy do porozumienia dla dobra naszych mieszkańców, dla dobra naszej gminy.

Jeszcze raz dziękuję za współpracę radnym, sołtysom, pracownikom urzędu, władzom powiatu, województwa oraz stronie rządowej. Działamy nadal dla dobra naszej gminy!

Wójt Gminy Udanin
Wojciech Płaziuk

Media

 • Filip powiedział(a) Więcej
  Mamy nadzieję, że to nie koniec i z roku na rok będzie się rozkręcać. Panie Burmistrzu musowo wpisać to wydarzenie do kalendarza imprez. Miejsce petarda! 4 minut temu
 • Daga powiedział(a) Więcej
  Impreza rewelacja, miejsce, muzyka. Minuta ciszy dla tych co nie byli. Oby tak dalej 12 minut temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Ty tak poważnie? Ahahahahahaha 26 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…