Wydrukuj tę stronę
Koniec roku szkolnego 2018/2019 w szkołach gminy Udanin

Koniec roku szkolnego 2018/2019 w szkołach gminy Udanin

19.06. 2019

To historyczny moment w Gminie Udanin - pierwsze zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych szkoły podstawowej i ostatnie dla gimnazjalistów. 

O godzinie 8:00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Udaninie. Nie obyło się bez podziękowań i gratulacji, zarówno ze strony dyrekcji, jak i Gminy Udanin. Swoją pracę w szkole zakończyły Panie Elżbieta Kręc, Anna Janus oraz Zofia Rudnik, a także pracownicy niepedagogiczni Pani Jadwiga Laszczowska – sekretarka i Pan Andrzej Kruk – konserwator. Za wieloletnią pracę na rzecz całej społeczności szkolnej dziękowała Dyrekcja, Wójt Gminy Udanin, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców. Nie zabrakło łez wzruszenia i serdecznych podziękowań.

Po tym nastąpił czas wręczania długo wyczekiwanych nagród rzeczowych. Wśród wyróżnionych i osób otrzymujących świadectwa z biało – czerwonym paskiem znalazło się wielu uczniów. Natomiast nagrody rzeczowe – tablet ufundowany przez Wójta Gminy Udanin w szkole podstawowej otrzymali uczniowie: Basta Martyna, Domin Amelia, Czurko Marcelina, Szczur Alicja i Kozłowski Maciej.

Ponadto w tym roku wójt przekazał ze swojej rezerwy finansowej dodatkowe fundusze na nagrody dla uczniów, których średnia ocen przekroczyła 5,10. Zostały ufundowane bony upominkowe do sklepu Decathlon o wartości 150 zł, a otrzymali je: Górecka Laura, Chohura Hanna, Baszak Dagmara, Woźny Nikola, Robert Adam, Nowak Antoni, Senczyna Dawid, Stolarski Marcel i Dąbrowska Gabriela.Uczennice z najwyższą średnią w szkole 5,36 to: Górecka Laura, Chohura Hanna oraz Basta Martyna.

Rodzice wyróżnionych nagrodami rzeczowymi uczniów otrzymali pamiątkowe Listy Gratulacyjne za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe wychowanie swoich dzieci. 

Było to szczególne zakończenie roku, ponieważ po raz pierwszy szkoła podstawowa żegnała uczniów klas ósmych. Rada Rodziców pozyskała od sponsora trzy nagrody rzeczowe, które zostały wręczone uczennicom klasy ósmej za najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty. 

Uczniowie zostali wyróżnieni również za 100% frekwencję, super-talent, a także za czytelnictwo. 

Zakończenie roku w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym rozpoczęło się o 10:30. Najpierw podziękowano osobom odchodzącym na zasłużony odpoczynek. Upominki wręczyła dyrektor, grono pedagogiczne oraz wójt dla nauczycielki Pani Teresy Lipińskiej oraz dla pracownika niepedagogicznego Pani Krystyny Redlica. Wszyscy zaśpiewali chórem „Sto lat”.

Nagrody wyróżniające dla szczególnie uzdolnionej młodzieży zostały przekazane w różnych dziedzinach m.in. dla osób z wysoką średnią, za reprezentację szkoły w konkursach sportowych, czy za 100% frekwencję. Uczeń, który zasługuje na szczególne wyróżnienie, co podkreśliła Dyrektor Pani Dorota Byra to Patryk Sobczak – nie opuścił ani jednego dnia w szkole od I klasy szkoły podstawowej aż do III klasy gimnazjum. 

W szkole podstawowej w Ujeździe Górnym wyróżnienia - nagrody wójta – tablety otrzymały: Płaziuk Wiktoria, Płaziuk Oliwia, Pilarska Julia oraz Nowak Amelia.

Natomiast bony podarunkowe dostali uczniowie, którzy wyróżnili się wysoką średnią powyżej 5,10, a w poprzednich latach już zostali nagrodzeni tabletem, są to: Cencelewicz Roksana, Majczak Klaudia, Podedworny Radosław, Laszkiewicz Aleksandra, Lipka Nikola, Wiss Matylda, Kowalska Milena, Mielczarek Aleksandra, Michalska Hanna, Biczysko Oliwia, Zieliński Dominik, a także Cencelewicz Kinga.

Uczennice z najwyższą średnią ocen - aż 5.8 to Płaziuk Oliwia, Płaziuk Wiktoria i Cencelewicz Roksana. 

- W tym roku dzięki dobrym wynikom przeznaczyliśmy na nagrody prawie 8 tys. zł z budżetu gminy - informuje wójt Wojciech Płaziuk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz ich dumnym rodzicom ! Absolwentom zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum życzymy powodzenia w szkołach średnich. Dzieciom i gronu pedagogicznemu po 10 miesiącach wytężonej pracy życzymy spokojnych, ciepłych i bezpiecznych wakacji.

Gmina Udanin