Wydrukuj tę stronę
Medale w Udaninie rozdane!

Medale w Udaninie rozdane!

09.10. 2018

6 października w Gminie Udanin odbyła się uroczystość wręczenia medali, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę parom małżeńskim, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. 

W imieniu władz państwowych medale wręczyła wójt gminy Teresa Olkiewicz, na której wniosek zostały przyznane. Odznaczeni jubilaci to Państwo: Irena i Kazimierz Dudek z Jarosławia, Marianna i Jan Dudek z Ujazdu Górnego, Cecylia i Bronisław Grendysz z Lusiny, Stefania i Czesław Grochalscy z Pichorowic, Elżbieta i Tadeusz Korońscy z Konar, Henryka i Bronisław Lejba z Udanina, Jadwiga i Mieczysław Marcjan z Piekar, Teresa i Franciszek Podsiedlik z Lusiny i  Genowefa i Józef Szczepanowscy z Lasku. Jubilaci otrzymali także z rąk pani wójt,  przewodniczącego Rady Gminy Janusza Strzeleckiego i zastępcy kierownika USC Jana Podedwornego listy gratulacyjne, bukiety kwiatów, słodkie upominki oraz wiele serdecznych życzeń. Z okazji Jubileuszu pożycia małżeńskiego składamy naszym Jubilatom gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia.

 Życzymy długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia najbliższych – mówiła pani wójt, składając życzenia. Rangę wydarzenia podkreślił odśpiewany wspólnie z zespołem ludowym Cicha Woda Hymn Narodowy. Był także przygotowany przez organizatorów  ogromny tort, tradycyjny toast oraz słodki poczęstunek również dla rodzin, które przybyły z jubilatami. Uroczystość swoim występem uświetnił występ Cichej Wody. Zespół zaśpiewał piosenki o przemijaniu, ale także wesołe ludowe przyśpiewki, które porwały zgromadzonych do tańca.

Uroczystość bardzo się podobała jubilatom i jak sami stwierdzili, cieszą się, że po tylu latach jeszcze ktoś o nich pamięta i zechciał przygotować z tej okazji takie wspaniałe i doniosłe spotkanie. Był to piękny ukłon w stronę małżeństw, które przez 50 lat służyły swoim rodzinom i budowały swoją małą ojczyznę, którą jest gmina.

V.Leńska

Udostępnij ten artykuł: