wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin środa, 18 sierpień 2021 09:18


Piknik Rodzinny w Udaninie
W sobotę (14 sierpnia) na boisku w Udaninie, Sołtys wsi wraz z Radą Sołecką zorganizowali dla mieszkańców Udanina VII Piknik Rodzinny, który tradycyjne był okazją do wspólnego świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


W tym roku piknik odbył się nieco później, a to za sprawą budowy wiaty, która powstała z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej.

Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich mieszkańców przez Sołtysa Roberta Woźnego oraz Wójta Gminy Wojciecha Płaziuka. Panowie dokonali także symbolicznego otwarcia wiaty, przecinając czerwoną wstęgę. Nowa wiata to idealne rozwiązania dla rozwoju małej architektury, zagospodarowania przestrzeni publicznej, a przede wszystkim integracji mieszkańców i zacieśniana lokalnych więzów. Liczymy, że przez długie lata będzie służyć mieszkańcom Udanina.

Tegoroczny piknik obfitował w mnóstwo atrakcji dla dzieci. Były warsztaty malowania figurek i robienia kolorowych bransoletek. Wiele emocji dostarczyły banki mydlane XXL, maskotki Olaf i Minionek czy konkurencje sportowe. Były wielkie klocki XXL, zabawy ruchowe i pokaz mody z różnymi przebraniami. Dzięki obecności Jednostki OSP Udanin hitem imprezy stała się kąpiel w pianie i kurtyny wodne.

W czasie pikniku wystąpił także rodzimy Zespół Ludowy „Cicha Woda”. Uczestniczy mogli także posłuchać przebojów biesiady polsko – cygańskiej. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci grilla, ciast, napoi gorących i zimnych.

Sołtys i Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy pomimo upału uczestniczyli w VII Pikniku Rodzinnym. Podziękowania kierowane są także do Jednostki OSP Udanin za przygotowanie dodatkowych atrakcji dla dzieci.

Piknik został sfinansowany z budżetu Gminy Udanin w ramach Funduszu Sołeckiego.

Gmina Udanin

 • Asia powiedział(a) Więcej
  Zgadzam się . Takie dwie imprezy w lecie by się przydały. Tylko uwzględnić zakaz wstępu do lat 16. Dzieci tam są niepotrzebne. 2 minut temu
 • Mietek powiedział(a) Więcej
  Już wpisuje.... Rok wyborczy się zbliża więc piguły gratis 4 minut temu
 • Jack powiedział(a) Więcej
  Online to od kiedy...
  20 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…