wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Rada Gminy Udanin zadecydowała o wprowadzeniu nazw ulic

Cz, 19.08.2021 09:31
 •  

Od nowego roku w Udaninie, Konarach i Ujeździe Górny będą obowiązywać nazwy ulic. Stosowną uchwałę podjęto na ostatniej sesji Rady Gminy Udanin.


-  Intensywny rozwój budownictwa mieszkaniowego spowodował, iż przy zachowaniu obecnie obowiązującego systemu numeracji ciągłej, nie ma możliwości nadawania nowej numeracji porządkowej w sposób zapewniający jej czytelność i co za tym idzie, istnieje problem z dojazdem karetek pogotowia ratunkowego, z dostarczeniem poczty, przesyłek itp.. - napisano w uzasadnieniu do uchwał w sprawie nadania nazw ulicom. 

O wprowadzeniu nazw zadecydowali mieszkańcy miejscowości podczas specjalnie zorganizowanych zebrań wiejskich. Jak przyznał jeden z uczestników dyskusje bywały burzliwe. - Ludzie obawiali się, że wprowadzanie ulic będzie wymagało wymiany dokumentów urzędowych, jak dowody rejestracyjne, a także zmianę zawartych umów, na przykład z bankiem lub operatorem sieci komórkowej. Zwolennicy nowego systemu tłumaczyli, że nie są to kwestie ani kosztowne ani czasochłonne, bo wiele z nich można wyjaśnić telefonicznie.

Ostatecznie we wszystkich trzech sołectwach podjęto uchwały wyrażające wolę nadania nazw. To również sołectwa decydowały o nazwach ulic. Ustalając je, kierowano się elementami charakterystycznymi dla danej miejscowości czy miejsca. W Konarach nawiązano m.in. do drzew i wkrótce znajdziemy tam ulicę Kasztanową, Dębową, Lipową i Platanową. W Udaninie również będą ulice od nazw  drzewa, ale też Główna, Kościelna, Sportowa, Kolejowa, Boczna. Ulica Średzka, Legnicka, Strażacka, Słoneczna i Młyńska pojawią się m.in. w Ujeździe Górnym. 

W sumie nazwy otrzymało trzynaście ulic w Konarach i po dwanaście w Udaninie oraz Ujeździe Górnym. Nowy system nazewnictwa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

OLO

 • 3
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 22 minut temu
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 23 minut temu
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  26 minut temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 36 minut temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM