sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin czwartek, 19 sierpień 2021 09:31


Rada Gminy Udanin zadecydowała o wprowadzeniu nazw ulic
Od nowego roku w Udaninie, Konarach i Ujeździe Górny będą obowiązywać nazwy ulic. Stosowną uchwałę podjęto na ostatniej sesji Rady Gminy Udanin.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


-  Intensywny rozwój budownictwa mieszkaniowego spowodował, iż przy zachowaniu obecnie obowiązującego systemu numeracji ciągłej, nie ma możliwości nadawania nowej numeracji porządkowej w sposób zapewniający jej czytelność i co za tym idzie, istnieje problem z dojazdem karetek pogotowia ratunkowego, z dostarczeniem poczty, przesyłek itp.. - napisano w uzasadnieniu do uchwał w sprawie nadania nazw ulicom. 

O wprowadzeniu nazw zadecydowali mieszkańcy miejscowości podczas specjalnie zorganizowanych zebrań wiejskich. Jak przyznał jeden z uczestników dyskusje bywały burzliwe. - Ludzie obawiali się, że wprowadzanie ulic będzie wymagało wymiany dokumentów urzędowych, jak dowody rejestracyjne, a także zmianę zawartych umów, na przykład z bankiem lub operatorem sieci komórkowej. Zwolennicy nowego systemu tłumaczyli, że nie są to kwestie ani kosztowne ani czasochłonne, bo wiele z nich można wyjaśnić telefonicznie.

Ostatecznie we wszystkich trzech sołectwach podjęto uchwały wyrażające wolę nadania nazw. To również sołectwa decydowały o nazwach ulic. Ustalając je, kierowano się elementami charakterystycznymi dla danej miejscowości czy miejsca. W Konarach nawiązano m.in. do drzew i wkrótce znajdziemy tam ulicę Kasztanową, Dębową, Lipową i Platanową. W Udaninie również będą ulice od nazw  drzewa, ale też Główna, Kościelna, Sportowa, Kolejowa, Boczna. Ulica Średzka, Legnicka, Strażacka, Słoneczna i Młyńska pojawią się m.in. w Ujeździe Górnym. 

W sumie nazwy otrzymało trzynaście ulic w Konarach i po dwanaście w Udaninie oraz Ujeździe Górnym. Nowy system nazewnictwa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

OLO

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 29 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…