środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Przechodzą na zasłużoną emeryturę

Przechodzą na zasłużoną emeryturę

30.07. 2020

Panie Barbara Zemla i Barbara Mazur przepracowały ponad 40 lat. 29 lipca pożegnały się ze swoimi współpracownikami i podziękowały za wszystkie lata spędzone w Urzędzie Gminy Udanin.

Oczywiście nie kryły wzruszenia opowiadając o swoim życiu i dokonaniach jakie wpłynęły znacząco na rozwój gminy. Koledzy i koleżanki z pracy podarowali liczne prezenty w dowód wdzięczności za wspólne lata pracy, a wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk wraz z sekretarzem Andrzejem Bielskim wręczyli Paniom kosze upominkowe.

W fotoksiążce – jednym z prezentów przygotowanych przez pracowników urzędu widnieje wierszyk:

Człowiek w swym życiu etapów ma wiele.
Są narodziny, szkoła, wesele.
A kiedy stanie u bram dorosłości
zaczyna pracę - ku swej radości
Ta praca daje mu satysfakcję...
chociaż nie zawsze szef nasz ma rację
Są chwile miłe, radości i smutki,
człowiek raz duży, raz jest malutki
Lecz wszystko zawsze swój koniec ma
Także i praca nie wiecznie trwa.
Wtedy to człowiek myśli z zachwytem:
nareszcie jestem już EMERYTEM !!!!

Niech będzie on miłym akcentem, podobnie jak wspomnienia, więc postanowiliśmy nakreślić Państwu sylwetki obu Pań.

Pani Barbara Mazur posiada 45-letni staż pracy. Początek jej pracy zawodowej, po ukończeniu Technikum Rachunkowości Rolnej w Chojnowie, to zatrudnienie w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych w Udaninie w charakterze magazyniera.

1 lipca 1977 roku rozpoczęła pracę na stanowisku instruktora ds. budownictwa wiejskiego w Urzędzie Gminy Udanin, w którym pracuje do dzisiaj. W 1990 roku została kierownikiem referatu gospodarki komunalnej, budownictwa i komunikacji. Następnie pełniła funkcje kierownika referatu rolnictwa, ochrony środowiska gospodarki przestrzennej i infrastruktury technicznej.

Od 30 lat kieruje najbardziej strategicznym referatem Urzędu Gminy Udanin. Nie sposób zliczyć wszystkich nadzorowanych przez Panią Barbarę Mazur inwestycji infrastrukturalnych na terenie Gminy. Zarówno jej praca jak i podwładnych w referacie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Gminy Udanin i komfortu życia mieszkańców. Wpływa też na atrakcyjność gminy w oczach potencjalnych nowych mieszkańców i inwestorów.

W 2007 roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy na kierunku administracja w zakresie administrowania ochroną środowiska (licencjat). Tytuł magistra uzyskała w roku 2012 w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Legnicy - kierunek zarządzanie o specjalności Zarządzanie w administracji publicznej.

Pani Barbara Zemla posiada prawie 41-letni staż pracy. Od ponad 40 lat pracuje w Urzędzie Gminy Udanin. Na początku pracy w Urzędzie zajmowała się m.in. zagadnieniami melioracji, komunikacji oraz działalności gospodarczej.W ostatnim czasie zajmowała stanowisko inspektora ds. utrzymania dróg i melioracji wodnych. To dzięki jej zaangażowaniu na terenie gminy Udanin wyremontowano wiele dróg zarówno gminnych, jak i powiatowych.

Miała swój nieoceniony wkład w tworzenie dokumentacji projektowej i powykonawczej każdej inwestycji drogowej. Uczestniczyła w pracy nad tworzeniem wniosków o dofinansowanie ze środków pozabudżetowych modernizacji dróg gminnych, a skuteczność tych działań, szczególnie w ostatnim okresie, była bardzo wysoka. Dzięki temu udało się zmodernizować drogi w wielu miejscowościach, co przyniosło niewymierne korzyści całej wspólnocie samorządowej.

Pani Barbara przez całą dotychczasową pracę w Urzędzie systematycznie dbała o rozwój zawodowy, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu utrzymania infrastruktury technicznej – drogowej i melioracyjnej. W czasie pracy w Urzędzie Gminy podjęła studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na wydziale administracji, zakończone zdobyciem tytułu magistra w roku 2012.

Życzymy Paniom samych radosnych chwil, spełnienia marzeń, dobrego zdrowia i upragnionego odpoczynku.

Gmina Udanin

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wójt niech lepiej dietetyka zatrudni

This comment was minimized by the moderator on the site

I specjalistę od wizerunku... jeansy i wyciulana polówka... wypada bardzo blado na tle współpracowników... wstyd

This comment was minimized by the moderator on the site

To jest polówka z herbem gminy nie zawsze musi być garnitur i koszula. Trzeba być normalnym...

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie wiedziałem ,że w Udaninie pracuje tylu urzędników.W czasach PRLu było ich do 10 osób. Może teraz Udanin ma więcej mieszkańców i więcej trudnych spraw.

This comment was minimized by the moderator on the site

[To bardzo ładnie że wójt gminy i współpracownicy w urzędzie gminy Udanin pożegnali tak pięknie panie które przechodzą na emeryturę. Nie to co w powiecie średzkim, nawet dziękuję starosta nie powie . Ale to kwestia kultury, wychowania i szacunku do ludzi.
[

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Pan Skóra się śmiał na sesji a pan burmistrz go strofował. Jak dzieci.
Przecież prezes Komunikacji Miejskiej jest doktorem rolnictwa.
To bardzo dziwna szkola. Dopiero w 2020r zaskoczyli że zielen przed Szkołą powinna byc. ..Jak ktoś ...
Wiola ma zdecydowane parcie na sitko , może by coś zaśpiewała ?

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.