czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Strażackie Święto w Lusinie

Strażackie Święto w Lusinie

N, 09.05.2021 16:43

Jak co roku 4 maja, w dzień św. Floriana patrona wszystkich zawodów wiążących się z ogniem, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne uroczystości w związku z panującą pandemią koronawirusa, ograniczono do minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.


W sobotę 8 maja Zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Udanin zorganizowały uroczysty przejazd wozów strażackich ulicami gminnych miejscowości. Dźwięk syren i niebieskie światła sprawiły, że wielu mieszkańców wyszło przed domy, by podziękować strażakom za ich codzienną nieocenioną pracę na rzecz bezpieczeństwa. Następnie wszyscy wspólnie spotkali się o godzinie 17:00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lusinie, gdzie odprawiono mszę św. w intencji strażaków oraz wszystkich zawodów wiążących się z ogniem.

Władze gminy Udanin wręczyły druhom bony pieniężne, a samorządowcy Powiatu Średzkiego podziękowali strażakom-ochotnikom wręczając kosze upominkowe.

- Z okazji Święta Świętego Floriana, patrona wszystkich strażaków składam wszystkim druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Udaninie serdeczne podziękowania za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Wasza praca to pomoc ludziom w najtrudniejszych sytuacjach często z narażeniem własnego zdrowia i życia - brzmiały podziękowania wójta gminy skierowane do każdej z jednostek OSP. Wójt Wojciech Płaziuk oficjalnie poinformował również o przyznanej dotacji na nowy wóz strażacki dla jednostki z OSP Lusina, która była gospodarzem uroczystości.

- Drogie druhny i drodzy druhowie, z okazji Dnia Strażaka składam Wam serdeczne podziękowania za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi i za trud wkładany w wykonywanie swoich obowiązków - dodał Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego.

Gmina Udanin

 

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…