piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Strażackie Święto w Lusinie

Strażackie Święto w Lusinie

N, 09.05.2021 16:43

Jak co roku 4 maja, w dzień św. Floriana patrona wszystkich zawodów wiążących się z ogniem, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne uroczystości w związku z panującą pandemią koronawirusa, ograniczono do minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.


W sobotę 8 maja Zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Udanin zorganizowały uroczysty przejazd wozów strażackich ulicami gminnych miejscowości. Dźwięk syren i niebieskie światła sprawiły, że wielu mieszkańców wyszło przed domy, by podziękować strażakom za ich codzienną nieocenioną pracę na rzecz bezpieczeństwa. Następnie wszyscy wspólnie spotkali się o godzinie 17:00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lusinie, gdzie odprawiono mszę św. w intencji strażaków oraz wszystkich zawodów wiążących się z ogniem.

Władze gminy Udanin wręczyły druhom bony pieniężne, a samorządowcy Powiatu Średzkiego podziękowali strażakom-ochotnikom wręczając kosze upominkowe.

- Z okazji Święta Świętego Floriana, patrona wszystkich strażaków składam wszystkim druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Udaninie serdeczne podziękowania za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Wasza praca to pomoc ludziom w najtrudniejszych sytuacjach często z narażeniem własnego zdrowia i życia - brzmiały podziękowania wójta gminy skierowane do każdej z jednostek OSP. Wójt Wojciech Płaziuk oficjalnie poinformował również o przyznanej dotacji na nowy wóz strażacki dla jednostki z OSP Lusina, która była gospodarzem uroczystości.

- Drogie druhny i drodzy druhowie, z okazji Dnia Strażaka składam Wam serdeczne podziękowania za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi i za trud wkładany w wykonywanie swoich obowiązków - dodał Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego.

Gmina Udanin

 

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 7 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM