wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Strażak z OSP Ujazd Górny doceniony za poświęcenie i determinację

Strażak z OSP Ujazd Górny doceniony za poświęcenie i determinację

Cz, 02.12.2021 11:52
 •  

1 grudnia w siedzibie Urzędu Gminy Udanin odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Udaninie.


W trakcie spotkania wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wraz z prezesem ZOG ZOSP RP w Udaninie Bogdanem Wilczakiem, wręczyli druhowi OSP w Ujeździe Górnym Damianowi Michajlukowi, podziękowanie za poświęcenie i determinację, którą wykazał się 20 listopada 2021 r. podczas pożaru butli gazowej w miejscowości Damianowo. Przebywający w pobliżu jako jeden z pierwszych na miejscu zdarzenia, przed przybyciem służb ratowniczych, podjął natychmiastowe działania z narażeniem własnego życia i zdrowia, dzięki którym nikt z mieszkańców posesji objętych pożarem nie ucierpiał.

Na spotkaniu obecny był p. Henryk Pawlaczyk, syn poszkodowanej z Damianowa, który pełen wzruszeń i wdzięczności również podziękował młodemu strażakowi.

Dziękując za pomoc w ratowaniu życia ludzkiego wójt podkreślił przede wszystkim, jak ważne jest podejmowanie właściwych decyzji, które często wiązać się mogą z największym ryzykiem oraz co ważniejsze, że są wśród nas tacy, którzy są w stanie takie ryzyko podjąć. Postawa i zachowanie Pana Damiana jest godne podziwu, pochwały oraz daje nadzieję na to, że we współczesnym świecie jest jeszcze miejsce na bezinteresowną ludzką pomoc.

Gmina Udanin

str2

 

 • 8
 • 5
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... godzinę temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…