niedziela 27.09.2020

Imieniny: Damiana Amadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Szkoły w gminie Udanin wznawiają działalność

Szkoły w gminie Udanin wznawiają działalność

22.05. 2020

To już pewne. Zapadła decyzja, by rozpoczęcie zajęć w szkołach podstawowych z terenu gminy Udanin nastąpiło od 25 maja 2020 r.

Podczas wczorajszego spotkania dyrektorzy gminnych szkół zapewnili wójta, że w placówkach oświatowych zostały wdrożone odpowiednie procedury i zasady bezpieczeństwa zgodnie z otrzymanymi wcześniej wytycznymi.

Zorganizowane zostaną tylko zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów klas I – III oraz zajęcia konsultacyjne dla ósmoklasistów. Udział w powyższych zajęciach jest dobrowolny i zależy wyłącznie od decyzji rodziców uczniów, którzy zobowiązani są do złożenia deklaracji uczestnictwa w zajęciach. Deklarację udziału ucznia w zajęciach należy złożyć przynajmniej 2 dni wcześniej.

Wzory deklaracji związane z uczestnictwem w zajęciach w szkole dostępne są w e-Dzienniku. Dla zachowania bezpieczeństwa uczniów ale również nauczycieli zajęcia będą prowadzone w podwyższonym reżimie sanitarnym. Szczegółowe zasady prowadzenia zajęć określone zostały w Procedurach bezpieczeństwa udostępnionych przez dyrektorów szkół w e-Dzienniku. Należy się z nimi bezwzględnie zapoznać!

W związku z rozpoczęciem zajęć wójt Wojciech Płaziuk polecił uruchomienie dowozu uczniów autobusami szkolnymi. Będą one kursowały do tych miejscowości, w których mieszkają uczniowie zgłoszeni przez rodziców do udziału w zajęciach.

W czasie przejazdów autobusem uczniowie muszą nosić maseczki, w które powinni zaopatrzyć ich rodzice.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I – III rozpoczynają się w szkołach o godzinie 8:00 od poniedziałku do piątku. Zajęcia konsultacyjne dla uczniów klas ósmych prowadzone będą w szkołach od poniedziałku do czwartku 25 – 28 maja. W Udaninie rozpoczną się od godz. 7:45, a w Ujeździe Górnym od godz. 8:00.

Wójt gminy Udanin informuje o zamiarze wznowienia działalności przedszkola w Ujeździe Górnym w czerwcu 2020 r. Termin jego uruchomienia podany zostanie w odrębnym komunikacie.

Gmina Udanin

98478442 3588759067800826 2543454386873434112 o

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Jarek skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
W Brukseli wszyscy tak zarabiają., z Po czy z PiSu. Tam są europejskie stawki.Pisowców jest tam najw...
Szpital w Środzie Śl.to zadanie przekraczające możliwości intelektualne i materialne demokratycznie ...
Brawo!!! Brawo Przedszkole Malczyce! Brawo Dyrekcja i Panie Nauczycielki! Piękna idea. Świetny przyk...
Zawistni , tępi i bez zrozumienia dla Średzian są ci celebryci w tym miescie co myślą, że posiedli ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.