niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

XX-lecie KS Damianowo. Klub zachęca do zakupu jubileuszowych gadżetów

XX-lecie KS Damianowo. Klub zachęca do zakupu jubileuszowych gadżetów

Wt, 19.05.2020 19:47

- Gadżety zostały przygotowane z myślą o XX-leciu istnienia Klubu Sportowego Damianowo, dzięki wsparciu Firmy Saller Polska oraz prezesa KS Ulliego Schaffter . W sprzedaży znajdują się breloczki, otwieracze do piwa, magnesy, kubki oraz korkowe podkładki. Część zysku chcieliśmy przekazać na organizację jubileuszu, a za pewną kwotę zamierzamy zakupić piłki oraz sprzęt sportowy, który przekażemy dla wybranego domu dziecka. Tak więc zachęcamy do nabywania pamiątek – zachęca działacz klubu, a zarazem kapitan drużyny, Artur Młynarczyk.

Klub w Damianowe powstał w 2000 roku. Obecny skład tworzy około 20 zawodników. - Przed sezonem, który jak wiadomo został odwołany wzmocniliśmy się trzema transferami i być może uda się pozyskać 1-2 nowych graczy. Naszym obecnym trenerem, jak i zarówno zawodnikiem Legnickiego Pola jest Patryk Czuchnicki, który pełni tę funkcję od początku sezonu. Podczas trwania sezonu, trenowaliśmy raz w tygodniu. Zmieniło się to przed rundą wiosenną, kiedy to mogliśmy razem z Patrykiem trenować drużynę. Na początku roku ukończyłem kurs Grassroots C. W ostatnich sezonach można powiedzieć, że mieliśmy równą formę. Zazwyczaj zajmowaliśmy miejsce w środku tabeli - mówi A.  Młynarczyk i jak dodaje – nie były to satysfakcjonujące wyniki. 

Jego zdaniem od sezonu 2019/2020 gra oraz podejście zawodników zdecydowanie się zmieniło, co jest zasługą nowego trenera. - Po rundzie jesiennej mieliśmy drugie miejsce w tabeli - podkreśla.

Awans nam uciekł, ale idziemy naprzód 

Ogromny niedosyt wśród zawodników z Damianowa spowodowały wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu rozegranego z Ujazdem Górnym. - Wygraliśmy 3:2, ale zostaliśmy ukarani walkowerem, ponieważ jeden z naszych zawodników omyłkowo nie został wpisany do protokołu meczowego. Był to zawodnik w pełni uprawniony – wyjaśnia A. Młynarczyk.  - Gdyby nie ta sytuacja to dziś rozmawialibyśmy w kontekście naszego awansu do A klasy. Jednak nie można rozpamiętywać takich sytuacji. Żałujemy, bo awans nam uciekł, ale regulamin, choć w tym przypadku surowy, taki jest i trzeba się dostosować - dodaje. - Stale rozwijamy „profesjonalizm klubu”. Udoskonalamy miejsce rozgrywek (doczekaliśmy się szatni dla gości, w tym roku powinniśmy mieć już podłączony prąd), ponadto włączamy się w wiele akcji charytatywnych. Nasz klub został wyposażony w odzież z logiem drużyny, dzięki czemu na meczach wyglądamy profesjonalnie - mówi z dumą kapitan.

Akcje charytatywne

- Udział w akcjach charytatywnych sprawia, że czujemy się potrzebni. Największą z pewnością była „Misja Madagaskar” kiedy to zbieraliśmy sportowe buty, piłki oraz kilka kompletów meczowych i  wysłaliśmy je na Madagaskar poprzez szwajcarską fundacje ADES. Co ciekawe działacze tej fundacji zaprosili nas do swojej siedziby. Niewiele myśląc, zapakowaliśmy wszystko to co zebraliśmy, wsiedliśmy do auta i ruszyliśmy w drogę. Poznaliśmy tam ciepłe i życzliwe osoby.  Ten wyjazd zapamiętam na długo - wspomina pan Artur.

20 lat minęło...

- Pamiętam początki, kiedy w funkcjonowanie klubu zaangażowanych było mnóstwo osób. Na wyjazdach były pełne autobusy, a po meczach odbywały się spotkania - wspomina nasz rozmówca. - Dzisiaj moda na piłkę odchodzi w zapomnienie. Miłośnikom tego sportu brakuje czasu. Jednak największą wartością, która się stale nie zmienia to garstka ludzi, którzy do dziś związani są z klubem. To m.in. zawodnicy Daniel Kopciński, Rafał Odrowąż, Tomasz Gulewicz, Mariusz Kogut oraz kilku kibiców, którzy  stale wspierają nas trzymając kciuki niemal na każdym meczu - m.in. Łukasz Dacko, Stanisław Odrowąż, Adam Lipiński, Marian Stolarski. Najważniejszą osobą jest Krzysztof Sieradza, który od 20 lat pełni funkcję kierownika klubu - podkreśla A. Młynarczyk.

Impreza jubileuszowa pod znakiem zapytania

- W sierpniu zaplanowaliśmy jubileuszową uroczystość, w której udział zapowiedzieli zawodnicy współpracujący z naszym klubem w ciągu minionych lat. Jednak obecna sytuacja związana z epidemią, a co za tym idzie ograniczeniami, być może zmusi nas do przesunięcia obchodów na przyszły rok... –  mówi nieco rozgoryczony Artur Młynarczyk.

(kb) / fot. KS Damianowo

Osoby zainteresowane zakupem jubileuszowych gadżetów zapraszamy TUTAJ
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  10 minut temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 5 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 6 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…