środa 06.12.2023

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin wtorek, 19 maj 2020 19:47


XX-lecie KS Damianowo. Klub zachęca do zakupu jubileuszowych gadżetów

Skomentuj- Gadżety zostały przygotowane z myślą o XX-leciu istnienia Klubu Sportowego Damianowo, dzięki wsparciu Firmy Saller Polska oraz prezesa KS Ulliego Schaffter . W sprzedaży znajdują się breloczki, otwieracze do piwa, magnesy, kubki oraz korkowe podkładki. Część zysku chcieliśmy przekazać na organizację jubileuszu, a za pewną kwotę zamierzamy zakupić piłki oraz sprzęt sportowy, który przekażemy dla wybranego domu dziecka. Tak więc zachęcamy do nabywania pamiątek – zachęca działacz klubu, a zarazem kapitan drużyny, Artur Młynarczyk.

Klub w Damianowe powstał w 2000 roku. Obecny skład tworzy około 20 zawodników. - Przed sezonem, który jak wiadomo został odwołany wzmocniliśmy się trzema transferami i być może uda się pozyskać 1-2 nowych graczy. Naszym obecnym trenerem, jak i zarówno zawodnikiem Legnickiego Pola jest Patryk Czuchnicki, który pełni tę funkcję od początku sezonu. Podczas trwania sezonu, trenowaliśmy raz w tygodniu. Zmieniło się to przed rundą wiosenną, kiedy to mogliśmy razem z Patrykiem trenować drużynę. Na początku roku ukończyłem kurs Grassroots C. W ostatnich sezonach można powiedzieć, że mieliśmy równą formę. Zazwyczaj zajmowaliśmy miejsce w środku tabeli - mówi A.  Młynarczyk i jak dodaje – nie były to satysfakcjonujące wyniki. 

Jego zdaniem od sezonu 2019/2020 gra oraz podejście zawodników zdecydowanie się zmieniło, co jest zasługą nowego trenera. - Po rundzie jesiennej mieliśmy drugie miejsce w tabeli - podkreśla.

Awans nam uciekł, ale idziemy naprzód 

Ogromny niedosyt wśród zawodników z Damianowa spowodowały wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu rozegranego z Ujazdem Górnym. - Wygraliśmy 3:2, ale zostaliśmy ukarani walkowerem, ponieważ jeden z naszych zawodników omyłkowo nie został wpisany do protokołu meczowego. Był to zawodnik w pełni uprawniony – wyjaśnia A. Młynarczyk.  - Gdyby nie ta sytuacja to dziś rozmawialibyśmy w kontekście naszego awansu do A klasy. Jednak nie można rozpamiętywać takich sytuacji. Żałujemy, bo awans nam uciekł, ale regulamin, choć w tym przypadku surowy, taki jest i trzeba się dostosować - dodaje. - Stale rozwijamy „profesjonalizm klubu”. Udoskonalamy miejsce rozgrywek (doczekaliśmy się szatni dla gości, w tym roku powinniśmy mieć już podłączony prąd), ponadto włączamy się w wiele akcji charytatywnych. Nasz klub został wyposażony w odzież z logiem drużyny, dzięki czemu na meczach wyglądamy profesjonalnie - mówi z dumą kapitan.

Akcje charytatywne

- Udział w akcjach charytatywnych sprawia, że czujemy się potrzebni. Największą z pewnością była „Misja Madagaskar” kiedy to zbieraliśmy sportowe buty, piłki oraz kilka kompletów meczowych i  wysłaliśmy je na Madagaskar poprzez szwajcarską fundacje ADES. Co ciekawe działacze tej fundacji zaprosili nas do swojej siedziby. Niewiele myśląc, zapakowaliśmy wszystko to co zebraliśmy, wsiedliśmy do auta i ruszyliśmy w drogę. Poznaliśmy tam ciepłe i życzliwe osoby.  Ten wyjazd zapamiętam na długo - wspomina pan Artur.

20 lat minęło...

- Pamiętam początki, kiedy w funkcjonowanie klubu zaangażowanych było mnóstwo osób. Na wyjazdach były pełne autobusy, a po meczach odbywały się spotkania - wspomina nasz rozmówca. - Dzisiaj moda na piłkę odchodzi w zapomnienie. Miłośnikom tego sportu brakuje czasu. Jednak największą wartością, która się stale nie zmienia to garstka ludzi, którzy do dziś związani są z klubem. To m.in. zawodnicy Daniel Kopciński, Rafał Odrowąż, Tomasz Gulewicz, Mariusz Kogut oraz kilku kibiców, którzy  stale wspierają nas trzymając kciuki niemal na każdym meczu - m.in. Łukasz Dacko, Stanisław Odrowąż, Adam Lipiński, Marian Stolarski. Najważniejszą osobą jest Krzysztof Sieradza, który od 20 lat pełni funkcję kierownika klubu - podkreśla A. Młynarczyk.

Impreza jubileuszowa pod znakiem zapytania

- W sierpniu zaplanowaliśmy jubileuszową uroczystość, w której udział zapowiedzieli zawodnicy współpracujący z naszym klubem w ciągu minionych lat. Jednak obecna sytuacja związana z epidemią, a co za tym idzie ograniczeniami, być może zmusi nas do przesunięcia obchodów na przyszły rok... –  mówi nieco rozgoryczony Artur Młynarczyk.

(kb) / fot. KS Damianowo

Osoby zainteresowane zakupem jubileuszowych gadżetów zapraszamy TUTAJ   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

stihl

ekdom

Nie przegap tych artykułów.