piątek 03.02.2023

Imieniny: Błażeja Oskara

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin wtorek, 19 maj 2020 19:47


XX-lecie KS Damianowo. Klub zachęca do zakupu jubileuszowych gadżetów

Skomentuj
- Gadżety zostały przygotowane z myślą o XX-leciu istnienia Klubu Sportowego Damianowo, dzięki wsparciu Firmy Saller Polska oraz prezesa KS Ulliego Schaffter . W sprzedaży znajdują się breloczki, otwieracze do piwa, magnesy, kubki oraz korkowe podkładki. Część zysku chcieliśmy przekazać na organizację jubileuszu, a za pewną kwotę zamierzamy zakupić piłki oraz sprzęt sportowy, który przekażemy dla wybranego domu dziecka. Tak więc zachęcamy do nabywania pamiątek – zachęca działacz klubu, a zarazem kapitan drużyny, Artur Młynarczyk.

Klub w Damianowe powstał w 2000 roku. Obecny skład tworzy około 20 zawodników. - Przed sezonem, który jak wiadomo został odwołany wzmocniliśmy się trzema transferami i być może uda się pozyskać 1-2 nowych graczy. Naszym obecnym trenerem, jak i zarówno zawodnikiem Legnickiego Pola jest Patryk Czuchnicki, który pełni tę funkcję od początku sezonu. Podczas trwania sezonu, trenowaliśmy raz w tygodniu. Zmieniło się to przed rundą wiosenną, kiedy to mogliśmy razem z Patrykiem trenować drużynę. Na początku roku ukończyłem kurs Grassroots C. W ostatnich sezonach można powiedzieć, że mieliśmy równą formę. Zazwyczaj zajmowaliśmy miejsce w środku tabeli - mówi A.  Młynarczyk i jak dodaje – nie były to satysfakcjonujące wyniki. 

Jego zdaniem od sezonu 2019/2020 gra oraz podejście zawodników zdecydowanie się zmieniło, co jest zasługą nowego trenera. - Po rundzie jesiennej mieliśmy drugie miejsce w tabeli - podkreśla.

Awans nam uciekł, ale idziemy naprzód 

Ogromny niedosyt wśród zawodników z Damianowa spowodowały wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu rozegranego z Ujazdem Górnym. - Wygraliśmy 3:2, ale zostaliśmy ukarani walkowerem, ponieważ jeden z naszych zawodników omyłkowo nie został wpisany do protokołu meczowego. Był to zawodnik w pełni uprawniony – wyjaśnia A. Młynarczyk.  - Gdyby nie ta sytuacja to dziś rozmawialibyśmy w kontekście naszego awansu do A klasy. Jednak nie można rozpamiętywać takich sytuacji. Żałujemy, bo awans nam uciekł, ale regulamin, choć w tym przypadku surowy, taki jest i trzeba się dostosować - dodaje. - Stale rozwijamy „profesjonalizm klubu”. Udoskonalamy miejsce rozgrywek (doczekaliśmy się szatni dla gości, w tym roku powinniśmy mieć już podłączony prąd), ponadto włączamy się w wiele akcji charytatywnych. Nasz klub został wyposażony w odzież z logiem drużyny, dzięki czemu na meczach wyglądamy profesjonalnie - mówi z dumą kapitan.

Akcje charytatywne

- Udział w akcjach charytatywnych sprawia, że czujemy się potrzebni. Największą z pewnością była „Misja Madagaskar” kiedy to zbieraliśmy sportowe buty, piłki oraz kilka kompletów meczowych i  wysłaliśmy je na Madagaskar poprzez szwajcarską fundacje ADES. Co ciekawe działacze tej fundacji zaprosili nas do swojej siedziby. Niewiele myśląc, zapakowaliśmy wszystko to co zebraliśmy, wsiedliśmy do auta i ruszyliśmy w drogę. Poznaliśmy tam ciepłe i życzliwe osoby.  Ten wyjazd zapamiętam na długo - wspomina pan Artur.

20 lat minęło...

- Pamiętam początki, kiedy w funkcjonowanie klubu zaangażowanych było mnóstwo osób. Na wyjazdach były pełne autobusy, a po meczach odbywały się spotkania - wspomina nasz rozmówca. - Dzisiaj moda na piłkę odchodzi w zapomnienie. Miłośnikom tego sportu brakuje czasu. Jednak największą wartością, która się stale nie zmienia to garstka ludzi, którzy do dziś związani są z klubem. To m.in. zawodnicy Daniel Kopciński, Rafał Odrowąż, Tomasz Gulewicz, Mariusz Kogut oraz kilku kibiców, którzy  stale wspierają nas trzymając kciuki niemal na każdym meczu - m.in. Łukasz Dacko, Stanisław Odrowąż, Adam Lipiński, Marian Stolarski. Najważniejszą osobą jest Krzysztof Sieradza, który od 20 lat pełni funkcję kierownika klubu - podkreśla A. Młynarczyk.

Impreza jubileuszowa pod znakiem zapytania

- W sierpniu zaplanowaliśmy jubileuszową uroczystość, w której udział zapowiedzieli zawodnicy współpracujący z naszym klubem w ciągu minionych lat. Jednak obecna sytuacja związana z epidemią, a co za tym idzie ograniczeniami, być może zmusi nas do przesunięcia obchodów na przyszły rok... –  mówi nieco rozgoryczony Artur Młynarczyk.

(kb) / fot. KS Damianowo

Osoby zainteresowane zakupem jubileuszowych gadżetów zapraszamy TUTAJ 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
UDANIN pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

przyjeciapozegnalne postfb

stihl

pawlowski sol drogowa www