niedziela 27.09.2020

Imieniny: Damiana Amadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

XX-lecie KS Damianowo. Klub zachęca do zakupu jubileuszowych gadżetów

XX-lecie KS Damianowo. Klub zachęca do zakupu jubileuszowych gadżetów

19.05. 2020

- Gadżety zostały przygotowane z myślą o XX-leciu istnienia Klubu Sportowego Damianowo, dzięki wsparciu Firmy Saller Polska oraz prezesa KS Ulliego Schaffter . W sprzedaży znajdują się breloczki, otwieracze do piwa, magnesy, kubki oraz korkowe podkładki. Część zysku chcieliśmy przekazać na organizację jubileuszu, a za pewną kwotę zamierzamy zakupić piłki oraz sprzęt sportowy, który przekażemy dla wybranego domu dziecka. Tak więc zachęcamy do nabywania pamiątek – zachęca działacz klubu, a zarazem kapitan drużyny, Artur Młynarczyk.

Klub w Damianowe powstał w 2000 roku. Obecny skład tworzy około 20 zawodników. - Przed sezonem, który jak wiadomo został odwołany wzmocniliśmy się trzema transferami i być może uda się pozyskać 1-2 nowych graczy. Naszym obecnym trenerem, jak i zarówno zawodnikiem Legnickiego Pola jest Patryk Czuchnicki, który pełni tę funkcję od początku sezonu. Podczas trwania sezonu, trenowaliśmy raz w tygodniu. Zmieniło się to przed rundą wiosenną, kiedy to mogliśmy razem z Patrykiem trenować drużynę. Na początku roku ukończyłem kurs Grassroots C. W ostatnich sezonach można powiedzieć, że mieliśmy równą formę. Zazwyczaj zajmowaliśmy miejsce w środku tabeli - mówi A.  Młynarczyk i jak dodaje – nie były to satysfakcjonujące wyniki. 

Jego zdaniem od sezonu 2019/2020 gra oraz podejście zawodników zdecydowanie się zmieniło, co jest zasługą nowego trenera. - Po rundzie jesiennej mieliśmy drugie miejsce w tabeli - podkreśla.

Awans nam uciekł, ale idziemy naprzód 

Ogromny niedosyt wśród zawodników z Damianowa spowodowały wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu rozegranego z Ujazdem Górnym. - Wygraliśmy 3:2, ale zostaliśmy ukarani walkowerem, ponieważ jeden z naszych zawodników omyłkowo nie został wpisany do protokołu meczowego. Był to zawodnik w pełni uprawniony – wyjaśnia A. Młynarczyk.  - Gdyby nie ta sytuacja to dziś rozmawialibyśmy w kontekście naszego awansu do A klasy. Jednak nie można rozpamiętywać takich sytuacji. Żałujemy, bo awans nam uciekł, ale regulamin, choć w tym przypadku surowy, taki jest i trzeba się dostosować - dodaje. - Stale rozwijamy „profesjonalizm klubu”. Udoskonalamy miejsce rozgrywek (doczekaliśmy się szatni dla gości, w tym roku powinniśmy mieć już podłączony prąd), ponadto włączamy się w wiele akcji charytatywnych. Nasz klub został wyposażony w odzież z logiem drużyny, dzięki czemu na meczach wyglądamy profesjonalnie - mówi z dumą kapitan.

Akcje charytatywne

- Udział w akcjach charytatywnych sprawia, że czujemy się potrzebni. Największą z pewnością była „Misja Madagaskar” kiedy to zbieraliśmy sportowe buty, piłki oraz kilka kompletów meczowych i  wysłaliśmy je na Madagaskar poprzez szwajcarską fundacje ADES. Co ciekawe działacze tej fundacji zaprosili nas do swojej siedziby. Niewiele myśląc, zapakowaliśmy wszystko to co zebraliśmy, wsiedliśmy do auta i ruszyliśmy w drogę. Poznaliśmy tam ciepłe i życzliwe osoby.  Ten wyjazd zapamiętam na długo - wspomina pan Artur.

20 lat minęło...

- Pamiętam początki, kiedy w funkcjonowanie klubu zaangażowanych było mnóstwo osób. Na wyjazdach były pełne autobusy, a po meczach odbywały się spotkania - wspomina nasz rozmówca. - Dzisiaj moda na piłkę odchodzi w zapomnienie. Miłośnikom tego sportu brakuje czasu. Jednak największą wartością, która się stale nie zmienia to garstka ludzi, którzy do dziś związani są z klubem. To m.in. zawodnicy Daniel Kopciński, Rafał Odrowąż, Tomasz Gulewicz, Mariusz Kogut oraz kilku kibiców, którzy  stale wspierają nas trzymając kciuki niemal na każdym meczu - m.in. Łukasz Dacko, Stanisław Odrowąż, Adam Lipiński, Marian Stolarski. Najważniejszą osobą jest Krzysztof Sieradza, który od 20 lat pełni funkcję kierownika klubu - podkreśla A. Młynarczyk.

Impreza jubileuszowa pod znakiem zapytania

- W sierpniu zaplanowaliśmy jubileuszową uroczystość, w której udział zapowiedzieli zawodnicy współpracujący z naszym klubem w ciągu minionych lat. Jednak obecna sytuacja związana z epidemią, a co za tym idzie ograniczeniami, być może zmusi nas do przesunięcia obchodów na przyszły rok... –  mówi nieco rozgoryczony Artur Młynarczyk.

(kb) / fot. KS Damianowo

Osoby zainteresowane zakupem jubileuszowych gadżetów zapraszamy TUTAJ

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Jarek skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
W Brukseli wszyscy tak zarabiają., z Po czy z PiSu. Tam są europejskie stawki.Pisowców jest tam najw...
Szpital w Środzie Śl.to zadanie przekraczające możliwości intelektualne i materialne demokratycznie ...
Brawo!!! Brawo Przedszkole Malczyce! Brawo Dyrekcja i Panie Nauczycielki! Piękna idea. Świetny przyk...
Zawistni , tępi i bez zrozumienia dla Średzian są ci celebryci w tym miescie co myślą, że posiedli ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.