piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W Udaninie uczczono 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W Udaninie uczczono 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

11.11. 2020
 •  

"Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!" - tymi słowami zakończyła się msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej w Udaninie przez ks. dr Marka Jodko.

W mszy św. uczestniczyli mieszkańcy oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Udanin: sekretarz Andrzej Bielski, przewodniczący rady gminy Janusz Strzelecki, a także przedstawiciel 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia mł. chor. Tomasz Jurek.

Po uroczystej modlitwie za Ojczyznę i walczących o Jej Niepodległość delegacja przeszła pod pomnik Obrońców Ojczyzny, gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicz. Miłym akcentem ze strony mieszkańców gminy było wspólne odśpiewanie hymnu.

Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, nie mogąc uczestniczyć w tej ważnej uroczystości za pomocą mediów społecznościowych pokazał jak dziś świętuje wspólne z rodziną, śpiewając hymn narodowy.

Gmina Udanin

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... 25 minut temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... 35 minut temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 2 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 2 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.