piątek 24.09.2021

Imieniny: Gerarda Teodora

Wyścig kolarski, rajd rodzinny i Narodowe Czytanie - dzień pełen wydarzeń w Udaninie

Wyścig kolarski, rajd rodzinny i Narodowe Czytanie - dzień pełen wydarzeń w Udaninie

Pn, 06.09.2021 17:00

W sobotę 4 września w Udaninie było sportowo i literacko. Tego dnia odbył się rowerowy rajd rodzinny oraz wyścig kolarski na dwóch dystansach - mini i mega. Był również grill z kiełbaskami oraz wspólne czytanie “Moralności Pani Dulskiej”.


Sportowa sobota rozpoczęła się o godzinie 10.00 rajdem rodzinnym, który poprowadził wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Kolarze wystartowali przy pomniku Pamięci Obrońców Ojczyzny, a ich prawie 15-kilometrowa trasa biegła przez Gościsław, Pielaszkowice, Pichorowice i Łagiewniki Średzkie. Przejazd zakończył się na boisku sportowym w Udaninie, gdzie na uczestników rajdu czekały kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Następnie wójt zainaugurował kolejną edycję Narodowego Czytania fragmentem dramatu “Moralność Pani Dulskiej”.

Równolegle rozpoczął się Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Udanin, organizowany przez Gminę Udanin i fundację “Rycerze Rolanda”. O godz. 11.05 wystartowali kolarze z trasy MINI, którzy musieli przejechać 30 km. 60-kilometrowa trasa MEGA rozpoczęła się o godz. 11.00. Kolarze w zależności od dystansu przejeżdżali dwukrotnie lub czterokrotnie tę samą trasę co uczestnicy rajdu.

Ostatecznie w kategorii OPEN bezkonkurencyjni okazali się panowie. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Różański z czasem 1:24:22,8. Drugie miejsce powędrowało do Michała Wiechy (1:24:26,6), a trzecie zajął Adrian Juszczak (1:25:01,6). Puchary wręczył im były zwycięzca Tour De Pologne Zbigniew Michalak, który również brał udział w wyścigu.

- Organizacja wyścigu była dobra, trasa odpowiednio zabezpieczona. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało i wszyscy bezpiecznie dojechali do mety. Może trasa mogłaby być trochę lepsza, bo asfalt był momentami połatany. Mimo to jechało się dobrze - ocenia najstarszy uczestnik rajdu, 86-letni Alfred Sondel, który w wyścigach uczestniczy od 1951 roku.

Zadowolony z wyścigu był również jego współorganizator Dariusz Maciejewski, prezes fundacji “Rycerze Rolanda”. - Cieszę się niezmiernie z pogody, jaką dzisiaj mieliśmy. Trasa była dobrze zabezpieczona, dzięki Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i OSP z gminy Udanin. Dziękuję Starostwu powiatowemu za przygotowanie trasy, zwłaszcza panu Grzegorzowi Pierzchalskiemu. Mam nadzieję na współpracę, gdy będziemy ścigać się w Środzie Śląskiej - podsumował Maciejewski. 

OLO

 • 22
 • 4
 • 0
 • 5
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Tak, kiedy nie przyjdziesz to nie ma albo na zwolnieniu.  4 godziny temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Napisz to na krajowej mapie zagrożeń to może sobie któryś pan niebieski przypomni o twojej... 4 godziny temu.
 • Maniula powiedział(a) Więcej
  za publiczne pieniądze można się pobawić w dewelopera, a kto za to zapłaci?... 5 godzin temu.
 • Małgosia powiedział(a) Więcej
  Ten od komendy dostał teraz ciepłą posadkę we Wro! 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 24.09.2021 / 10:07

W poszukiwaniu jesieni

"Liście się złocą w całym lesie,to znak właśnie, że już jesień.Lasem, łąką, polemchodzi ze złocistym parasolem"

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…