sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Wyścig kolarski, rajd rodzinny i Narodowe Czytanie - dzień pełen wydarzeń w Udaninie

Wyścig kolarski, rajd rodzinny i Narodowe Czytanie - dzień pełen wydarzeń w Udaninie

Pn, 06.09.2021 17:00

W sobotę 4 września w Udaninie było sportowo i literacko. Tego dnia odbył się rowerowy rajd rodzinny oraz wyścig kolarski na dwóch dystansach - mini i mega. Był również grill z kiełbaskami oraz wspólne czytanie “Moralności Pani Dulskiej”.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sportowa sobota rozpoczęła się o godzinie 10.00 rajdem rodzinnym, który poprowadził wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Kolarze wystartowali przy pomniku Pamięci Obrońców Ojczyzny, a ich prawie 15-kilometrowa trasa biegła przez Gościsław, Pielaszkowice, Pichorowice i Łagiewniki Średzkie. Przejazd zakończył się na boisku sportowym w Udaninie, gdzie na uczestników rajdu czekały kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Następnie wójt zainaugurował kolejną edycję Narodowego Czytania fragmentem dramatu “Moralność Pani Dulskiej”.

Równolegle rozpoczął się Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Udanin, organizowany przez Gminę Udanin i fundację “Rycerze Rolanda”. O godz. 11.05 wystartowali kolarze z trasy MINI, którzy musieli przejechać 30 km. 60-kilometrowa trasa MEGA rozpoczęła się o godz. 11.00. Kolarze w zależności od dystansu przejeżdżali dwukrotnie lub czterokrotnie tę samą trasę co uczestnicy rajdu.

Ostatecznie w kategorii OPEN bezkonkurencyjni okazali się panowie. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Różański z czasem 1:24:22,8. Drugie miejsce powędrowało do Michała Wiechy (1:24:26,6), a trzecie zajął Adrian Juszczak (1:25:01,6). Puchary wręczył im były zwycięzca Tour De Pologne Zbigniew Michalak, który również brał udział w wyścigu.

- Organizacja wyścigu była dobra, trasa odpowiednio zabezpieczona. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało i wszyscy bezpiecznie dojechali do mety. Może trasa mogłaby być trochę lepsza, bo asfalt był momentami połatany. Mimo to jechało się dobrze - ocenia najstarszy uczestnik rajdu, 86-letni Alfred Sondel, który w wyścigach uczestniczy od 1951 roku.

Zadowolony z wyścigu był również jego współorganizator Dariusz Maciejewski, prezes fundacji “Rycerze Rolanda”. - Cieszę się niezmiernie z pogody, jaką dzisiaj mieliśmy. Trasa była dobrze zabezpieczona, dzięki Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i OSP z gminy Udanin. Dziękuję Starostwu powiatowemu za przygotowanie trasy, zwłaszcza panu Grzegorzowi Pierzchalskiemu. Mam nadzieję na współpracę, gdy będziemy ścigać się w Środzie Śląskiej - podsumował Maciejewski. 

OLO

 • 22
 • 4
 • 0
 • 5
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 36 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 48 minut temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …