sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


“Więzienne Tango” zachwyciło publiczność

SkomentujCo to były za tygodnie, co to były za występy! W miniony wtorek po raz ostatni Średzka Scena Musicalowa zaprezentowała “Więzienne Tango”. Musical obejrzało łącznie około 1500 osób.


Fot. RFP Fot. RFP


Premierowy występ odbył się 16 września w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. W sumie widzowie mogli obejrzeć występ utalentowanych średzian siedmiokrotnie - sześciokrotnie w CeKA i raz w Ząbkowickim Centrum Kultury.

“Więzienne Tango” to trzeci musical przygotowany przez Średzką Scenę Musicalową pod skrzydłami Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Pierwszym spektaklem muzycznym wystawionym w 2021 roku było “Na strunach szyn” inspirowane “Metrem” Teatru Buffo. Rok później premierę miało „Muzeum Osobliwości Barnuma”, opowieść o amerykańskim założycielu cyrku. Oba spektakle cieszyły się ogromną popularnością, a bilety na nie wyprzedawały się błyskawicznie.

W tym roku publiczność została przeniesiona do lat 20. ubiegłego wieku - do czasów prohibicji, nocnych, zadymionych klubów oraz więzienia, gdzie przetrzymywane są morderczynie z Chicago. Autorem scenariusza był Piotr Sapieja, który główne role powierzył Oliwii Bachowskiej oraz Martynie Maniak. Przygotowaniem wokalnym aktorów zajęła się Małgorzata Pauka, natomiast Natalia Pasek opracowała choreografię. Za kostiumy, scenografię, dźwięk i oświetlenie odpowiadało Centrum.

Zdolni artyści, wspaniali opiekunowie oraz zaangażowanie i życzliwość pracowników CeKa sprawiły, że każdy występ był niezwykłą dawką energii i kończył się gromkimi, w pełni zasłużonymi, brawami. Musical zebrał także wiele ciepłych słów w internecie.

Ostatnie przedstawienie odbyło się 24 października przy maksymalnie wypełnionej sali. Tym razem do mnóstwa emocji dołączyło również wzruszenie. - Chcę podziękować każdemu z Was z osobna. Za Waszą pasję, Waszą wytrwałość, Waszą pracę. Za to, jak pięknymi i zdolnymi jesteście ludźmi. Jesteście moją teatralną rodziną. Nie chcę się z Wami rozstawać nigdy. Dziś jest koniec, ale tak naprawdę początek nowej przygody. Za trzy tygodnie zaczynamy próby do kolejnego sezonu. Będziemy tworzyć horror, wejdziemy w świat wampirów. I już teraz zapraszamy Was na ten kolejny musical - mówił po wtorkowym spektaklu Piotr Sapieja.

ŚREDZKA SCENA MUSICALOWA:
Wokalistki:
Oliwia Bachowska, Martyna Maniak, Marta Kunecka-Schafe, Katarzyna Ćwiąkalska, Mykola Lykhobaba, Eliza Łabędzka, Julia Chichłowska, Justyna Czarniecka, Julia Jaros, Marta Michalec, Adrianna Kunecka, Kornelia Wójcik, Magdalena Kunecka
Tancerki:
Oliwia Szczecińska, Anna Czyżewska, Aleksandra Bednarczyk, Michalina Balińska, Gordiana Witkowska, Marlena Chichłowska, Hanna Gawlińska, Lidia Zaremba

Dziękujemy za wspaniałe chwile i niezapomniane wieczory. Jesteście wielcy! 

Powiat Średzki - RFP

Organizatorzy za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe serdecznie dziękują: Panu Tomaszowi Kubas (Industrial Solutions Group), Pani Małgorzacie Hryńczak (Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej), Pani Małgorzacie Sujeckiej (Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini), Panu Piotrowi Chojnackiemu (PWLight), Panu Olkowi Gleń (WAAG), Panu Jackowi Mrozowi, Pani Elżbiecie Czarnocie, Pani Elżbiecie Milczek, Panu Arturowi Kowalskiemu, Panu Zbyszkowi Wyrwiszowi i Echu Średzkiemu za publikację specjalnego wydania gazety.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.