niedziela 26.05.2024

Imieniny: Filipa Pauliny


7 pomysłów na przytulny salon w Twoim wynajętym mieszkaniu
Kreowanie przytulnej atmosfery w wynajętym mieszkaniu może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście dzięki kilku prostym trikom da się stworzyć salon, który będzie Twoim ulubionym miejscem do relaksu. Oto siedem pomysłów na zaaranżowanie przytulnej przestrzeni w salonie. Te wskazówki sprawdzą się w każdym przypadku, bez względu na rozmiar pomieszczenia czy ograniczenia wynikające z umowy najmu. Zobacz!


1. Wykorzystaj oświetlenie

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu atmosfery w salonie. Wybierz ciepłe, delikatne światło, które nada wnętrzu przytulnego charakteru. Lampy podłogowe lub ozdobne świeczniki mogą nadać wnętrzu uroku i kojący klimat. Rozważ:

  • lampkę solną,
  • wiszące girlandy lub łańcuchy świetlne,
  • stołową lampę z kolorowym kloszem,
  • świece zapachowe.

2. Dodaj elementy tekstylne

Miękkie koce, poduszki czy dywany mogą uczynić z salonu wygodną przestrzeń do relaksu. Wybierając materiały o różnych fakturach, można dodać przestrzeni ożywczego koloru i interesujących kontrastów.

3. Wykorzystaj rośliny

Rośliny doniczkowe to doskonały sposób na odświeżenie salonu i pozbycie się resztek surowości. Możesz wybrać rośliny o różnych rozmiarach i kształtach, aby stworzyć ciekawy kontrast i dodać salonowi naturalnej atmosfery.

4. Zdjęcia i obrazki w ozdobnych ramkach

Ustawione na regale, kredensie czy stole ulubione zdjęcia będą przypominać ci o tym, co ważne. Wybierz przywołujące miłe wspomnienia fotografie z wakacji i przedstawiające najbliższe ci osoby.

5. Przedmioty oddające to, kim jesteś

Ważne jest, aby salon był miejscem, które odzwierciedla Twoją osobowość i Twój styl. Dzięki temu przestrzeń stanie się prawdziwym domem, a nie tylko wynajętym mieszkaniem. Kolekcjonujesz kamienie? Wyeksponuj je na półce. Jesteś molem książkowym? Poukładaj woluminy w schludny sposób. Otaczaj się tym, co lubisz.

6. Żywe kwiaty cięte

Nie tylko rośliny doniczkowe potrafią ożywić salon, ale i piękne kwiaty cięte. Postaw na gatunki sezonowe, np. wiosną na żonkile, a jesienią na astry. Możesz też wybrać swoje ulubione kwiaty. Słoneczniki? Róże? A może pęczek lawendy? Wyeksponuj je w ładnym flakonie.

7. Rozwiń swoją kreatywność!

Tworzenie przytulnego salonu w wynajętym mieszkaniu nie musi być trudne ani kosztowne. Wystarczy trochę kreatywności i kilka prostych elementów, aby stworzyć przestrzeń, w której będzie się chciało spędzać czas. A może postanowisz ozdobić salon w wynajętym mieszkaniu swoją twórczością? Obraz na płótnie Twojego autorstwa? Makrama? Każdy pomysł jest warty rozważenia!

Wynajmowanie mieszkania nie stoi na przeszkodzie w zaaranżowaniu przytulnej przestrzeni w salonie. By stworzyć unikalne miejsce do odpoczynku potrzeba przede wszystkim paru pomysłów i inspiracji oraz dozy zaangażowania. Zadbaj o miejsce, które pozwoli na wspólne spędzanie czasu z bliskimi, w którym każde z was będzie się czuło dobrze. Twój salon może stać się prawdziwym domem – niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie na krótki, czy długi okres.

A jeśli poszukujesz długoterminowego, stabilnego najmu, dzięki któremu możesz stworzyć prawdziwy dom dla swojej rodziny, zapoznaj się z inicjatywą PFR Nieruchomości, który w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, realizuje inwestycje mieszkaniowe, z myślą o zwiększaniu dostępności mieszkań dla tych, którzy chcą się decydować na wynajem nieruchomości. Poznaj więcej informacji o osiedlu i warunkach najmu na stronie https://katowice.korczaka.mdr.pl.

Artykuł sponsorowany


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Nie przegap tych artykułów.