sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana WiktoraJak i gdzie wywieźć gruz?
Po remoncie najczęściej zostaniesz z całkowicie odmienionym mieszkaniem lub domem oraz stertą zalegającego gruzu. W jaki sposób legalnie, ekologicznie i najtaniej się go pozbyć? Czy samemu musisz wywieźć gruz czy istnieją alternatywne opcje? Zobacz nasz poradnik.

Czym jest gruz? To pozostałość po remoncie w postaci potłuczonych, zniszczonych ścian, betonu, ceramiki, podsypki czy płyt kartonowo gipsowych. Wszystkie te elementy możesz gromadzić w jednym miejscu, aby później to zutylizować.

W jaki sposób wywieźć gruz?

Zacznijmy od przypadku, w którym chcesz wywieźć gruz samemu. Najlepiej wyrzucaj go do mocnych i dużych worków jutowych. Te łatwo przeniesiesz później do auta lub na przyczepę. Pamiętaj, żeby nie rozpychać zbyt mocno worków i zamykać je szczelnie (najlepiej wiążąc jego końce).

Możesz też od razu wrzucać gruz na przyczepę. Pamiętaj jednak, żeby zabezpieczyć transport przed niekontrolowanym wypadaniem elementów gruzu na drogę. W jednym i drugim przypadku pamiętaj, żeby nie przeładować za bardzo przyczepki lub samochodu.

Uwaga! Niektóre zakłady utylizacji odpadów wynajmują specjalne wory (tzw. bigbag) lub kontenery, które umożliwiają bezpieczną segregację i transport gruzu.

wywoz gruz

Gdzie możesz wywieźć gruz?

Przejdźmy teraz do kwestii wywozu gruzu. W jakie miejsca możesz go wywieźć? Najlepiej na lokalne wysypisko śmieci, które przyjmuje tego rodzaju odpady (niekiedy jest to przyjęcie nieodpłatne – warto się wcześniej zorientować). Możesz też poszukać alternatywnych opcji w postaci firm budowlanych przyjmujących gruz lub niewielkich zakładów przetwórstwa tego typu odpadów.

Dobrą i użyteczną opcją jest również oddanie gruzu. Wiele osób szuka takiego materiału do równania działek lub pod budowę domu. Wystarczy, że umówisz się z odbiorcą na to, że on samodzielnie przyjedzie po gruz i zabierze odpady. W ten sposób całkowicie odpada Ci opcja wywożenia pozostałości po remoncie.

Czy zawsze musisz samodzielnie pozbywać się odpadów poremontowych?

Co w przypadku, gdy mieszkasz w bloku albo nie masz możliwości samodzielnego przetransportowania gruzu? W takim przypadku najlepiej zamówić usługę wywiezienia odpadów. Wyspecjalizowane firmy (może to być miejskie lub gminne przedsiębiorstwo oczyszczania albo zewnętrzny podmiot) dadzą Ci opakowanie na gruz – jego wielkość dostosujesz do swoich wymagań.

Po zakończonym remoncie musisz tylko zgłosić chęć oddania gruzu, a przedsiębiorstwo przyjedzie po worek lub kontener dostosowanym do tego sprzętem. Prosto, łatwo i przyjemnie.

Jak widzisz – istnieje wiele sposobów bezpiecznego i stosunkowo niedrogiego pozbycia się gruzu. Wiele z nich nie angażuje Cię w żadnym stopniu. Pamiętaj, żeby już przed remontem określić jak będziesz pozbywał się odpadów. To ważne, bo podstawienie przykładowego kontenera na gruz przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwo może trochę potrwać!

Kompleksowe usługi wywozu gruzu świadczy firma Komplex - sprawdź!

Artykuł sponsorowany

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …