sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana WiktoraKiedy warto przeprowadzić serwis klimatyzacji domowej?
Klimatyzacja domowa to świetne urządzenie, zapewniające przyjemny chłód podczas upałów. Jak każdy sprzęt elektroniczny wymaga jednak okresowych przeglądów i regeneracji. W jakich okresach warto przeprowadzić serwis klimatyzacji domowej? Na czym on polega?

Cała praca klimatyzacji domowej opiera się na kilku elementach eksploatacyjnych, które po jakimś czasie wymagają między innymi czyszczenia, a także zmiany zużytych materiałów. Żeby jednak sprawdzić jakie naprawy są konieczne, musisz przeprowadzić prace przy swoim urządzeniu.

Lato czy zima – dobra pora na serwis klimatyzacji domowej to…?

Niektórzy użytkownicy klimatyzacji przeprowadzają kompleksowy serwis na koniec sezonu, najczęściej jesienią. Inni sprawdzają sprawność układów i samego urządzenia wiosną. Która opcja jest prawidłowa?

Eksperci radzą przeprowadzać serwis klimatyzacji domowej dwa razy w roku – na początku i na końcu sezonu. W pierwszym przypadku jesteś w stanie dokładnie oczyścić filtry i obudowę klimatyzatora z kurzu i wszystkiego, co zebrało się w czasie „przestoju” sprzętu. Z kolei jesienny, gruntowny przegląd powinien polegać na odgrzybieniu, dokładnym oczyszczeniu i wymianie elementów eksploatacyjnych.

klimatyzacje

Dlaczego serwis klimatyzacji warto przeprowadzać dwa razy w roku?

Stawiając na podwójne serwisowanie swojego urządzenia, gwarantujesz sobie jego efektywną i skuteczną pracę, która nie będzie wpływała na Twój organizm. Pamiętaj, że nawet nieużywana klimatyzacja może zbierać niekorzystne dla zdrowia drobnoustroje. Jeżeli takie urządzenie będzie pracować, to tłoczone przez klimatyzator chorobotwórcze czynniki wnikną do Twojego organizmu.

Druga sprawa to pełna kontrola nad stanem technicznym sprzętu. Jeżeli zabierzesz się za sprawdzanie klimatyzacji na wiosnę, to w trakcie sezonu będzie ona gotowa do pracy. Nie będziesz musiał odstawiać sprzętu do naprawy w momencie największych upałów.

W jaki sposób skutecznie przeprowadzić serwis klimatyzacji?

Na początku dokładnie oczyść wszelkie elementy obudowy urządzenia. Następnie skontroluj stan filtrów. Jeżeli te nie są mocno zapchane i wyeksploatowane, to możesz podjąć się ich kompleksowego odkurzenia. W przypadku, gdy stan filtra lub okres jego użytkowania się przeterminował – koniecznie powinieneś zainstalować nowe elementy.

Wewnętrzne urządzenia składające się na klimatyzację domową muszą być z kolei zdezynfekowane specjalnymi środkami, a skraplacz dokładnie umyty. Z kolei przynajmniej raz w roku powinieneś dokładnie odgrzybić klimatyzację, aby drobnoustroje nie przenikały do Twojego organizmu. Pamiętaj, żeby do wszystkich prac używać profesjonalnych środków i postępować zgodnie z instrukcją producenta. Jeżeli nie jesteś w stanie samemu przeprowadzić wszystkich prac, możesz wezwać do tego wyspecjalizowane firmy zajmujące się naprawą i serwisem klimatyzacji domowej.

więcej na stronie Kliwent.eu

Artykuł sponsorowany

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …