środa 08.02.2023

Imieniny: Hieronima Sebastiana

    Dział: Sponsorowane poniedziałek, 19 wrzesień 2022 10:56


Jak pomalować płyty gipsowe?

Malowanie jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na wykończenie lub odświeżenie wnętrza. Odpowiednie przygotowanie podłoża ma jednak kluczowe znaczenie w aspekcie trwałości aranżacji i przyczepności warstwy farby, która została naniesiona. O ile malowanie ścian nie jest żadnym trudnym zadaniem, o tyle dla wielu osób malowanie ścian kartonowo-gipsowych może być nowością. Płyty kartonowo-gipsowe stosowane są w wielu wnętrzach. Przede wszystkim wykorzystuje się je jako ścianki działowe, ale równie dobrze spełniają swoją funkcję jako podwieszane sufity czy różnego rodzaju zabudowy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są bardzo łatwe i szybkie w montażu, a potrafią przy tym całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia.


Jak przygotować ściany kartonowo-gipsowe do ponownego malowania?

Zanim zacznie się malować ściany kartonowo-gipsowe bardzo istotne jest to, aby odpowiednio przygotować podłoże. Niezbędne jest także zabezpieczenie wszelkich mebli, przedmiotów i podłogi przed zachlapaniem farbą. Okna powinno się okleić taśmą malarską oraz odkręcić obudowy gniazdek elektrycznych. Warto także ocenić stan płyt, a ewentualne ubytki wygładzić. Jeśli płyty kartonowo-gipsowe są malowane kolejny raz, to należy je delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką. 

Czy płyty kartonowo-gipsowe należy szpachlować?

Płyty kartonowo-gipsowe należy szpachlować. Powód jest prosty. Po montażu płyt zostają w nich ślady wkrętów i mocowań, które należy zakryć. Między samymi płytami występują też naturalne, kilkumilimetrowe przerwy, więc trzeba je zaspoinować. Najlepiej zrobić to za pomocą mas szpachlowych zazbrojonych, które mocno wiążą płyty między sobą i sprawiają, że cała konstrukcja jest stabilna. Do szpachlowania większych ubytków można użyć zwykłej szpachli. Co istotne, dobrą rutyną jest wcześniejsze zagruntowanie powierzchni, dzięki czemu masa szpachlowa będzie zdecydowanie lepiej się trzymać. 

Wysokiej jakości płyty kartonowo-gipsowe dostępne są na https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/plyty-gk-profile-akcesoria/plyty-gipsowo-kartonowe.

Przygotowanie podłoża do malowania

Odpowiednie przygotowanie podłoża sprawi, że aplikacja farby będzie zdecydowanie łatwiejsza i efektywniejsza, ponieważ zmniejszy zużycie wybranego produktu. Dzięki temu możliwe będzie również skuteczniejsze zoptymalizowanie chłonności płyty gipsowej. Prace powinno się zacząć od dokładnego wyszlifowania ścian lub sufitów i pozbycia się wszelkich nierówności oraz zanieczyszczeń. Po wygładzeniu podłoża należy wyeliminować powstały na nim pył, starannie go odkurzając. Suchą i czystą powierzchnię można następnie zagruntować.

Malowanie płyt gipsowo-kartonowych

W przypadku płyt G-K prace malarskie można zacząć po około 2-3 godzinach od nałożenia gruntu. Podobnie, jak przy gruntowaniu, farbę najpierw należy aplikować w trudno dostępnych miejscach, a następnie na całej powierzchni. Tutaj również za pierwszym razem używa się pędzla lub wałka. Farbę nakłada się równomiernie od dołu do góry, dbając o to, aby na każdy fragment aplikować podobną jej ilość. Malowanie właściwie warto wykonać dwa razy, aby osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Również w tym wypadku poleca się wykonywanie pracy przy temperaturze od 10 do 30 stopni Celsjusza.

Artykuł sponsorowany
 
 


Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

handlo

allago tworzymy