środa 08.02.2023

Imieniny: Hieronima Sebastiana


Payroll – co daje firmie outsourcing usług kadrowo-płacowych?

Każdy przedsiębiorca wie, że zarządzanie dokumentacją personalną pracowników i naliczanie wynagrodzeń to bardzo czasochłonne zajęcie. Im większa firma, tym trudniej samodzielnie podołać temu zadaniu. Dodatkowym wyzwaniem są częste zmiany w przepisach, które wymagają nieustannego trzymania ręki na pulsie.


Na czym polega outsourcing kadr i płac?

Poprawne naliczanie wynagrodzeń to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Z pozoru niewielki błąd może mieć poważne konsekwencje i skończyć się kontrolą z Państwowej Inspekcji Pracy. W dużych przedsiębiorstwach sprawami związanymi z zatrudnieniem i wynagrodzeniem pracowników zajmuje się zazwyczaj wewnętrzny dział HR. W małych i średnich firmach zatrudnienie specjalisty na pełen etat bywa zbyt dużym obciążeniem finansowym. Po stronie pracodawcy leży bowiem nie tylko opłacanie składek społecznych i emerytalnych, ale także przygotowanie stanowiska pracy oraz dbanie o aktualizację wiedzy pracownika (co jest szczególnie istotne w obliczu częstych zmian w przepisach).

Dlatego wiele firm decyduje się na outsourcing kadr i płac. To usługa, która polega na zleceniu obowiązków związanych z zarządzaniem dokumentacją personalną oraz naliczaniem wynagrodzeń firmie zewnętrznej.

Payroll Consulting – główne zalety dla firm

Współpraca z firmą zewnętrzną w zakresie zarządzania dokumentacją personalną oraz naliczania wynagrodzeń może przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści.

Outsourcing kadr i płac to:

  • elastyczność

Payroll Consulting to usługa, która może być realizowana w pełni zdalnie lub w siedzibie klienta. Dzięki temu przedsiębiorca może podjąć decyzję o współpracy z daną firmą na podstawie jej doświadczenia oraz opinii innych klientów, nie kierując się wyłącznie obszarem działania.

  • bezpieczeństwo

Firmy specjalizujące się w outsourcingu kadrowo-płacowym korzystają z nowoczesnych narzędzi służących do gromadzenia i przechowywania informacji. Dzięki temu przedsiębiorcy decydujący się na usługę Payroll Consulting mogą mieć pewność, że wrażliwe dane pracowników oraz inne poufne informacje dotyczące m.in. wynagrodzeń nie dostaną się w niepowołane ręce.

  • oszczędność czasu

Przedsiębiorca zlecający outsourcing kadr i płac profesjonalistom może poświęcić więcej czasu na realizację innych bieżących zadań i planowanie rozwoju firmy.

  • optymalizacja kosztów

Współpraca z firmą HR to tańsza alternatywa dla stworzenia wewnętrznego działu zajmującego się kadrami i płacami. Model rozliczenia jest ustalany indywidualnie. Całkowity koszt outsourcingu zależy od wielu czynników m.in. od wielkości firmy, trybu współpracy, liczby osób oddelegowanych do placówki klienta oraz zakresu powierzonych im zadań.

  • profesjonalizm

Po stronie agencji HR outsourcującej pracowników leży obowiązek ich weryfikacji. Dzięki temu przedsiębiorca korzystający z obsługi kadrowo-płacowej może mieć pewność, że naliczaniem wynagrodzeń i zarządzaniem dokumentacją personalną w jego firmie zajmują się doświadczeni specjaliści posiadający odpowiednie wykształcenie i dysponujący aktualną wiedzą m.in. z zakresu prawa pracy i księgowości.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://hrk.pl/pl/dla-klienta/payroll-consulting

Artykuł sponsorowany
 
 


Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

eko006

przyjeciapozegnalne postfb