czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura BrunonaPayroll – co daje firmie outsourcing usług kadrowo-płacowych?Każdy przedsiębiorca wie, że zarządzanie dokumentacją personalną pracowników i naliczanie wynagrodzeń to bardzo czasochłonne zajęcie. Im większa firma, tym trudniej samodzielnie podołać temu zadaniu. Dodatkowym wyzwaniem są częste zmiany w przepisach, które wymagają nieustannego trzymania ręki na pulsie.


Na czym polega outsourcing kadr i płac?

Poprawne naliczanie wynagrodzeń to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Z pozoru niewielki błąd może mieć poważne konsekwencje i skończyć się kontrolą z Państwowej Inspekcji Pracy. W dużych przedsiębiorstwach sprawami związanymi z zatrudnieniem i wynagrodzeniem pracowników zajmuje się zazwyczaj wewnętrzny dział HR. W małych i średnich firmach zatrudnienie specjalisty na pełen etat bywa zbyt dużym obciążeniem finansowym. Po stronie pracodawcy leży bowiem nie tylko opłacanie składek społecznych i emerytalnych, ale także przygotowanie stanowiska pracy oraz dbanie o aktualizację wiedzy pracownika (co jest szczególnie istotne w obliczu częstych zmian w przepisach).

Dlatego wiele firm decyduje się na outsourcing kadr i płac. To usługa, która polega na zleceniu obowiązków związanych z zarządzaniem dokumentacją personalną oraz naliczaniem wynagrodzeń firmie zewnętrznej.

Payroll Consulting – główne zalety dla firm

Współpraca z firmą zewnętrzną w zakresie zarządzania dokumentacją personalną oraz naliczania wynagrodzeń może przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści.

Outsourcing kadr i płac to:

  • elastyczność

Payroll Consulting to usługa, która może być realizowana w pełni zdalnie lub w siedzibie klienta. Dzięki temu przedsiębiorca może podjąć decyzję o współpracy z daną firmą na podstawie jej doświadczenia oraz opinii innych klientów, nie kierując się wyłącznie obszarem działania.

  • bezpieczeństwo

Firmy specjalizujące się w outsourcingu kadrowo-płacowym korzystają z nowoczesnych narzędzi służących do gromadzenia i przechowywania informacji. Dzięki temu przedsiębiorcy decydujący się na usługę Payroll Consulting mogą mieć pewność, że wrażliwe dane pracowników oraz inne poufne informacje dotyczące m.in. wynagrodzeń nie dostaną się w niepowołane ręce.

  • oszczędność czasu

Przedsiębiorca zlecający outsourcing kadr i płac profesjonalistom może poświęcić więcej czasu na realizację innych bieżących zadań i planowanie rozwoju firmy.

  • optymalizacja kosztów

Współpraca z firmą HR to tańsza alternatywa dla stworzenia wewnętrznego działu zajmującego się kadrami i płacami. Model rozliczenia jest ustalany indywidualnie. Całkowity koszt outsourcingu zależy od wielu czynników m.in. od wielkości firmy, trybu współpracy, liczby osób oddelegowanych do placówki klienta oraz zakresu powierzonych im zadań.

  • profesjonalizm

Po stronie agencji HR outsourcującej pracowników leży obowiązek ich weryfikacji. Dzięki temu przedsiębiorca korzystający z obsługi kadrowo-płacowej może mieć pewność, że naliczaniem wynagrodzeń i zarządzaniem dokumentacją personalną w jego firmie zajmują się doświadczeni specjaliści posiadający odpowiednie wykształcenie i dysponujący aktualną wiedzą m.in. z zakresu prawa pracy i księgowości.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://hrk.pl/pl/dla-klienta/payroll-consulting

Artykuł sponsorowanyLokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…