wtorek 04.10.2022

Imieniny: Rozalii EdwinaJak wybrać okulary dla seniora?Pogarszanie się wzroku jest jedną z oznak starzenia się. Jedynym sposobem na poprawę jakości widzenia są okulary. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli oprawek, które nie tylko pasują do twarzy, ale także są stylowe i podkreślają charakter seniora. Warto udać się do okulisty, który dokładnie i profesjonalnie zbada wzrok oraz wystawi receptę na szkła o odpowiedniej mocy.


Okulary do czytania

Po 40. roku życia pogarsza się akomodacja oka, czyli zdolność do dopasowania się gałki do obiektów w różnych odległościach. U osób po 60. soczewka sztywnieje i proces ten przestaje zachodzić. Pogorszenie się wzroku można zaobserwować poprzez częste bóle głowy, przemęczenie oczu, problem z ostrością. Niektórzy seniorzy będąc w drogerii czy zwykłym sklepie, kupują „okulary do czytania”, które w jakimś stopniu przybliżają litery. Takie rozwiązanie jest jednak szkodliwe dla oka i może nieść ze sobą konsekwencje w postaci szybkiego pogarszania się wzroku, a nawet mogą wystąpić mdłości. Tak kupione produkty przyczyniają się również do upadków, które u seniorów mogą skończyć się poważnym złamaniem. Okulary powinny być dopasowane do wady wzroku i rozstawu źrenic, a odpowiednie przyrządy ma jedynie specjalista.

Senior u okulisty

Wizyta u okulisty zaczyna się badaniem w specjalnej maszynie, która sprawdza, jak oko reaguje na odpowiednie warunki. Wówczas sprawdza się również ciśnienie w oczach. Potem wpuszczane są krople i badanie jest powtarzane. Pozwala to wykluczyć istnienie takich chorób jak jaskra, czy zaćma. Optyk lub optometrysta dobierze niezbędne parametry okularów oraz sprawdzi, czy występuje astygmatyzm. Taka wizyta łącznie z doborem oprawek zajmie około 2 godzin. Okulary powinny być dobrane do kształtu twarzy, typu urody i gustu. Osoby ze stwierdzoną wadą wzroku powinny regularnie kontrolować stan swoich oczu. Warto, by seniorzy, którzy mają problem ze wzrokiem, zrezygnowali z progów, dywanów czy innych przeszkód architektonicznych.

W Rezydencji Senioralnej „Słowik” (https://www.rezydencja-senioralna.pl/) osoby niedowidzące lub noszące okulary posiadają odpowiednie udogodnienie. Winda została wyposażona w komunikaty dźwiękowe, które informują o tym, na jakim piętrze się znajduje. Pomieszczenia są pozbawione progów czy innych przeszkód architektonicznych. Włączniki oraz gniazdka elektryczne znajdują się na wyciągnięcie ręki. Odpowiednio zamontowane światło nie męczy wzroku, a ciepłe barwy pozwalają na wyciszenie się przed snem. Każdy podopieczny ma również możliwość kontrolowania swojego wzroku u specjalisty. Dzięki temu można kompleksowo zadbać o swoje oczy.

Okulary zapewniają odpowiedni komfort widzenia na każdą odległość. Gwarantują lepsze samopoczucie, minimalizują ryzyko upadków. Dodatkowo są ciekawą ozdobą twarzy. Warto pamiętać, że przyzwyczajenie się do ich noszenia wymaga trochę czasu i na początku może powodować zawroty głowy. Po kilku dniach dolegliwości z pewnością ustąpią.

Artykuł sponsorowanyLokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…