środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Kobyłki samochodowe – podstawowe wyposażenie warsztatu

Kobyłki samochodowe – podstawowe wyposażenie warsztatu

Prawidłowa naprawa samochodu w profesjonalnym lub amatorskim warsztacie wymaga najczęściej wielu specjalistycznych narzędzi. Począwszy różnego rodzaju kluczy, śrubokrętów i nakładek, przez lewary, rampy i podnośniki, klucze pneumatyczne do odkręcania kół aż po zdecydowanie bardziej specjalistyczne urządzenia służące do diagnostyki. Żaden warsztat nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo bez tego typu przyrządów. Równie ważne w warsztacie samochodowym są kobyłki warsztatowe, które pozwalają na dostęp do spodniej części pojazdu.Czym jest kobyłka samochodowa?

Kobyłka warsztatowa to narzędzie, które sprawdza się w przypadku każdego kierowcy. Pozwala na dokonanie drobnych napraw w samochodzie, bez konieczności unoszenia go wysoko na podnośniku hydraulicznym. Kobyłka samochodowa pozwala utrzymać pojazd na określonej, niewielkiej wysokości, co ułatwia dostęp do mechanizmów znajdujących się w podwoziu. Zazwyczaj kobyłki warsztatowe wykonywane są z wytrzymałych materiałów takich jak gruba, stalowa blacha. Zastosowanie taki materiałów pozwala na utrzymywanie w powietrzu przedmiotów o masie od dziewięciuset kilogramów, przez dwie tony do nawet dwunastu ton. Wybierając odpowiednie koziołki metalowe możemy więc bezproblemowo i bezpiecznie zająć się nawet takimi pojazdami jak SUVy, VANy czy samochody campingowe. Zdecydowana większość kobyłek posiada również specjalny mechanizm, który umożliwia ustawienie wysokości na wielu poziomach.

1ko1

Czy koziołki warsztatowe są bezpieczne?

Kobyłki samochodowe to jedno z najlepszych i najbezpieczniejszych rozwiązań dla prywatnych kierowców, dla warsztatów samochodowych i salonów. Sprzęt ten jak było mowa wcześniej, jest wykonany z trwałych i bardzo odpornych materiałów – od aluminium, które jest lekkie co sprawia, że koziołki warsztatowe można zabrać w podróż, aż po stalową blachę, która może utrzymać w powietrzu nawet dwanaście ton. Ważnym aspektem, jeśli chodzi kobyłki samochodowe jest również ich konstrukcja i kształt. Cztery podpórki wzmacniane poziomo sprawiają, że kobyłki warsztatowe są stabilne i bardzo ciężko je wywrócić!

2kobylka

Artykuł sponsorowany


Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM