środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Schumacher Packaging odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności

Schumacher Packaging odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności

Pandemia koronawirusa spowodowała, że z dnia na dzień obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości, która prawdopodobnie jeszcze trochę potrwa, a czasami ciężko jest nam się w niej odnaleźć. Każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że obecnie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo oraz pomoc potrzebującym.W Schumacher Packaging od początku istnienia firmy chętnie wspieramy i angażujemy się w różne inicjatywy – nie tylko pracownicze, ale również te związane z mieszkańcami naszej okolicy. Także teraz, w tym ciężkim dla wszystkich okresie, nie pozostajemy obojętni na potrzeby innych. Myślimy zarówno o osobach starszych - znajdujących się w szczególnej grupie ryzyka - ale nie zapominamy też o młodych.

­Choć pandemia buduje między nami dystans, wierzymy, że w trudnych chwilach możemy nadal być blisko naszej lokalnej społeczności.

Chcąc mieć realny wpływ na pomoc w walce z koronawirusem, w marcu, jako jedni z pierwszych zdecydowaliśmy się wesprzeć personel z Ratownictwa Medycznego w Środzie Śląskiej. Naszymi działaniami chcieliśmy wyrazić wdzięczność tym, którzy znajdują się na pierwszym froncie i codziennie troszczą się o nasze zdrowie. Ponadto, jako grupa Schumacher Packaging, zadbaliśmy o bezpieczny transport sprzętu medycznego, m.in. systemów do diagnostyki płuc czy respiratorów do szpitali.

Troszcząc się o najbardziej bezbronnych w obliczu pandemii, postanowiliśmy pomóc Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej z Miękini w przygotowywaniu paczek żywnościowych dla osób starszych i ubogich, a także Fundacji Urtica Dzieciom przy wysyłce książek dla najmłodszych pacjentów szpitali onkologicznych w Polsce.

We wrześniu, by choć trochę wynagrodzić dzieciom czas społecznej izolacji oraz wywołać uśmiech na ich twarzach, przekazaliśmy do żłobków i przedszkoli w powiecie średzkim wielkie, kolorowe zamki rycerskie wykonane z tektury falistej. Wiemy, że czas pandemii jest dla nich szczególnie trudny ze względu na nowe, często niezrozumiałe dla najmłodszych obostrzenia i środki ostrożności, takie jak dystans i ograniczenie kontaktów z rówieśnikami. Wierzymy, że ten drobny gest pozwolił dzieciom przenieść się w świat postaci z bajek i bez końca zatracić w zabawie.

Kolejne obostrzenia rządu doprowadziły do przejścia szkół w tryb nauki zdalnej ponownie zamykając uczniów w domach. W związku tym zaprosiliśmy dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini do wspólnej zabawy. Przy użyciu dostarczonych materiałów uczniowie podzieleni na 3 grupy wiekowe mieli za zadanie stworzyć projekty z kartonu i tektury nawiązujące do następujących tematów przewodnich:

  • przedszkolaki - "Chatka Puchatka",
  • klasy I-III - "Cudaki Tekturaki",
  • a młodzież z klas IV-VIII - "W kręgu wrocławskich kamieniczek".

Zadanie konkursowe nie było łatwe i wymagało sporej dawki kreatywności oraz dokładności. Dzieci poradziły sobie znakomicie, a ich fantazja i pomysły przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zobaczcie sami, co ciekawego udało się stworzyć przedszkolakom!

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Z niecierpliwością czekamy także na prace dzieci z klas I-III i młodzieży z klas IV-VIII. Rozstrzygnięcie konkursu na tych szczeblach nastąpi po powrocie dzieci do ławek szkolnych. Wiemy, że Cudaki Tekturaki i wrocławskie tekturowe kamieniczki będą jedyne w swym rodzaju, dlatego już nie możemy się doczekać aż ujrzymy te ciekawe projekty :-)

W Schumacher Packaging zawsze jesteśmy gotowi do pomocy i ufamy, że wspólnymi siłami uda nam się przejść przez ten wymagający czas. Mamy nadzieję, że nasza zabawa urozmaiciła uczestnikom ten wyjątkowy rok szkolny i sprawiła im wiele radości.

Artykuł sponsorowany

 

schu1

szu2


Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM